Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-23 14:51
JR / inf. prasowa

Program 26 Targów Wydawców Katolickich – wiele ciekawych spotkań z autorami

Ponad 100 wydawców zgromadziły 26. Targi Wydawców Katolickich, które otwarte zostały uroczyście w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Tegoroczna edycja, przesunięta ze względu na pandemię, odbywa się w dniach 23-26 września. Zachęcamy do zapoznania się z programem.

Autor/źródło: Pixabay.com

Tematy przewodnie tegorocznych Targów to: Eucharystia daje życie. Zgromadzeni na świętej Wieczerzy; Jubileusz odzyskania niepodległości przez Polskę; Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia; Rok Rodziny; Rok Świętego Józefa; Rok Konstytucji 3 Maja; Rok Cypriana Kamila Norwida

Piątek, 24.09.2021

10.00

Otwarcie w Arkadach Kubickiego sali ekspozycji dla zwiedzających.

11:00-12:00

TELEWIZJA POLSKA – Pasterz (60’)

Dom rodzinny – Zuzela; Zwyczajny kapłan; Przyjaciele; Kobieta; Maryja

Autor: Piotr Kot

Serial dokumentalny przedstawiający życie kard. Stefana Wyszyńskiego. Liczy 15 odcinków, m.in.: Dom rodzinny – Zuzela, Wiara i modlitwa, Pokora, Zwyczajny kapłan, Przyjaciele, Kobieta, Człowiek, Kapłan na trudne czasy, Maryja, Non possumus, Jasnogórskie Ślubu Narodu, Modlitewna odnowa Narodu, Przebaczamy i prosimy o przebaczenie, Prymas i papież, Pożegnanie. Stanowi znakomite kompendium wiedzy o wielkim polskim Prymasie.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

12:05-13:00

TELEWIZJA POLSKA – Niewidoma Matka niewidomych (52’)

Autor: Piotr Kot

Film dokumentalny przybliżający postać Matki Elżbiety Róży Czackiej, wyniesionej na ołtarze z Prymasem Tysiąclecia 12 września 2021 r. Ukazuje rolę niewidomej zakonnicy w życiu Kościoła w Polsce. Opowiada o jej losach podczas I i II wojny światowej, okolicznościach utraty wzroku, poświęceniu swojego życia osobom niewidomym oraz założeniu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, które służy ludziom niewidomym nie tylko w Laskach, prowadzi także działalność misyjną poza granicami Polski: w Indiach, Rwandzie i Ukrainie.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

13:05-14:00

TELEWIZJA POLSKA S.A. – Matka niewidomych (36’)

Hrabianka Róża Czacka; Powołanie; Dzieło Lasek

Autor: Piotr Kot

3-odcinkowy serial dokumentalny opowiadający o życiu Matki Elżbiety Róży Czackiej na Kresach Wschodnich, o jej rodzinie, o nieszczęśliwym upadku z konia, co doprowadziło ją do utraty wzorku. Ta niepełnosprawność stała się inspiracją do założenia zgromadzenia zakonnego. Z hrabianki stała się franciszkanką – siostrą Elżbietą i założyła dzieło Lasek – Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi, instytucję całkowicie świecką. Matka Elżbieta w sposób nowatorski zajmowała się niewidomymi. Była pionierką polskiej tyflologii – opracowała rodzimą wersję alfabetu Braille’a oraz systemy skrótów ortograficznych.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

14:00-15:00

TELEWIZJA POLSKA S.A. – Widzieć w ciemności (60’)

Autor: Piotr Górski

Film dokumentalny ukazujący Matkę Elżbietę Różę Czacką w wielowątkowy sposób. Jednym torem biegnie opowieść o jej życiu, drugim żywe świadectwa mieszkańców i współpracowników z Lasek. Matka Czacka była cichą i skromną kobietą, która wszystko wokół siebie przemieniała w dobro. Będąc osobą niewidomą, stworzyła niezwykłe miejsce na mapie Polski. Film opowiada także o jej przyjaźni z ks. Stefanem Wyszyńskim. Film jest źródłem wiedzy o niezwykłej kobiecie – matce niewidomych.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

14:00-15:00

Wydawnictwo POLSKIE CENTRUM ŚW. HILDEGARDY – dr Alfreda Walkowska z córkami zaprasza do spotkania z twórcami kwartalnika.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Polskiego Centrum św. Hildegardy, stoisko nr 58

14:00-16:00

WOJSKOWY INSTYTUT WYDAWNICZY – Spotkanie autorskie z Wiesławem Budzyńskim, autorem książki pt. Baczyński uszlachetnia. Na targach odbędzie się premiera książki.

Sala Koncertowa Zamku Królewskiego

14:00-16:00

Wydawnictwo SERAFIN – Spotkanie autorskie z Bratem Robertem Wieczorkiem OFMCap. Autor podpisuje swoją najnowszą książkę, pt. EKG serca Afryki. Historia choroby.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa SERAFIN, stoisko nr 48

15:00-16:00

Wydawnictwo SINDRUK – DIMK: Spotkanie z ks. Grzegorzem Poźniakiem – dyrektorem Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu, autorem książki O organach z dziećmi i dla dzieci, a także wielu innych pozycji z literatury dziecięcej, naukowej, popularno-naukowej, poezji oraz płyt CD. Autor chętnie podpisze nabyte książki oraz inne publikacje ze specjalną dedykacją dla czytelników.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa SINDRUK, stoisko nr 68

15:05-16:00

TELEWIZJA POLSKA – Abba Ojcze (50’)

Autor: Piotr Kot

Ojciec Święty Jan Paweł II 30 lat temu zaprosił na Jasną Górę młodzież z całego świata na VI Światowe Dni Młodzieży. Wielkim sukcesem VI ŚDM było to, że młodzież ze Wschodu i Zachodu wreszcie spotkała się razem. Witaj w domu! Tymi słowami powitano Ojca Świętego w sierpniu 1991 r. na Jasnej Górze, dopowiadając: Zobacz, ile masz dzieci! Umocnij naszą wiarę! Bogactwem filmu są materiały archiwalne, na bazie których można przypominać nadal aktualne przesłanie skierowane przez Jana Pawła II do młodych ludzi. Dotyczy ono trzech znaków i trzech słów: Biblia, Krzyż, Ikona Maryi oraz tekst Apelu Jasnogórskiego: Jestem, pamiętam, czuwam.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

15:30-17:30

Wydawnictwo PROMIC – Spotkanie z autorem Ks. prof. Piotrem Kieniewiczem, który będzie podpisywał swoje książki, pt. Małżeński labirynt oraz Panie, Ty wszystko wiesz. Książka Panie, Ty wszystko wiesz także w wersji audiobook.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa PROMIC, stoisko nr 2

15:30-17:00

FUNDACJA KŁOPOTOWSKIEGO – Spotkanie z ks. Bogusławem Kowalskim. Promocja książki Adwentowe tęsknoty po dwóch stronach życia. Jest to pozycja dwóch autorów, ks. Bogusława Kowalskiego i śp. ks. Piotra Pawlukiewicza. Książka na Adwent 2021.

Sala w Namiocie przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

16:00-17:00

STOWARZYSZENIE WYDAWCÓW KATOLICKICH. Byłem wydawcą Papieży. Wspomnienia księdza Giuseppe Costa, Libreria Editrice Vaticana.

Ksiądz Giuseppe COSTA, salezjanin, dziennikarz i pisarz, nauczyciel i badacz dziennikarstwa, dyrektor Libreria Editrice Vaticana (2007-2017), człowiek, którego można nazwać wydawcą papieży. W wywiadzie zrealizowanym przez prof. Tadeusza Lewickiego z Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie, ks. Costa zastanawia się nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością wydawnictw religijnych.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

16:00-18:00

MAŁGORZATA NAWROCKA OFICYNA NIEBIESKI – Spotkanie z Michałem Bruszewskim, autorem reportaży o sytuacji humanitarnej w świecie prześladowanych chrześcijan.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Małgorzata Nawrocka Oficyna Niebieski, stoisko nr 60B

17:00-18:00

FUNDACJA KŁOPOTOWSKIEGO – Spotkanie z ks. Stanisławem Szlassą i Katarzyną Matusz, autorami książek o lękach. We wrześniu będzie miała swoją premierę książka O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię. Na rynku jest już pozycja O niektórych lękach kobiet, a na grudzień zaplanowana jest premiera O niektórych lękach dzieci i nastolatków.

Sala w Namiocie przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

17:00-19:00

ROSIKON PRESS – Elementarz dla zakochanych Jacka Mycielskiego. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Skowroński. To druga pozycja tryptyku życiowych vademecum. Jest w niej mowa o tym, co jest ważne w narzeczeństwie i małżeństwie.

Sala Koncertowa Zamku Królewskiego

Sobota, 25.09.2021

10.00

Otwarcie w Arkadach Kubickiego sali ekspozycji dla zwiedzających.

10:00-11:00

Wydawnictwo PROMIC – Spotkanie z autorem ks. prof. Piotrem Kieniewiczem, który będzie podpisywał swoje książki, pt. Małżeński labirynt oraz Panie, Ty wszystko wiesz. Książka Panie, Ty wszystko wiesz także w wersji audiobook.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa PROMIC, stoisko nr 2

11:00-12:00

TELEWIZJA POLSKA – Prorok (15’) – Zapowiedź wyjątkowego filmu!

