Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-25 15:05
JR

Prawnicy deklarują pomoc w przypadku profanacji miejsc kultu

Dziś w całej Polsce działacze proaborcyjni atakują kościoły i zakłócają Msze św., domagając się prawa do aborcji eugenicznej. Prawnicy Ordo Iuris deklarują pomoc w wypadku ataków na miejsca kultu. Zdarzenie należy udokumentować i opisać, następnie przesłać do instytutu.

Autor/źródło: Pixabay.com

Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, instruuje, co zrobić, gdy jest się świadkiem wandalizmu lub zakłócania nabożeństw.  

„Jeżeli jesteś świadkiem profanacji lub zakłócenia Mszy Świętej:
1/ udokumentuj zdarzenie nagraniem na telefonie; 
2/ zadzwoń natychmiast po Policję; 
3/ prześlij nagranie, czas zdarzenia, miejsce i swoje dane kontaktowe na interwencja@ordoiuris.pl 
Nie bądź bierny. REAGUJ!” – napisał na Twitterze. 

Źródło: Twitter

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-25 11:49:28
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Dziś często mamy do czynienia z reglamentowanym miłosierdziem. Wielu się na nie powołuje, ale jedynie w sprzyjających sobie okolicznościach. Miłosierdzie Jezusa jest nielimitowane i zarazem nieograniczone. Ofiarowane jest nam wszystkim, tylko, a zarazem aż, za cenę odwrócenia się od zła.
2020-10-25 13:36:58
miniaturka

Regułą życia religijnego i moralnego musi być miłość

„Miłość musi zmierzać równocześnie i nierozłącznie ku Bogu i ku bliźniemu” – stwierdził Ojciec Święty w rozważaniu poprzedzającym niedzielną modlitwę „Anioł Pański”. Papież podkreślił, że miłość Boga i miłość bliźniego stanowią główne przykazanie całego Prawa Bożego.
2020-10-25 13:45:26
miniaturka

28 listopada papież mianuje 13 nowych kardynałów

Papież Franciszek zapowiedział na 28 listopada konsystorz, na którym włączy do Kolegium Kardynalskiego 13 nowych członków 9 z prawem głosu w ewentualnym konklawe oraz czterech powyżej 80 roku życiu, nieposiadających tego prawa.
2020-10-25 22:56:07
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Jako chrześcijanie, w wielu krajach, jesteśmy i dzisiaj jak „ziarnko”. Przegrywamy z możnymi tego świata, którzy mogą nas ośmieszać, upokarzać, a nawet zabić. Nie mogą jednak powstrzymać wzrostu ziarna, które zasiał Bóg.
2020-10-25 23:05:56
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu po niedzielnych profanacjach kościołów

Dzisiaj w wielu kościołach, uniemożliwiono osobom wierzącym modlitwę i przemocą odebrano prawo do wyznawania swojej wiary - napisał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w specjalnym oświadczeniu wobec aktów przemocy.
2020-10-25 23:10:13
miniaturka

Nie jesteśmy bezsilni

„Nie trać odwagi, bądź sercem i daj serce!” – to przesłanie irlandzkiego bp. Brennana do katolików wyspy. „Oprócz maseczek, mycia rąk i dystansu społecznego potrzeba nam przede wszystkim nadziei na lepsze dni” – taka ma być odpowiedź katolików na ten trudny czas.