Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-05-07 14:23
nc / KAI

Poznań: seminarium duchowne w kwarantannie

U czterech kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu zdiagnozowano bezobjawowy przebieg zakażenia koronawirusem, a wszyscy seminarzyści zostali poddani kwarantannie. – Prosimy o modlitwę za całą wspólnotę seminarium – napisał w oświadczeniu rektor ks. dr Marcin Głowiński.

Budynek Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu
Autor/źródło: Macpach1234 / commons.wikimedia.org / CC BY-SA 4.0

5 maja alumni powrócili po 1,5 miesięcznej przerwie z domów rodzinnych do seminarium, by kontynuować formację. „Tego samego dnia w trosce o bezpieczeństwo kleryków, w ramach działań prewencyjnych związanych z epidemią COVID-19, przeprowadzone zostały w Arcybiskupim Seminarium Duchownym testy u 53 osób. W 4 przypadkach zdiagnozowano bezobjawowy przebieg zakażenia koronawirusem” – czytamy w oświadczeniu rektora.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami, wykryte przypadki zgłoszone zostały do Oddziału Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, która zaleciła wykonanie kolejnych testów diagnostycznych po 7 dniach u wszystkich osób poddanych kwarantannie.

Wszyscy klerycy pozostają w izolacji i w miarę możliwości uczestniczą w zajęciach dydaktycznych on-line.

„W tygodniu modlitw o powołania kapłańskie, wpatrzeni w Chrystusa Dobrego Pasterza trwamy wspólnie na modlitwie. Doświadczenie, które nas spotkało ofiarujemy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych” – pisze ks. Głowiński.


ms / Poznań


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Poznań, Arcybiskupie Seminarium Duchowne, koronawirus, kwarantanna