Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-15 11:57
JR / PAP

Prezydent do oficerów WP: to święto wielkiego czynu polskiego żołnierza

Święto Wojska Polskiego to święto wielkiego zwycięstwa i wielkiego czynu polskiego żołnierza – podkreślił w niedzielę prezydent Andrzej Duda. Prezydent przemawiał na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, gdzie wcześniej wręczył nominacje generalskie dziewięciu oficerom Wojska Polskiego oraz odznaczenia państwowe.

Autor/źródło: PAP

Jak podkreślił, istotą Święta Wojska Polskiego jest to, że to święto „w dniu wielkiej Viktorii, w dniu heroicznego czynu polskiego żołnierza, bohaterskiego, niezwykłego”.

„Kiedy wydawało się, że nie ma już szans, że wróg zdobędzie Warszawę – udało się odwrócić losy tamtej bitwy i tamtej wojny. Dzięki geniuszowi dowódczemu, dzięki determinacji marszałka Józefa Piłsudskiego i polskich generałów, ale przede wszystkim dzięki niezwykłemu bohaterstwu tych, którzy stanowili tę milionową armię. Dlatego właśnie ten dzień jako Święta Wojska Polskiego jest tak ważny” – powiedział Duda.

Jak wskazał, to święto wielkiego zwycięstwa i wielkiego czynu polskiego żołnierza. „Dlatego ogromnie gratuluję panom generałom, że nominacje odbieracie właśnie dzisiaj. Nie mam wątpliwości, że to jest taki moment w życiu żołnierza, który zapamiętuje się na całe życie. Gratuluję tych nominacji, ale przede wszystkim gratuluję, że stało się to właśnie w tej dacie” – zaznaczył.


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-15 11:45:03
miniaturka

Ukraina: trudna sytuacja duszpasterska w Donbasie

Wciąż trudna sytuacja panuje na wschodniej Ukrainie, gdzie od 2014 roku trwa wojna. Dochodzą do tego także trudności z zapewnieniem ciągłości pracy duszpasterskiej, zwłaszcza w rejonie Ługańska, gdzie władze odmawiają zgody na pobyt rzymskokatolickiego kapłana.
2021-08-15 11:51:06
miniaturka

Zwiększają się prześladowania chrześcijan w Algierii

Chrześcijanie w Algierii są coraz bardziej prześladowani. Władze tego północnoafrykańskiego kraju zamknęły kolejne trzy kościoły. Uzasadniły to złym stanem budynków i brakiem pozwoleń na działalność jako miejsca kultu, choć rząd nie wydaje takich dokumentów od 15 lat.
2021-08-15 11:53:56
miniaturka

Prezydent podpisał ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie

Prezydent Andrzej Duda podpisał w niedzielę ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Ustawa ma wejść w życie po 14 dniach od momentu ogłoszenia.
2021-08-15 12:08:36
miniaturka

Trwa Narodowa Pielgrzymka Francuzów do Lourdes

Po rocznej przerwie wywołanej pandemią do Lourdes ponownie przybyła Narodowa Pielgrzymka Francuzów. Uczestniczy w niej 3 tysiące zarejestrowanych pielgrzymów. Jest wśród nich 400-osobowa grupa młodzieży oraz 150 irackich chrześcijan.
2021-08-15 13:15:53
miniaturka

Papież: Maryja pokazuje, że pokora jest drogą do nieba

Tajemnica przebytej drogi tkwi w słowie „pokora”. Małość i służba są tajemnicami, by osiągnąć cel. Franciszek wskazał, że dzisiejsza uroczystość może być zachętą do postawienia sobie pytania: „jak u mnie jest z pokorą?”, ponieważ, jak podkreślił, Maryja pokazuje, że to właśnie pokora jest drogą do nieba.
2021-08-15 15:11:07
miniaturka

Kard. Sarah: Wniebowzięcie Maryi ukazuje podstawę dla godności każdej osoby

Wejście do chwały Niepokalanej ukazuje nam podstawę dla naszej godności, dla godności każdej osoby ludzkiej, włączając w ową godność również dziecko w łonie matki, chorego przykutego do łoża lub też niepełnosprawnego – mówił kard Robert Sarah 15 sierpnia w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla.