Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-09-17 08:55
AC / Radio Watykańskie

Prezent Franciszka dla zebranych na placu wiernych

Wczoraj po modlitwie Anioł Pański Franciszek zwrócił się z pozdrowieniami do przybyłych na plac pielgrzymów. Zdradził również, że postanowił ofiarować wszystkim zebranym prezent, który mają zabrać ze sobą do swoich domów, do swoich rodzin.

Autor/źródło: Pixabay, jdcovell, licencja: CC0

Tym prezentem był mały krzyżyk, który – jak zaznaczył Ojciec Święty – nie jest ozdobą, ale znakiem religijnym który należy kontemplować.

O wydarzeniu tym, przygotowanym przez Urząd Dobroczynności  Apostolskiej, jeszcze przed modlitwą mówi jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski.

- Podczas modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty zwróci się do wszystkich obecnych na placu, nawiązując do obchodzonego w piątek święta Podwyższenia Krzyża Pańskiego, i ofiaruje im krzyż papieski, których mamy 40 tys., aby wszyscy obecni zanieśli go potem do domu – stwierdził jałmużnik papieski. - Chodzi o to, aby ten największy znak miłości, miłosierdzia był obecny w naszym domu i w nim królował. Krzyż, który jest znakiem nadziei. Będą go rozdawali ubodzy, bezdomni, uchodźcy, jak i ludzie chorzy. Papież zwróci się także do nich prosząc, aby byli jego pomocnikami w tym dobrym dziele.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Anioł Pański, krzyż, prezent, krzyż papieski