Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-11-23 11:08
AC / Radio Watykańskie

Poznań: pierwsza polska aplikacja mobilna dla wiernych

W Poznaniu działa już pierwsza polska aplikacja mobilna dla wiernych „Drogowskaz”.

Autor/źródło: photogenica.pl, Glowimages

Zainstalowana na telefon komórkowy podpowie gdzie znajduje się najbliższy kościół, o której sprawowane są tam Msze święte i w jakich godzinach dyżurują spowiednicy.

Paweł Pomin z zespołu przygotowującego aplikację powiedział, że wkrótce „Drogowskaz” poszerzony zostanie o kolejne funkcje.

„W najbliższych tygodniach zostanie uruchomiona zakładka pomocowa. Działania Caritas, wszystkie jadłodajnie, konkretna pomoc, zaangażowanie się w wolontariat - wszystko to znajdziemy w tej zakładce. Następna to „duszpasterstwa”, gdzie zobaczymy szeroką ofertę Kościoła, wszystko to, co służy rozwojowi duchowemu. W dalszej kolejności chcemy dołączyć wszystkie nabożeństwa, tak żeby aplikacja była kompleksowa, że znaleźć tam wszystkie potrzebne informacje” - powiedział Paweł Pomin.

Pomysłodawcy nie wykluczają współpracy także z innymi diecezjami, by „Drogowskaz” przydatny był na terenie całego kraju.

R. Łączny, KAI


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Msza święta, Poznań, Kościół, spowiedź, aplikacja mobilna, aplikacja, drogowskaz, Paweł Pomin, telefon komórkowy