Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-20 13:14
AC / Ulga od Długu/PAP

Program Ulga od Długu z Fundacją Itaka zadba o zdrowie psychiczne swoich klientów

Program Ulga od Długu nawiązał współpracę z Fundacją ITAKA w zakresie pomocy psychologicznej dla osób z długami. Od września klienci Programu Ulga od Długu będą mogli skorzystać z konsultacji telefonicznej z psychologiem w ramach Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA.

Autor/źródło: Adobe Stock

Wśród najczęstszych powodów depresji polskiego społeczeństwa wymieniane są problemy finansowe, choć część psychologów twierdzi również, że to depresja wpędza ludzi w spiralę zadłużenia, gdyż próbują oni poprawić sobie nastrój przez wydawanie pieniędzy.

„Misją naszej organizacji jest pomoc osobom w kryzysach psychicznych, a bez wątpienia, problemy finansowe takie kryzysy generują i odwrotnie. Depresja może stać się przyczyną problemów finansowych, bo uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Problemów finansowych nie rozwiąże rozmowa z psychologiem, ale może wzmocnić taką osobę psychicznie” – mówi Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji ITAKA.

Osoby przystępujące do Programu Ulga od Długu dźwigają ogromny bagaż doświadczeń, a decyzja o przystąpieniu jest dla nich często jedyną nadzieją na wyjście z długów. Klienci Programu Ulga od Długu najczęściej skarżą się na stres wynikający z nękania przez wierzycieli i brak możliwości spłaty długów.

U osoby nadmiernie obciążonej długami można zaobserwować pewien stały schemat zachowania. Osoby takie najczęściej czują się upokorzone i przerażone aktywnością firm windykacyjnych. Duża liczba klientów bardzo chce spłacać swoje należności jednak przez sytuacje życiowe takie jak utrata pracy, lub problemy zdrowotne swoje lub bliskich wpadają w spiralę zadłużenia, którą bardzo często ciężko jest powstrzymać. Zadłużeni, jak sami przyznają są bardzo często doprowadzani do kresu wytrzymałości, a potęguje to druzgocący brak empatii wierzyciela. Dzięki wsparciu pracowników programu Ulga od Długu, klient zaczyna odzyskiwać kontrolę nad swoimi finansami, a tym samym odzyskuje chęć do życia. Jeśli klient będzie wykazywał oznaki depresji, załamania nerwowego, ataków paniki lub innych schorzeń na tle nerwowym, Pracownicy Ulgi od Długu natychmiast skierują taką osobę do Fundacji Itaki, na konsultację z psychologiem. Fundacja Itaka udziela porad doraźnych, daje narzędzia do radzenia sobie ze stresem, szuka w pobliżu zamieszkania klienta pomocy psychologów i psychiatrów w miejscu zamieszkania.

„Chcemy pomóc naszym klientom. Wiemy w jak trudnej sytuacji życiowej się znaleźli. W rozmowach telefonicznych z asystentami często płaczą i skarżą się na brak zrozumienia ich sytuacji przez wierzycieli. Nasi asystenci w miarę swoich kompetencji wspierają ich w codziennej walce i w drodze do finansowej wolności. Mieliśmy również przypadek, gdy osoba zainteresowana programem, jeszcze przed finalizacją umowy popełniła samobójstwo przez długi. To skłoniło nas do znalezienia dla naszych klientów profesjonalnego wsparcia” – mówi Sylwia Pawlina, rzecznik prasowy Programu Ulga od Długu.

KONTAKT: Ulga od Długu, https://ulgaoddlugu.pl/tel. 123 453 845, e-mail: pr@ulgaoddlugu.pl

Źródło informacji: Ulga od Długu


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-20 12:14:51
miniaturka

Argentyński biskup ostrzega prezydenta: nasz kraj się stacza

Arcybiskup Víctor Manuel Fernández z La Platy ostrzegł w czwartek argentyńskiego prezydenta Alberto Fernándeza, że jego priorytety, takie jak aborcja, marihuana, eutanazja i język niebinarny, są odległe od prawdziwych problemów narodu.
2021-09-20 13:08:24
miniaturka

Namiastka nieśmiertelności? Miliarderzy inwestują w poszukiwania „eliksiru młodości”

Grzegorz Górny (wPolityce.pl) przywołuje doniesienia „MIT Technology Review” o tym, że dwaj miliarderzy: założyciel Amazona Jeff Bezos oraz rosyjsko-izraelski przedsiębiorca z branży IT Yuri Milner zainwestowali w badania nad odmładzaniem organizmów na poziomie komórkowym.
2021-09-20 13:08:36
miniaturka

Muzyka poważna pomocna w łagodzeniu objawów epilepsji

Słuchanie utworu Mozarta „Sonata na dwa fortepiany D-dur (K 448)” przez co najmniej 30 sekund może wiązać się z rzadszymi skokami aktywności elektrycznej w mózgu związanej z padaczką u osób z padaczką lekooporną – donosi czasopismo Scientific Reports.
2021-09-20 14:42:20
miniaturka
play

TATO i PAX: „To właśnie dzień, który dał nam Pan! Dzień Dobry!”

Utwór TATO i PAX „Dzień, który dał nam Pan” ukazuje stałą, czułą Bożą Obecność w każdej sekundzie naszego życia, jednocześnie wskazując na Eucharystie jako punkt kulminacyjny każdego przeżytego tygodnia.
2021-09-20 14:53:18
miniaturka

Koniec prac zabezpieczających w katedrze Notre Dame. Świątynia gotowa do odbudowy

Odbudowa paryskiej świątyni po pożarze z 2019 roku wkracza w nowy etap. Zakończenie prac zabezpieczających otwiera drogę do renowacji. Zgodnie z zapowiedziami Emmanuela Macrona, katedra ma zostać ponownie otwarta do 2024 r., kiedy Francja będzie gospodarzem igrzysk olimpijskich.
2021-09-20 15:12:32
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Mamy skłonności do gorliwego stawiania diagnoz bliźnim i zapisywania im leków. Boskiego Lekarza rozpoznają tylko ci, którzy mają świadomość własnej choroby. Jeśli mamy takie doświadczenie, to jesteśmy na drodze duchowego uzdrowienia.