Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-26 20:27
dr Marek Sobisz

Prezentacja współpracy

26 marca odbyła się wspólna konferencja prasowa podsumowująca realizację projektów humanitarnych w 2017 r.

Autor/źródło: Marek Sobisz

W poniedziałek, 26 marca, o godz. 12.30 w siedzibie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przy ul. Wiertniczej 142 w Warszawie, odbyło się spotkanie z udziałem Ministra – członka Rady Ministrów, Pani Beaty Kempy oraz ks. prof. UKSW dr. hab. Waldemara Cisły.

Wspomniani prelegenci dokonali podsumowania działań humanitarnych Fundacji im. o. Werenfrieda, wykonanych przy wsparciu środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa w 2017 r., dotyczących pomocy humanitarnej ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie. Przypomnijmy, że najnowszy projekt medyczny jest realizowany w trzech syryjskich miastach: Aleppo, Tartus i Marmaricie. Łączny koszt to 1 500 000 PLN.


W to działanie wpisuje się sztandarowy projekt leczenia 500 dzieci pochodzących z rodzin chrześcijańskich, a dotkniętych traumatycznym doświadczeniem wojny. Do wiosny 2017 r. chrześcijańscy mieszkańcy Aleppo przeżyli największy exodus, w wyniku którego liczba chrześcijan zmniejszyła się o ponad 75 procent, tj. do zaledwie 35 tysięcy. Ci, którzy tam pozostali, są ubodzy i rozpaczliwie potrzebują pracy. W wielu przypadkach ludzie żyją jedynie dzięki dobroczynności innych. Od początku trwającego konfliktu zbrojnego Kościół zaangażował się w pomoc w dostarczaniu żywności i leczeniu tych, którzy zostali w Aleppo.

za: pkwp.org

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy