Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-17 10:16
AC

Protest niemieckich biskupów odrzucony! Bp Wörner: ta polityka jest przerażająca

Niemiecki polityk Markus Söder powiedział, że nie będzie żadnych wyjątków dla katolików w Boże Narodzenie. Bp Florian Wörner mocno skrytykował tę wypowiedź: „Zakazywanie wiernym chodzenia do kościoła w Noc Świętą pod groźbą kary jest przesadą… Przerażające jest to, jak ludzie obecnie rządzą!”.

Bp Florian Wörner
Autor/źródło: Fässle02/commons.wikimedia.org,CC BY-SA 4.0/ edit

W Niemczech trwa walka o Mszę bożonarodzeniową. Bawarski polityk Markus Söder pozostaje twardy. Odrzucił protest biskupów katolickich i potwierdził, że nie chce dawać żadnych wyjątków katolickiemu Kościołowi. Oznacza to, że wszystkie Msze bożonarodzeniowe zaplanowane do godziny 21.00 mogą się nie odbyć.

Po oświadczeniu  Södera, na instagramowym profilu biskupa pomocniczego Augsburga, bp. Floriana Wörnera, pojawił się mocny wpis, który mocno krytykuje rząd. „Zakazanie wiernym uczestniczenia w nabożeństwach w Świętą Noc pod groźbą kary, a także lekceważenie pracy tych, którzy ostatnio w parafiach łamią sobie głowy nad tym, jak najlepiej zachować dystans między wiernymi w Boże Narodzenie, aby ochrona przed infekcją była wystarczająca, jest przerażające. Zdrowie jest ważne, ale nie najważniejsze! Jest większe dobro dla katolików” – podkreśla biskup Wörner.

„To przerażające, jak ludzie obecnie rządzą! To, czego ludzie teraz potrzebują, to nie histeria, taktyka zastraszania i arbitralność, ale poczucie duchowej siły” – dodał.

źródło: portal kath.net

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-17 08:47:00
miniaturka

Konferencja o rozbrojeniu nuklearnym: nikt nie chce broni atomowej!

Z okazji przypadającej w tym roku 75. rocznicy zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki Stolica Apostolska zorganizowała dziś we współpracy z amerykańskim uniwersytetem Georgetown wirtualną konferencję na temat rozbrojenia nuklearnego
2020-12-17 09:36:46
miniaturka

84. urodziny Papieża Franciszka i 10 najważniejszych wydarzeń pontyfikatu

Dzisiaj przypada 84. rocznica urodzin kard. Jorge Mario Bergoglio z Argentyny na papieża. Warto przy tej okazji przypomnieć 10 najważniejszych wydarzeń pontyfikatu Franciszka, wśród których jest m.in. ŚDM w Krakowie i papieska wizyta w naszym kraju
2020-12-17 09:40:29
miniaturka

Zmasowany atak hejterów na aplikację „Adoptuj życie”. Możesz pomóc!

Jak poinformowało na FB Bractwo Małych Stópek, odnotowano atak hejterów na aplikację „Adoptuj życie”. Otrzymała ona setki negatywnych opinii. Jak pisze Bractwo: „Ten wynik może niekorzystnie wpłynąć na potencjalnych użytkowników, którzy chcieliby podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego”.
2020-12-17 10:29:19
miniaturka
play

We Francji „Mam talent” wygrała katolicka rodzina śpiewająca utwory sakralne!

Rodzina Lefebvre – rodzice i sześcioro dzieci – wygrała francuską edycję „Mam talent”. Razem tworzą polifoniczny chór i śpiewają muzykę sakralną. Są katolikami i w ten sposób pokazują swoją wiarę i przywiązanie do chrześcijaństwa.
2020-12-17 11:03:08
miniaturka

Włosi wyginą? Wszystko na to wskazuje, jeśli nie zdarzy się cud

Włosi martwią się tym, że 16 grudnia w tym roku nie nastąpił cud skroplenia krwi św. Januarego. W rzeczywistości mają jednak znacznie poważniejszy powód do zmartwień: współczynniki demograficzne wskazują na nadciągającą katastrofę
2020-12-17 11:40:27
miniaturka

Cud św. Januarego czy wróżba? Na co Włosi powinni uważać?

Cud św. Januarego nie jest jeszcze uznawany oficjalnie przez Kościół. Sprawa jest wciąż badana. W środę do oczekiwanego cudu w Neapolu nie doszło. Włosi są zawiedzeni i odebrali to jako zły znak. Na takie podejście trzeba jednak uważać. Lepiej pomodlić się za wstawiennictwem św. Januarego do Boga.