Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-15 11:30
Anna Bajon

Prof. Jan Grosfeld dla studentów na Dzień Judaizmu w Kościele katolickim

Dlaczego Kościół katolicki w Polsce ustanowił Dzień Judaizmu jako ważne wydarzenie w roku liturgicznym ? Czy nie jest to zaprzeczenie nowości chrześcijańskiego orędzia i katolickiej tożsamości ? Czyżby episkopat chciał „judaizować” katolików ?

Polska Rada Chrześcijan i Żydów poleca m. in.  tekst prof. Jana Grosfelda - Katecheza dla studentów na Dzień Judaizmu w Kościele katolickim.

Profesor Grosfeld zadaje w swym tekście kluczowe pytanie: na czym polega specyfika owego korzenia judeochrześcijańskiego, która powoduje, że judaizm i chrześcijaństwo tak mocno odróżniają się od innych religii? Odpowiedź zawiera się w ośmiopunktowym wykładzie, który jest świetnym wstępem do tegorocznych obchodów (17 stycznia).

Centralne obchody Dnia Judaizm, będą miały w tym roku miejsce w Łodzi, jego hasłem jest w tym roku zdanie „Nie przychodzę, żeby zatracać”.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-01-15 09:59:38
miniaturka

Międzynarodowy szczyt na temat wody

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbywa się międzynarodowy szczyt na temat wody. Spotkanie stawia sobie za cel znalezienie rozwiązania problemu suszy, która dotyka wiele krajów świata. Uważa się, że dwa i pół miliarda ludzi nie ma dzisiaj dostępu do wody.
2019-01-15 10:46:23
miniaturka

Kuria warszawsko-praska: kościelne środki karne wobec ks. Dunin-Borkowskiego

Ks. Jacek Dunin-Borkowski nie po raz pierwszy zachowuje się w sposób niegodny w przestrzeni Internetu, choć już dwukrotnie był upominany. Dlatego władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym.
2019-01-15 10:58:43
miniaturka

Jasnogórscy paulini świętują

Co roku ojcowie i bracia paulini przywołują postać swojego patriarchy św. Pawła I Pustelnika. Wspólnotowo świętują uroczystość ku Jego czci, oraz święto Królowej Pustelników. Przez 9 dni biorą udział w nowennie ku czci patriarchy, tzw. „Pawełkach”.
2019-01-15 11:48:06
miniaturka

Tydzień ferii z Caritas Diecezji Siedleckiej

Wspólne granie w gry planszowe, zajęcia plastyczne, układanie klocków magnetycznych, puzzle 3D, gry i zabawy animacyjne, lepienie bałwana, bajkoterapia – to tylko cześć atrakcji, na które zapraszają organizatorzy w dniach 11-15 lutego 2019 r. w Białej Podlaskiej.
2019-01-15 12:24:22
miniaturka

Marszałek Senatu: żądanie rozdziału Kościoła od państwa jest olbrzymim nieporozumieniem

Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski odniósł się do inicjatyw środowisk lewicowych zmierzających do rozdziału Kościoła od Państwa. Wspomniał także o tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.
2019-01-15 12:59:42
miniaturka

Jasna Góra: sobotni koncert kolęd chóru Pueri Claromontani

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” wystąpił z koncertem kolęd w sobotę, 12 stycznia w bazylice jasnogórskiej. Wieczorny koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, którzy licznie zgromadzili się w świątyni.