Autorzy: Michał Kondrat

Superprodukcja o Prymasie Wyszyńskim, realizowana z rozmachem w Polsce i we Włoszech. To debiut fabularny Michała Kondrata, utalentowanego twórcy filmowego. Prorok opowiada historię Prymasa Tysiąclecia, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi dla dobra Kościoła i Narodu. Film prezentuje nieznane wątki z życia kard. Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń historycznych. Ukazuje nieugiętego przywódcę.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

11:00-12.00

Wydawnictwo WAM – Spotkanie z Katarzyną Olubińską – dziennikarką porannego programu Dzień Dobry TVN. Autorka popularnego bloga Bóg w wielkim mieście oraz bestsellerowych książek Bóg w wielkim mieście (2017) i Kobieta w wielkim mieście (2020). Pretekstem do spotkania jest jej najnowsza książka Bóg w moim domu wydana w 2021 r. To niezwykła opowieść o domu, świadectwo wiary i pożegnanie z ukochana Mamą.

Sala w Namiocie A przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

11:00-12.00

Wydawnictwo ESPRIT – O odwadze bycia chrześcijaninem. Dyskusja wokół najnowszej książki Roda Drehera Żyć bez kłamstwa. Goście: Redaktor Paweł Lisicki, Marszałek Marek, ks. Tomasz Jaklewicz. Prowadzenie: Paweł Chmielewski.

Sala w Namiocie B przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

11:00-12:00

Wydawnictwo PROMIC – Spotkanie z autorem ks. prof. Bogumiłem Gacką, który będzie podpisywał swoją książkę, pt. Św. John Henry Newman

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa PROMIC, stoisko nr 2

11:00-13:00

Dom Wydawniczy RAFAEL – Ks. prof. Robert Skrzypczak

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Domu Wydawniczego Rafael, stoisko nr 51

11:00-13:30

ROSIKON PRESS – Spotkanie z Jackiem Mycielskim. Elementarz dla zakochanych to druga pozycją tryptyku życiowych vademecum. Jest w niej mowa o tym, co jest ważne w narzeczeństwie i co w małżeństwie.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ROSIKON PRESS, stoisko nr 1

11:00-14:00

ROSIKON PRESS – Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane kary historii Kościoła. Spotkanie z udziałem autorów: reportażystą Grzegorzem Górnym i fotografem Januszem Rosikoniem

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ROSIKON PRESS, stoisko nr 1

12:00-13.00

TEOLOGIA POLITYCZNA – Spotkanie autorskie z o. Jackiem Salijem.

Sala w Namiocie B przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

12:00-13.00

WYDAWNICTWO M – Ksiądz Dolindo Ruotolo Patron na niespokojne czasy.

Prowadzący spotkanie: Przemysław Janiszewski, kanał o blog „Moc w Słabości”.

Goście: ks. prof. Robert Skrzypczak; prof. Wojciech Kudyba

Spotkanie dotyczące ks. Dolindo: Niestandardowe metody duszpasterskie, nieszablonowy język przekazu i niezwykła skromność wypełniające jego posługę. Porozmawiamy o bezgranicznym zawierzeniu w Chrystusa, natchnieniu Duchem Świętym i Matce Bożej oraz tym co łączyło ks. Dolindo z Janem Pawłem II i o. Pio. Tłem spotkania będzie olbrzymia spuścizna literacka jaką zostawił po sobie ks. Dolindo.

Sala w Namiocie przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

12:00-13:00

MEDIA RODZINA – Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem – polski pisarz tworzący książki dla dzieci, znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku. Promocja książki, podpisywanie książek przez autora na stoisku wydawnictwa Media Rodzina.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Media Rodzina, stoisko nr 10

12.00-13:00

FUNDACJA PRODOTEO – Na stoisku Fundacji Prodoteo autorka Magda Grabowska, będzie promowała swoją najnowszą książkę, pt. Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Pięcioksiąg.

Spotkania z bohaterkami Biblii to odkrywanie prawdy o własnej kobiecej tożsamości. Magda Grabowska z ogromną swadą prowadzi nas poprzez dzieje bohaterek poszczególnych ksiąg biblijnych. Dzięki historiom życia starotestamentalnych kobiet możemy przeobrażać własne myślenie i działanie oraz uczymy się rozpoznawać Bożą obecność w każdym zdarzeniu codzienności.

