Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-08 10:45
AC / KAI

Prezydent RP: modlitwa jest dla mnie ważnym elementem życia

Podczas wizyty w Pelplinie 7 maja prezydent RP Andrzej Duda udzielił wywiadu diecezjalnemu Radiu Głos, w którym mówił o roli wiary i rodziny w jego życiu.

Autor/źródło: lukas plewnia/flickr.com

Prezydent na pytanie o rolę wiary w Boga stwierdził: „Przede wszystkim jest ona dla mnie dużym oparciem”. Rozwijając tę myśl Andrzej Duda mówił: „modlitwa jest dla mnie ważnym elementem życia, gdyż uduchowienie i kontemplacja ma dla mnie znaczenie istotne”.

Na pytanie o rolę rodziny w życiu głowy państwa, prezydent stwierdził: „nie będę ukrywał, że wiarę wyniosłem z domu”. Dodał, że wiara, modlitwa, praktyki religijne były w domu bardzo ważne. „Moi rodzice dużo się modlą, a zwłaszcza moja mama” - podkreślił prezydent.

Podsumowując kilkugodzinną wizytę w Pelplinie, Andrzej Duda stwierdził, że „w Pelplinie jest specyficzna atmosfera uduchowienia” i dodał, że „jest to piękne, niesamowite miejsce”.

Głównym celem wizyty prezydenckiej było spotkanie z mieszkańcami miasta i Kociewia.

Bardzo długo prezydent rozmawiał z uczestnikami spotkania. Wielu mieszkańców miało również okazję do wspólnej fotografii.

Następnie prezydent Duda modlił się i zwiedził bazylikę katedralną. Ostatnim punktem pobytu było spotkanie z biskupem pelplińskim Ryszardem Kasyną.

ks. is / Pelplin

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy