Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-11-30 15:04
S. Zielińska / www.zatrzymajaborcje.pl

Projekt "Zatrzymaj Aborcję" z rekordową liczbą podpisów

Rekordowy wynik obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej #ZatrzymajAborcję - zebrano ponad 830 tys. podpisów pod projektem, którego celem jest wykreślenie z ustawy aborcyjnej przesłanki eugenicznej.

Autor/źródło: zatrzymajaborcje.pl

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję w dniu 30 listopada 2017 r. składa u Marszałka Sejmu projekt nowelizacji ustawy aborcyjnej wraz z zebranymi podpisami obywateli popierających projekt. 

Nowelizacja zawiera niewielką zmianę w treści ustawy – wykreślenie przesłanki eugenicznej, tj. przepisu zezwalającego na zabicie dziecka z powodu podejrzenia jego niepełnosprawności lub choroby. Na mocy tej przesłanki ginie w Polsce 96 % wszystkich abortowanych dzieci. Praktyka ta cechuje się szczególnym okrucieństwem, gdyż aborcje ze względu na wady u dziecka wykonuje się na zaawansowanym etapie ciąży (5-6 miesiąc). Z aborcji eugenicznych rodzą się żywe dzieci, które umierają w męczarniach poza organizmem matki. W 2016 r. w Polsce w majestacie prawa zabito 1042 dzieci podejrzewanych o niepełnosprawność.

Mijające 3 miesiące zbiórki pokazały, że zbieraliśmy podpisy pod projektem niekontrowersyjnym, cieszącym się powszechną aprobatą. Polacy doskonale rozumieją, jak wielkim barbarzyństwem jest zabijanie ludzi ze względu na podejrzenie u nich niepełnosprawności lub choroby. Masowość ruchu na rzecz ochrony życia niepełnosprawnych dzieci jest silnym argumentem, aby poprawić obowiązującą ustawę.

Projekt zainicjowany przez Fundację Życie i Rodzina został publicznie poparty przez liczne grono polityków, m.in. Premier Beatę Szydło, Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, Wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, Ministrów Patryka Jakiego i Jarosława Gowina, a Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawę, gdy uchwali ją parlament.

Projekty obywatelskie są kierowane do prac w Sejmie w okresie trzech miesięcy od daty złożenia podpisów, a zatem do pierwszego czytania projektu #ZatrzymajAborcję powinno dojść do 28 lutego 2018 r.

Źródło: www.zatrzymajaborcje.pl

Linki zewnętrzne:


Podziel się tym materiałem z innymi: