Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2020-02-20 10:02
AC / Beata Zajączkowska

Premier irackiego Kurdystanu u Franciszka

Papież Franciszek przyjął na audiencji premiera irackiego Kurdystanu. Rozmawiano o trudnej sytuacji w regionie oraz o dialogu międzyreligijnym, jako antidotum na szerzący się ekstremizm religijny.

Autor/źródło: Wikimedia Commons, licencja: Jak album

Kurdyjski polityk rozmawiał z Papieżem, zanim ten udał się na spotkanie z pielgrzymami przybyłymi na audiencję środową. Po audiencji Masrour Barzani wyraził radość ze spotkania z Franciszkiem. Na Twitterze napisał: „Omówiliśmy wiele problemów regionalnych i globalnych, w tym naszą wspólną wiarę w znaczenie dialogu między wyznawcami różnych religii, jako drodze do krzewienia tolerancji oraz ograniczenia niebezpieczeństwa ekstremizmu”.

Wczoraj premier irackiego Kurdystanu spotkał się z watykańskim Sekretarzem Stanu. Rozmawiano m.in. o tym, jak ważna jest tolerancja i zrozumienie zarówno między różnymi religiami, jak i w ich obrębie. „Tolerancja religijna jest jednym z wielkich atutów Kurdystanu i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ją zachować” – podkreślił polityk.

Kurdystan jest autonomiczną jednostką administracyjną, będącą federalnym podmiotem Iraku. Większość spośród 5,5 mln jego mieszkańców wyznaje islam.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Kurdystan, audiencja, premier Masrour Barzani, Masrour Barzani