Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-01 08:11
AC / Radio Watykańskie

Prymas Irlandii apeluje o mobilizację w związku z atakiem zimy

Prymas Irlandii zaapelował do wiernych, aby zwrócili uwagę na ludzi, których życie jest zagrożone przez ekstremalne warunki pogodowe.

Autor/źródło: photogenica.pl, (C) Ron Chapple/Corbis

„Prognozy pogody na nadchodzące dni zapowiadają wyjątkowe zimno, w tym duże opady śniegu. Zła pogoda dotknie i zaniepokoi wiele osób w naszym kraju. Niektórzy są samotni, starzy, cierpią z powodu schorzeń, podczas gdy inni będą cierpieć z zimna i głodu. Mogą być zbyt dumni, aby przyznać się, że są bezbronni” – powiedział abp Eamon Martin dodając, że – „parafie są najsilniejsze, gdy wspierają swoich najsłabszych”.

Prymas Irlandii zaapelował do wszystkich ludzi dobrej woli, podając konkretne wskazówki, jak przyjść z pomocą w tym trudnym okresie: „Bądźcie wrażliwi na potrzeby sąsiada, starego i młodego; sprawdźcie, czy mają wystarczająco dużo pożywienia, paliwa i odpowiedniej odzieży; pomagajcie w oczyszczaniu ścieżek do domów i oferowaniu transportu na niezbędne podróże; w razie potrzeby zwróćcie się o pomoc do fundacji zajmującej się bezdomnymi; podarujcie ciepłe ubrania organizacjom charytatywnym; wspierajcie lokalnych rolników, ponieważ jest to sezon lęgowy, a śmiertelność bydła wzrasta gwałtownie podczas ekstremalnych warunków pogodowych” – dodał abp Martin.

lgo/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Irlandia, pomoc charytatywna, zima, Abp Eamon Martin, atak zimy