Magda Grabowska przez ponad 35 lat zaangażowana była w działalność misyjną i ewangelizacyjną. Jest doradcą małżeńskim i rodzinnym, a także wykładowcą na konferencjach i seminariach dla małżeństw, rodziców i narzeczonych oraz na biblijnych konferencjach i rekolekcjach dla kobiet. Współautorka podręcznika do przedmiotu przygotowanie do życia w rodzinie Zanim wybierzesz, autorka książek Kobieta warta królestwa, Klucze do pokoju oraz książek dla dzieci Wielka wędrówka i Cudowna przemiana.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Fundacji Prodoteo, stoisko nr 80

12:00-13:00

Wydawnictwo ESPRIT – Paweł Lisicki podpisuje swoją książkę Kto fałszuje Jezusa.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ESPRIT, stoisko nr 75

12:00-14:00

Wydawnictwo SERAFIN – Autor Brat Szymon Janowski OFMCap podpisuje swoja książkę, pt. Wrak Ewangelii. Sztuka duchowej nawigacji.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Serafin, stoisko nr 48

12:00-14:00

P.H.W. ARYSTOTELES – Spotkanie autorskie z pisarzem, historykiem i dziennikarzem – Piotrem Stefaniakiem. Autor ponad czterdziestu książek, zarówno o tematyce religijnej, jak i historycznej, wydrukowanych w pięciu językach. Napisał 51 rozpraw naukowych oraz kilkaset esejów i artykułów. Przygotował osiem wystaw, które były prezentowane w dwóch krajach.

Autor będzie promował ostatnio wydaną publikację, pt. Św. Franciszek z Asyżu, a także album o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, o św. Józefie oraz serię Modlitewników o Świętych. Jego mottem życiowym jest: Żyję, by piękno wiedziało, że istnieje.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko P.H.W. "Arystoteles" Sp. J. Warszawa, stoisko nr 86

12:00-13:00

Wydawnictwo FRONDA, Wydawnictwo ZONA ZERO – Sebastian Warlikowski, autor książki Polacy w sowieckich łagrach. Nie tylko Kołyma podpisuje swoją najnowszą publikację na stoisku Wydawnictwa Fronda i Wydawnictwa Zona Zero.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Fronda, stoisko nr 31

12:00-13:00

TELEWIZJA POLSKA – Ojciec (55’)

Autorzy: Tomasz Kamiński i ks. Andrzej Gołębiewski

Film dokumentalny o człowieku i kapłanie, wielkim Polaku, kard. Stefanie Wyszyńskim. Autorzy nie unikają trudnych spraw, takich jak inwigilacja Prymasa również przez księży współpracujących z UB i SB. Głównym celem filmu jest ukazanie postawy kard. Wyszyńskiego wobec ataków skierowanych na niego i na Kościół w Polsce w czasach komunizmu.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

13:00-14:00

WYDAWNICTWO LTW – Spotkanie autorskie z Moniką Luft. Autorka będzie podpisywać swoją ostatnią książkę, pt. Arabska awantura.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa LTW, stoisko nr 6

13:00-14:00

WYDAWNICTWO WAM – Spotkanie autorskie, którego tematem będzie kard. Stefan Wyszyński. Spotkanie w formie dyskusji panelowej, w której udział weźmie od 3 do 4 gości. Na spotkaniu będą poruszane tematy dotyczące życia jednej z najważniejszych postaci w historii Kościoła w Polsce oraz beatyfikacji.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

13:00-14:00

Wydawnictwo ESPRIT – Czy Rzym stracił wiarę? Spotkanie wokół najnowszej książki Tomasz Terlikowskiego La Salette. Objawienia, które wstrząsnęły Kościołem.

Goście: Tomasz Terlikowski, ks. Adam Kobyliński. Prowadzenie: Bogumił Łoziński.

Sala w Namiocie B przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

13:00-15:00

Wydawnictwo BIAŁY KRUK – Spotkanie z autorem. Czesław Ryszka.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Biały Kruk, stoisko nr 22

13:30-15:00

Wydawnictwo PROMIC – Spotkanie z autorką Panią Barbarą Garczyńską, która będzie podpisywała swoje książki, pt. Kalendarz adwentowy, Moc sakramentów, Modlitewnik dla dzieci.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa PROMIC, stoisko nr 2

13:00-14:00

Wydawnictwo FRONDA – Paweł Lisicki, autor książki Kontrrewolucja. Eseje i szkice oraz książki Dogmat i tiara podpisuje swoje najnowsze publikacje na stoisku Wydawnictwa Fronda.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Fronda, stoisko nr 31

13:00-14:00

Wydawnictwo POLSKIE CENTRUM św. HILDEGARDY – dr Alfreda Walkowska z córkami zaprasza na spotkania z autorkami Hildegardowej kuchni polskiej.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Polskiego Centrum św. Hildegardy, stoisko nr 58

14:00-15:00

BRATNI ZEW – o. Zdzisław Kijas w biografii Wyszyński. 40 spojrzeń odkrywa na nowo bohatera swojej książki z jego tęsknotami, pragnieniami, obawami, otwartością na drugiego człowieka, miłością do Boga i bliźniego. Pokazuje też, czego każdy z nas może nauczyć się od nowego błogosławionego w obecnych czasach!

Spotkanie z o. prof. Zdzisławem Kijasem. Warto przekonać się, jak bardzo nauczanie nowego błogosławionego jest aktualne w dzisiejszych czasach. Rozmowa z autorem, będącym jednocześnie relatorem procesu beatyfikacyjnego, przybliży te cechy Prymasa Tysiąclecia, których do tej pory nie eksponowano – świetną organizację czasu, sumienność w wypełnianiu codziennych obowiązków, duchową wrażliwość na otaczający świat.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

14:00-15:00

Wydawnictwo ESPRIT – Abp Fulton Sheen – Prorok współczesności. Spotkanie wokół jedynej autobiografii Arcybiskup Fulton Sheena pt. Skarb w glinianym naczyniu. Goście: ks. Robert Skrzypczak, ks. Tomasz Jaklewicz. Prowadzenie: Paweł Chmielewski.

Sala w Namiocie B przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

14:00-16:00

Wydawnictwo SERAFIN – Spotkanie z autorem Bratem Robertem Wieczorkiem OFMCap. Podpisywanie przez autora najnowszej książki, pt. EKG serca Afryki. Historia choroby.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Serafin, stoisko nr 48

14:30-16:00

Wydawnictwo LTW – Spotkanie autorskie z Grzegorzem Łukomskim. Autor będzie podpisywać swoje książki, m. in. o Sergiuszu Piaseckim i Józefie Mackiewiczu.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa LTW, stoisko nr 6

15:00-16:00

Wydawnictwo DĘBOGÓRA – Książka: Marek Jurek 100 godzin samotności z udziałem Marka Jurka, Pawła Lisickiegoi i Bogusława Kiernickiego.

Sala w Namiocie A przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

15:00-16:00

Wydawnictwo EDYCJA ŚWIĘTEGO PAWŁA – Na stoisku Edycji Świętego Pawła swoją najnowszą książkę pt. Nie za blisko, nie za daleko. Z Rut i Noemi o dobrych relacjach podpisują s. Anna Maria Pudełko AP i s. Judyta Pudełko PDDM.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Edycji Świętego Pawła, stoisko nr 60

15:00-16:00

Wydawnictwo WAM – Spotkanie z p. Tomaszem Terlikowskim wokół książki Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę. Tematem spotkania będzie postać niezwykłego księdza, który wychował pokolenia, zmienił Polskę i zmienił Kościół. Franciszek Blachnicki, jeden z najważniejszych duchownych okresu PRL-u, który wraz z Karolem Wojtyłą, Stefanem Wyszyńskim i Jerzym Popiełuszką rekonstruował polski Kościół po tragedii II wojny światowej, w mrocznych dekadach PRL-u. Młodość i doświadczenia z czasów okupacji ukształtowały przyszłego księdza, który intensywnie działał na rzecz trzeźwości Polaków, a następnie stworzył swoje największe dzieło – ruch oazowy. Jak wyglądały jego relacje z Wojtyłą i Wyszyńskim? Jak to się stało, że pociągnął ze sobą miliony wiernych? Skąd wzięły się kontrowersje wokół jego śmierci?

Sala w Namiocie przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

15:00-16:00

Wydawnictwo BIAŁY KRUK – Spotkanie autorskie. ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Biały Kruk, stoisko nr 22

15:00-16:00

Wydawnictwo FRONDA – Mariusz Świder, autor książki Jak budowaliśmy Rosję, podpisuje swoją najnowszą publikację.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Fronda, stoisko nr 31

15:00-16:00

Wydawnictwo SINDRUK-DIMK – zaprasza na spotkanie z ks. Grzegorzem Poźniakiem – dyrektorem Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu, autorem książki O organach z dziećmi i dla dzieci, a także wielu innych pozycji z literatury dziecięcej, naukowej, popularno-naukowej, poezji oraz płyt CD.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa SINDRUK, stoisko nr 68

15:00-16:00

Wydawnictwo BIAŁY KRUK – Spotkanie autorskie. Redaktor Jolanta Sosnowska.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Biały Kruk, stoisko nr 22

15:00-16:00

Wydawnictwo ESPRIT – ks. Jerzy Jastrzębski podpisuje swoją książkę pt.: Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ESPRIT, stoisko nr 75

