Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-29 12:55
Anna Bajon / Krzysztof Bronk

Program podróży do Mozambiku, na Madagaskar i Mauritius

Ogłoszono program papieskiej podróży do Mozambiku, na Madagaskar i Mauritius. Odbędzie się ona od 4 do 10 września.

Autor/źródło: VaticanNews

Do Mozambiku Papież dotrze po całodziennym locie. Dlatego też pierwszego dnia podróży przewidziano jedynie uroczystość powitania na lotnisku w Maputo. Następnego dnia Franciszek spotka się z władzami, przedstawicielami społeczeństwa, młodzieżą i duchowieństwem. 6 września przed odlotem złoży wizytę w szpitalu i odprawi Eucharystię.

Tego samego dnia Franciszek przybędzie na Madagaskar. Jednakże główne wydarzenia papieskiej wizyty w tym kraju przewidziane są na dzień następny. Franciszek spotka się z władzami, społeczeństwem i będzie się modlił u karmelitanek. Po południu skieruje przemówienie do biskupów i młodzieży. 8 września w niedzielę Ojciec Święty odprawi Eucharystię i złoży wizytę w ośrodku charytatywnym. Na zakończenie spotka się z duchowieństwem.

W przedostatnim dniu podróży Franciszek uda się na kilka godzin na sąsiedni Mauritius. Odprawi tam Mszę, odwiedzi sanktuarium bł. Piotra Lavala i spotka się z władzami, po czym ponownie powróci na nocleg na Madagaskar. We wtorek 10 września rano Papież odleci do Rzymu.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-06-28 15:55:16
miniaturka

Watykańskie wytyczne dla duchownych w Chinach

Stolica Apostolska wydała wytyczne dla biskupów i kapłanów w Chinach, którzy, zgodnie z nowymi przepisami komunistycznego reżimu, aby móc nadal pełnić posługę duszpasterską, muszą wystąpić do władz o formalną rejestrację.
2019-06-28 19:52:23
miniaturka

Papież do prawosławnych: ekologia przejawem wierności Ewangelii

Papież przyjął delegację prawosławnego Patriarchatu Konstantynopola, która jak co roku przybyła do Watykanu na jutrzejszą uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.
2019-06-28 19:54:59
miniaturka

Papież: sercem misji Kościoła jest modlitwa

Franciszek przyjął na audiencji przestawicieli Apostolstwa Modlitwy, czyli Światowej Sieci Modlitwy Papieża. Zgromadzili się oni w Rzymie z okazji 175-lecia swego istnienia.
2019-06-28 19:59:28
miniaturka

Wydawcy katoliccy pomostem pomiędzy Kościołem i światem

W Rzymie trwają międzynarodowe dni wydawców katolickich. Wydarzenie zgromadziło 60 przedstawicieli sektora publikującego książki oraz czasopisma inspirowane Ewangelią oraz nauczaniem Kościoła. Zastanawiają się nad wyzwaniami, jakie niesie dla ich działalności epoka cyfrowa.
2019-06-28 22:00:46
miniaturka
play

Czy praca jest przekleństwem czy błogosławieństwem?

Uciążliwość pracy jest niekiedy tak nieznośna, że szukamy winnych tego stanu rzeczy nawet w "niebie". Tymczasem praca jest daną nam od Boga szansą.
2019-06-28 22:11:47
miniaturka
play

Praca jest dla człowieka drogą do świętości

Nasza przeciętna codzienność upływa w ogromnej mierze na pracy. Taki też jest Boży zamysł dotyczący naszego życia. Nie jest jednak obojętne to, co i w jaki sposób robimy.