Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-05 14:11
S. Zielińska / Krzysztof Bronk

Program papieskiej wizyty w krajach bałtyckich

Stolica Apostolska ogłosiła program papieskiej podróży do krajów bałtyckich. Franciszek spędzi tam 4 dni, jego rezydencja na czas podróży będzie znajdować się w Wilnie.

Autor/źródło: Jacek Sikora, licencja: CC0

Do litewskiej stolicy Papież przyleci 22 września przed południem. Złoży wizytę kurtuazyjną prezydentowi, spotka się przedstawicielami władz i społeczeństwa, będzie się modlił w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i spotka się z młodymi na placu przed katedrą.

W drugim dniu wizyty, w niedzielę, Franciszek uda się do Kowna. W parku Santakos odprawi Mszę dla ogółu wiernych i odmówi modlitwę Anioł Pański. W kurii biskupiej spożyje obiad z litewskimi biskupami, a w katedrze spotka się z kapłanami, zakonnikami i seminarzystami. Na zakończenie dnia, już w Wilnie przewidziano wizytę w Muzeum Okupacji i Walki o Wolność (dawniej Muzeum Ofiar Ludobójstwa).

24 września Franciszek spędzi na Łotwie. W Rydze odwiedzi prezydenta, spotka się z przedstawicielami władz i społeczeństwa, a także złoży kwiaty przed Pomnikiem Wolności. W gotyckiej katedrze, która należy dziś do Kościoła protestanckiego, weźmie udział w spotkaniu ekumenicznym, a następnie odwiedzi katolicką katedrę św. Jakuba. Po obiedzie z łotewskimi biskupami, helikopterem uda się do głównego sanktuarium maryjnego w Agłonie, gdzie odprawi Eucharystię.

Ostatni dzień wizyty w krajach bałtyckich Franciszek przeznaczy na Estonię. W Talinie spotka się najpierw z prezydentem, a następnie z przedstawicielami władz i społeczeństwa. W luterańskim kościele św. Karola weźmie udział w ekumenicznym spotkaniu młodych. Po obiedzie spotka się z podopiecznymi katolickich organizacji charytatywnych, a następnie na Placu Wolności odprawi Mszę dla ogółu wiernych.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-05 12:50:04
miniaturka

Poznań: studenci wyjeżdżają na misję do Afryki

Wielkopolscy studenci po raz kolejny wyjeżdżają na misje do Ghany, Zambii, Rwandy i Kenii w ramach „Praktyk Medycznych w Krajach Tropikalnych”.
2018-07-05 13:26:31
miniaturka

Rozpoczynają się XLIV Tynieckie Recitale Organowe

Najwybitniejsi artyści z Polski i Europy wystąpią w opactwie benedyktynów podczas Tynieckich Recitali Organowych, które 8 lipca rozpoczną się w Krakowie.
2018-07-05 13:46:48
miniaturka

Paolo Ruffini prefektem Dykasterii ds. Komunikacji

Ojciec Święty mianował prefekta Dykasterii ds. Komunikacji, skupiającej wszystkie watykańskie media. Został nim włoski dziennikarz Paolo Ruffini, dyrektor telewizji włoskiego episkopatu TV2000.
2018-07-05 14:45:59
miniaturka

„Uniwersytet Niepodległy” - gra planszowa z okazji 100-lecia KUL

Z okazji 100-lecia KUL została wydana planszowa gra towarzysko-edukacyjna „Uniwersytet Niepodległy". To bardzo dobra propozycja edukacji przez zabawę, także na chwile relaksu w czasie urlopów i wakacji.
2018-07-05 15:20:30
miniaturka

Warszawa: ponad 500 stypendiów im. Jana Pawła II dla młodzieży

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II to największy samorządowy program stypendialny w Polsce. Ruszyła rekrutacja do czternastej edycji programu.
2018-07-05 15:46:13
miniaturka
play

Kokotek: Festiwal Życia na półmetku

Trwający od poniedziałku Festiwal Życia w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca, organizowany przez 5 diecezji z terenu województwa śląskiego, osiągnął swój półmetek.