16:00-17:40

TELEWIZJA POLSKA – Non Possumus. Prymas Stefan Wyszyński (2 x 50’)

Autor: Paweł Woldan

Dwuczęściowy film dokumentalny przedstawiający wyjątkowego duszpasterza, którego działalność miała ogromne znaczenie nie tylko dla osób wierzących w Polsce, ale również dla całego Narodu. W pierwszej części autor ukazuje sylwetkę Prymasa Tysiąclecia. Część druga zawiera m.in. przemówienie, które wygłosił po powrocie z internowania. Jak wiadomo, Prymas Polski przekazał ówczesnym władzom memoriał Non possumus – Nie możemy, w obronie chrześcijańskiej tożsamości i prześladowanych duchownych, co było bezpośrednią przyczyną jego internowania.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

16:00-17:00

Wydawnictwo FRONDA – Ks. prof. Waldemar Chrostowski, autor książki: Św. Paweł. Na rozdrożach Synagogi i Kościoła. Biografia podpisuje swoją najnowszą publikację na stoisku Wydawnictwa Fronda.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Fronda, stoisko nr 31

19.30-

Uroczysta Gala rozdania nagród FENIKS 2021 i MAŁY FENIKS 2021 – Koncert Siedem grzechów głównych w wykonaniu Warszawskiego Chóru i Orkiestry Impressione pod batutą Piotra Wijatkowskiego.

Katedra Polowa Wojska Polskiego w Warszawie, ul. Długa 13/15.

Niedziela, 26 września 2021

10.00

Otwarcie w Arkadach Kubickiego sali ekspozycji dla zwiedzających.

11:00-12:00

Wydawnictwo WAM – Spotkanie z s. Elizą Myk i s. Tymoteuszą Gil wokół ich książki Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet. Dominikanki z Broniszewic pokazują, że radosne chwile widoczne na pięknych zdjęciach z Domu Chłopaków to tylko mały fragment ich rzeczywistości. W swojej książce pokazują drugą stronę medalu. Otwarcie mówią o swoich kryzysach, rozterkach i słabszych chwilach. Odważnie wypowiadają się na aktualne tematy, jak troska o życie od poczęcia do śmierci, uliczne protesty czy problemy związane z pandemią. Nie słowem, ale działaniem walczą o Kościół kobiet, Kościół czuły, Kościół, który nikogo nie wyklucza.

Sala w Namiocie przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

11:00-12:00

Wydawnictwo ESPRIT – Magdalena Kleczyńska podpisuje swoją książkę Obdarowani sobą.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ESPRIT, stoisko nr 75

11:00-14:00

ROSIKON PRESS – Spotkanie z Jackiem Mycielskim. Elementarz dla zakochanych to druga pozycja tryptyku życiowego vademecum. Jest w niej mowa o tym, co jest ważne w narzeczeństwie i co w małżeństwie.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ROSIKON PRESS, stoisko nr 1

11:00-14:00

ROSIKON PRESS – Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane kary historii Kościoła. Spotkanie z udziałem autorów: reportażystą Grzegorzem Górnym i fotografem Januszem Rosikoniem

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ROSIKON PRESS, stoisko nr 1

11:00-15:00

MAŁGORZATA NAWROCKA OFICYNA NIEBIESKI – spotkanie z Kamilem Kreczko, autorem rodzinnej gry planszowej o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim: Non Possumus.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Małgorzata Nawrocka Oficyna Niebieski, stoisko nr 60 B

12:00-13:00

Wydawnictwo ESPRIT – Odwaga całkowitego zawierzenia. Spotkanie wokół książek Joanny Bątkiewicz Brożek pt. Jezus do duszy oraz Jezu, ratuj!. Goście: Joanna Bątkiewicz-Brożek. Prowadzenie: Piotr Zworski.

Sala w Namiocie przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

12:00-13:00

TELEWIZJA POLSKA – Wyszyński – dobry kontakt w Niebie (52’)

Autor: Jacek Tarasiuk

Jednym z pierwszych cudów dokonanych za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego było uzdrowienie 19-letniej dziewczyny, która planowała wstąpić do zakonu. Podczas rutynowych badań wykryto, że ma ona raka z przerzutami. Leczenie nie przynosiło rezultatów. Lekarze nie dawali szans na poprawę. Siostry zakonne rozpoczęły modlitwę za wstawiennictwem Prymasa Wyszyńskiego, by wyjednał u Boga uzdrowienie młodej kobiety. Kobieta wyzdrowiała i została zakonnicą. Film zawiera świadectwa potwierdzające, że Prymas Wyszyński jest dobrym kontaktem w Niebie.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

