Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-29 15:07
AC / KAI

Premiera Pisma Świętego dla młodych - wielkie wydarzenie wydawnicze

Po raz pierwszy w Polsce pełny tekst Pisma Świętego w najbardziej cenionym pallotyńskim tłumaczeniu połączono z najpopularniejszą na świecie edycją Biblii dla dzieci i młodzieży, potocznie nazywaną „Biblią z papugą”.

Autor/źródło: rafael.pl

- Największą zaletą tego wydania jest to, że nie jest ono streszczeniem, omówieniem czy próbą syntezy, ale jest to po prostu tekst Pisma Świętego opatrzony ilustracjami i komentarzami, które pomagają przez Pismo przejść - powiedział ks. prof. Waldemar Chrostowski podczas debaty „Biblii z papugą”, która odbyła się dziś w Warszawie.

- Papuga sama z siebie potrafi powiedzieć tylko słowo "ave". Nawiązując do zwiastowania przez słowo "ave", Słowo stało się Ciałem - wyjaśnił Janusz Michałowski, dyrektor Domu Wydawniczego „Rafael” podczas debaty "Pismo Święte dla młodych? Jak zainteresować nastolatka Biblią?", którą prowadziła Dominika Figurska.

Michałowski podkreślił, że starano się przyciągnąć młodych w sposób wizualny. - Wygląd grafiki, komentarze i objaśnienia zaczerpnęliśmy z amerykańskiego wydania - dodał.

- Nie trzeba było nas długo namawiać, ponieważ jako wydawnictwo, bardzo chętnie podchodzimy do wszelkich nowych edycji Pisma Świętego - zaznaczył ks. Zbigniew Rembisz SAC, dyrektor Wydawnictwa Pallotinum.

Z kolei warszawsko-praski bp pomocniczy Marek Solarczyk powiedział, że kiedy otrzymał egzemplarz tej Biblii, przypomniał sobie czasy swojej młodości. - Jako uczeń szkoły średniej marzyłem o tym żeby mieć swój egzemplarz Pisma Świętego. Kiedyś nie było to takie proste i oczywiste. Obecnie bogactwo oferty, to, że młody człowiek może mieć Biblię, jest inspirujące - dodał. Jak zaznaczył, w nowym wydaniu punktem wyjściowym jest sam tekst Biblii. - Szata graficzna i wprowadzenia do Pisma Świętego dają odpowiedzi na pytania "dlaczego?", "w jakim czasie?". To znajdzie chętnych nie tylko wśród młodych - zapowiedział. Jak dodał, dzięki komentarzom czytelnik ma pewne ramy wchodząc już w samą treść Pisma.

- Największą zaletą tego wydania jest to, że nie jest ono streszczeniem, omówieniem czy próbą syntezy, ale jest to po prostu tekst Pisma Świętego opatrzonym ilustracjami i komentarzami, które pomagają przez Pismo przejść - powiedział z kolei ks. prof. Waldemar Chrostowski, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich w latach (2003-2008).

Duchowny zaznaczył, że żeby czytać Biblię najpierw trzeba przede wszystkim zrozumieć i uszanować naturę Pisma Świętego. - Nasza lektura Pisma Świętego od początku do końca jest lekturą Chrystologiczną. Nie ma znajomości Jezusa Chrystusa bez znajomości Pisma Świętego. Ale nie ma też lektury bez głęboko zakorzenionej wiary - zauważył.

Prof. Chrostowski podkreślił, że są trzy obszary, gdzie dziecko powinno zetknąć się z Pismem Świętym. - Pierwszym miejscem jest Kościół, czytania, a później homilia. Drugim miejscem, gdzie dziecko i młody powinni się spotkać z Pismem Świętym jest katecheza. Trzecie środowisko, które nawiasem mówiąc - powinno być pierwsze, ale jest to bardzo sporadyczne, jest rodzina. Wtedy gdy rodzice, dziadkowie czy rodzeństwo biorą do ręki Pismo Święte i je czytają - zaznaczył duchowny.

"Biblia z Papugą" ukazała się przy współpracy Domu Wydawniczego „Rafael” i Wydawnictwa Pallotinum. Lektura zawiera pełny tekst Biblii Tysiąclecia, wprowadzenie i omówienie każdej księgi Nowego i Starego Testamentu, słowniczek, kolorowe mapy, wkładki z ciekawostkami oraz wytłumaczenie trudnych pojęć i zagadnień.

pgo / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-29 13:07:13
miniaturka

Spotkanie wspólnoty PanAMA z bp. Damianem Muskusem

Młodzież przygotowująca się przy bazylice Mariackiej w Krakowie do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie spotkała się we wtorek wieczorem z koordynatorem generalnym ubiegłorocznego ŚDM w Krakowie bp. Damianem Muskusem OFM.
2017-11-29 13:41:02
miniaturka

Papież do birmańskich katolików: dzielcie się mądrością Jezusa ukrzyżowanego

Dzielcie się z innymi bezcenną mądrością, którą otrzymaliście, miłością Boga, która wypływa z Serca Jezusa – powiedział Papież do birmańskich katolików.
2017-11-29 14:04:17
miniaturka

Pilne! Benedyktynki ze Staniątek proszą o pomoc

Klauzurowe Siostry Benedyktynki z podkrakowskich Staniątek napisały list w języku polskim, jak i w języku angielskim, z prośbą o pomoc. Publikujemy treść listu.
2017-11-29 15:35:08
miniaturka
play

Czarny humor, czyli o Kościele na wesoło

3 grudnia o godz. 19:00 w sali kurialnej przy Katedrze św. Floriana w Warszawie odbędzie się spotkanie premierowe książki "Czarny humor, czyli o Kościele na wesoło".
2017-11-29 15:46:45
miniaturka

Na Franciszkańskiej znów zabrzmi głos kard. Karola Wojtyły!

Abp Marek Jędraszewski zaprasza na premierę książki i płyty - Karol Wojtyła. Noc wigilijna.
2017-11-29 17:37:05
miniaturka

Papież dostrzegł rany wszystkich Birmańczyków, nie tylko Rohingya

Dzisiejszy dzień jest historyczny dla birmańskich katolików nie tylko ze względu na pierwszą wizytę Papieża, ale również dlatego, że jeszcze nigdy nie zgromadzili się tak licznie w jednym miejscu.