Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-05-16 12:23
Anna Bajon / KAI

Poznań: Caritas zebrała ćwierć miliona dla poszkodowanych w wybuchu w kamienicy

Caritas Archidiecezji Poznańskiej zebrała prawie ćwierć miliona złotych dla poszkodowanych w wybuchu w kamienicy na Dębcu do którego doszło 4 marca br. W katastrofie zginęło 5 osób, a ponad 20 zostało rannych.

Autor/źródło: Caritas Polska , archiwum

 Caritas Archidiecezji Poznańskiej zebrała na rzecz poszkodowanych 245 tys. 895 zł i 6 groszy, w tym 50 tys. zł zostało przekazane przez Caritas Polska.

Do tej pory rozdysponowano kwotę 68 tys. 905 zł i 34 gr. Poszkodowani otrzymali te pieniądze w ramach pomocy doraźnej: techniczno-sanitarnej obsługi hotelu, opłaty za posiłki w trakcie Świąt Wielkanocnych, zwrotu środków za rachunki na pierwsze potrzeby, jak również opłat 4 kaucji za mieszkania.

Kolejne 60 tys. zostanie przeznaczone na rehabilitację i potrzeby Kacpra przebywającego obecnie w szpitalu. Chłopiec w wybuchu stracił mamę.

Ponad 116 tys. zł zostanie podzielone i przekazane na konta bankowe 49 osób z 14 rodzin poszkodowanych w wybuchu. Na każdą z osób przypadnie kwota 2387 zł 54 gr. Dodatkowo poszkodowani na początku czerwca udadzą się na pielgrzymkę do Częstochowy.

Caritas Poznań zaangażowało się także we współpracę z MOPR, Miastem Poznań, firmami i instytucjami, które pomogły w wyposażeniu mieszkań, przekazały bony i pakiety oraz zorganizowały zbiórkę pieniędzy.


W niedzielę 4 marca nad ranem w wyniku wybuchu gazu zawaliła się część trzypiętrowej kamienicy przy ul. 28 Czerwca 1956 r. w Poznaniu. W wyniku katastrofy zginęło 5 osób, a 21 zostało rannych.

pgo, Caritas Poznań / Poznań


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Poznań, Caritas Poznań, wybuch, poszkodowani, kamienica w Dębcu