12:00-13:00

Wydawnictwo POLSKIE CENTRUM ŚW. HILDEGARDY – dr Alfreda Walkowska z córkami zaprasza do spotkania z twórcami kwartalnika.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Polskiego Centrum św. Hildegardy, stoisko nr 58

12:00-14:00

Wydawnictwo PROMIC – Spotkanie z autorem Pawłem Zuchniewiczem, który będzie podpisywał swoją książkę, pt. Prymas w Stoczku.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa PROMIC, stoisko nr 2

12:30-13:30

Wydawnictwo EDYCJA ŚWIĘTEGO PAWŁA – Na stoisku Edycji Świętego Pawła swoją najnowszą książkę pt. Niebo w kolorze popiołu podpisuje s. Benedykta Karolina Baumann OP

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Edycji Świętego Pawła, stoisko nr 60

12:00-14:00

Wydawnictwo SERAFIN – Spotkanie z autorem Bratem Szymonem Janowskim OFMCap. Autor podpisuje swoją książkę, pt. Wrak Ewangelii. Sztuka duchowej nawigacji.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Serafin, stoisko nr 48

12:00-14:00

Wydawnictwo BIAŁY KRUK – Spotkanie autorskie. Redaktor Jolanta Sosnowska.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Biały Kruk, stoisko nr 22

13:00-14:00

Wydawnictwo FRONDA – Wincenty Łaszewski, autor albumu Świat Maryjnych Objawień oraz biografii Prymasa Tysiąclecia Stefan błogosławiony Wyszyński podpisuje swoje najnowsze publikacje na stoisku Wydawnictwa Fronda.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Fronda, stoisko nr 31

13:00-14:00

Wydawnictwo ESPRIT – Joanna Bątkiewicz-Brożek podpisuje swoje książki.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ESPRIT, stoisko nr 75

14:00-16:00

Wydawnictwo BIAŁY KRUK – Spotkanie autorskie. Mistrz Adam Bujak.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Biały Kruk, stoisko nr 22

14:00-15:00

Wydawnictwo ESPRIT – Tomasz Terlikowski podpisuje swoje książki.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa ESPRIT, stoisko nr 75

14:00-15:00

Wydawnictwo DĘBOGÓRA – Książka Pawła Milcarka, Prosta droga. Notatki do Reguły św. Benedykta z udziałem Pawła Milcarka, Tomasza Rowińskiego i Bogusława Kiernickiego.

Sala w Namiocie A przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego

15:00-16:00

Wydawnictwo FRONDA – Grzegorz Braun, autor książki System. Od Lenina do Putina, podpisuje swoją najnowszą publikację na stoisku Wydawnictwa Fronda.

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Fronda, stoisko nr 31

15:00-16:00

TELEWIZJA POLSKA – Wyszyński. Wróg nr 1 (55’)

Autor: Jacek Tarasiuk

Film dokumentalny ukazujący walkę komunistycznych władz PRL z Kościołem w Polsce i z kard. Stefanem Wyszyńskim. Prezentuje sylwetkę i działalność najwybitniejszego Prymasa Polski, także charyzmatycznego przywódcy, wiernego Bogu, ludziom i Kościołowi. Przypomina również główne aspekty nauczania Prymasa Tysiąclecia.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

16:00-17:30

Wydawnictwo BIAŁY KRUK – Spotkanie autorskie. Profesor Wojciech Roszkowski

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa Biały Kruk, stoisko nr 22

16:00-17:20

TELEWIZJA POLSKA – Zieja (70’)

Autorzy: Robert Gliński i Tadeusz Lepianka

Film fabularny kinowy o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920r., naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Co było najważniejsze w życiu ks. Jana Ziei? Ewangelia i wypływające z niej credo życiowe: Nie zabijaj nigdy nikogo.

Sala Kinowa Zamku Królewskiego, Plac Zamkowy 4

*******

23 – 26 września 2021 • CZWARTEK – NIEDZIELA

 Wystawa "Tajne Archiwum Watykańskie"

o Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego

Wystawa oparta jest na motywach książki Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia pod tym samym tytułem. Przedstawia historię wspomnianej instytucji, w której zgromadzono najpilniej strzeżone dokumenty historyczne Stolicy Apostolskiej. Prezentuje również najbardziej kontrowersyjne wydarzenia z dziejów Kościoła katolickiego w świetle materiałów archiwalnych przechowywanych w Tajnym Archiwum Watykańskim. Otwarcie wystawy będzie miało miejsce w czwartek, 23 września o godz. 12:00 podczas otwarcia Targów Wydawców Katolickich.

