Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-20 14:46
ek / www.misja.info

Poznań: Sympozjum "Akademicki ruch misyjny. Wczoraj - dziś - jutro"

Celem spotkania jest refleksja nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością obecności studentów w dziele misyjnym Kościoła w Polsce.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

Sympozjum odbędzie się w dniach: 10-11 maja 2018 roku w Poznaniu.

Organizatorzy - Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademickie Koło Misjologiczne im. dr. Wandy Błeńskiej i Kleryckie Koło Misyjne Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu - zachęcają do uczestnictwa środowiska akademickie zaangażowane w sprawy misji, w tym także kleryckie koła misyjne oraz wszystkich zainteresowanych misyjną działalnością Kościoła.

Zgłoszenia uczestnictwa w sympozjum należy dokonać poprzez formularz internetowy dostępny: tutaj

Dla uczestników będą przygotowane materiały konferencyjne. Udział w sympozjum jest bezpłatny. Istnieje możliwość zarezerwowania noclegu z 10 na 11 maja br., za dodatkową opłatą (30 zł).

Studenci zaproszeni są do przedstawienia ok. 10-minutowego wystąpienia w trakcie panelu „Dziś”. W ten sposób organizatorzy pragną pochylić się nad aktualną sytuacją akademickiego ruchu misyjnego, bogactwem charyzmatów, form i metod działania. Oczekiwane są referaty podejmujące twórczo i nieszablonowo próbę ujęcia misyjnej aktywności studentów i przeanalizowania sytuacji całego ruchu oraz konkretnych środowisk.

Organizatorzy zachęcają akademickie środowiska misyjne do zgłoszenia plakatu, zawierającego informacje na temat działalności grupy/wspólnoty. Będę one prezentowane w trakcie sympozjum w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W trakcie trwania sympozjum (11 maja w piątek), poza przedstawieniem referatu i zaprezentowaniem plakatu, będzie też możliwość posiadania stoiska w celu rozprowadzania własnych publikacji, misyjnych cegiełek, ulotek czy informatorów. Środowiska zainteresowane taką formą prezentacji swojej działalności proszone są o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zgłoszenia uczestnictwa.

Na wszystkie zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 kwietnia. Informacja o zakwalifikowaniu referatu zostanie podana do 5 maja 2018 roku.

Pytania można kierować drogą mailową na adres: sympozjum.arm@gmail.com. 

Szczegółowe informacje: www.misja.info.

Strona wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/151758712169471.

Istnieje możliwość wsparcia organizacji sympozjum ofiarą przekazaną na konto: 98 1320 1016 2016 5820 2000 0001 (Akademickie Koło Misjologiczne – ASD; ul. Wieżowa 2/4; 61-111 Poznań - z dopiskiem: „sympozjum”)


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: misje, Poznań, sympozjum, Akademicki Ruch Misyjny