Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-08-14 12:50
AC / Archidiecezja Gnieźnieńska, archidiecezja.pl za KAI

Prymas Polski: Słowo Boże nie dzieli, nie stawia po stronach takiej czy innej barykady!

- Czy dzisiaj we wspólnocie Kościoła nie trzeba nam odnowy, jakiegoś zasadniczego zwrotu ku Bogu, ku Słowu Bożemu? - pytał w Kalwarii Pacławskiej abp Wojciech Polak.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Prymas Polski w swojej homilii, którą wygłosił 13 sierpnia podczas Mszy św. w czasie Wielkiego Odpustu ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Pacławskiej, powołał się na stwierdzenie Papieża Seniora Benedykta XVI, który głosił, że współczesnych ludzi wierzących dopada swego rodzaju zaburzenie słuchu w stosunku do Boga.

„Tak, uznają wprawdzie, że jest Bóg. Powtarzają jakieś gesty religijne, dokonują takich czy innych wyborów, ale często jakby On już nie istniał. Na pozór wszystko toczy się normalnie, chociaż nie mamy uszu i oczu dla Boga i żyjemy tak, jakby Go nie było. Czy jednak rzeczywiście wszystko toczy się normalnie i zwyczajnie? Czy także dzisiaj we wspólnocie Kościoła nie trzeba nam odnowy, jakiegoś zasadniczego zwrotu ku Bogu, ku Słowu Bożemu? Czy nie powinniśmy raz jeszcze przypomnieć sobie i z wiarą usłyszeć: błogosławieni, a więc prawdziwie szczęśliwi ci, którzy słuchają Boga i zachowują Jego słowo” – mówił abp Wojciech Polak.

Prymas podkreślił, że Słowo Boże nie dzieli, nie stawia nas po stronach takiej czy innej barykady: „Nie jest narzędziem walki ani oręża przeciw komuś" - mówił.

Więcej na stronie: www.archidiecezja.pl

źródło: Archidiecezja Gnieźnieńska, archidiecezja.pl za: KAI


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kościół, abp Wojciech Polak, prymas Polski, Słowo Boże, odnowa Kościoła