 Wystawa „Jan Paweł II obrońca praw narodów”

o Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego

Myśl społeczna Jana Pawła II oraz jego działania na rzecz pokoju były nierozerwalnie związane ze zmianami społecznymi i politycznymi na świecie. Wystawa prezentuje wkład Jana Pawła II w międzynarodową politykę XX wieku. Na wystawie wyeksponowane zostały fragmenty wypowiedzi Jana Pawła II z jego pielgrzymek do Afryki, Ameryki Łacińskiej, krajów bloku wschodniego, jak również Mszy św. w kościele na Zaspie w Gdańsku, czy przemówień w siedzibie UNESCO i Parlamentu Europejskiego. Cytatom towarzyszą krótkie teksty oraz grafiki poszerzające wypowiedzi o kontekst historyczny i geopolityczny, jak również archiwalne zdjęcia z papieskich wizyt i pielgrzymek.

Inicjatorem wystawy jest senator Kazimierz Michał Ujazdowski. Organizatorzy: Centrum Myśli Jana Pawła II.

 Wystawa RODZINA BOGIEM SILNA

o Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego

Wystawa z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski przygotowana przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" przedstawia nauczanie sługi bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego poświęconego rodzinie. Poszczególne plansze noszą nazwy: Rodzina; Naród, Państwo; Mężczyzną i Niewiastą – Małżonkowie, budować dom na skale (por. Mk 1,27); Matka; Ojciec; Rodzicielstwo; Wychowanie – duchowość rodziny; Obrona życia; Nadzieja – ku przyszłości.

 Wystawa „Idącym w przyszłość” 966-2016"

o Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego

Wystawa obejmuje niepublikowany dotąd zapis fotograficzny świętowania Tysiąclecia Chrztu Polski – wydarzeń z 1966 roku wraz z przesłaniem na Nowe Tysiąclecie. Wystawa ma na celu prezentację obchodów Sacrum Poloniae Millennium na tzw. stacjach milenijnych, które obejmowały ważniejsze miasta w Polsce.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-23 13:36:23
miniaturka

Teksas: więcej kobiet w klinikach ciążowych pro-life i proaborcyjne działania korporacji

Już trzy tygodnie po wejściu w życie nowych antyaborcyjnych przepisów w amerykańskim stanie Teksas przychodnie ciążowe działające w duchu pro-life zanotowały wzrost o co najmniej 30 procent. W klinikach aborcyjnych ruch spadł natomiast nawet o 80 procent.
2021-09-23 14:15:23
miniaturka

Do 26 września trwa nadzwyczajny dyżur telefonu inicjatywy „Zranieni w Kościele”

Przewidując skutki, jakie może wywołać publikacja raportu komisji dominikańskiej, Inicjatywa „Zranieni w Kościele” uruchomiła program wsparcia kryzysowego. Od środy 15 września aż do niedzieli 26 września pod numerem 800 280 900 dyżurują psychoterapeuci, wysłuchując osób skrzywdzonych.
2021-09-23 14:25:38
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Z własnego doświadczenia wiemy, że życie wymaga ciągłych wysiłków i że nie możemy zatrzymać się w drodze. By iść dalej, mimo upadków, potrzebujmy Bożego miłosierdzia i Bożej pomocy, tak jak Piotr. Bóg buduje swój Kościół nie tylko na Apostołach, ale także na mnie, ze wszystkimi moimi słabościami.
2021-09-23 15:12:24
miniaturka
play

„Boże, pokaż mi szlak”. Arkadio rapuje w obronie życia

„Modlę się o niebo dla tych, o których wspomniałem, modlę się za nas, byśmy wyciągali wnioski...” – rapuje Arkadio w utworze „Pokaż mi szlak”. W swoim najnowszym singlu Arkadio zachęca, by szukać pomocy, gdy znajdziemy się w sytuacji bez wyjścia.
2021-09-23 15:55:11
miniaturka

Matka, która rozrywa kajdany

W krakowskim kościele Świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty znajduje się wizerunek Maryi, czczonej jako Matka Boża od Wykupu Niewolników. Obok obrazu jako wotum umieszczone zostały... kajdany ofiarowane w 1633 roku przez uwolnionego skazańca. Jej wspomnienie obchodzimy 24 września.
2021-09-23 16:35:56
miniaturka

Zmarł bp Edward Janiak

Dziś w wieku 69 lat zmarł bp Edward Janiak. Na skutek oskarżeń o tuszowanie spraw zw. z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich przez podlegających mu księży w czerwcu 2020 r. bp Janiak został faktycznie odsunięty od władzy w diecezji kaliskiej, a 17 października 2020 r. papież przyjął jego rezygnację.