Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-21 15:46
S. Zielińska / KAI

Powstanie seria audiobooków autorstwa o. Jana Góry OP

"Mój dom" - to pierwsza z książek autorstwa o. Jana Góry OP, która zostanie wydana w formie audiobooku. Publikacja ukaże się 8 lutego, w rocznicę urodzin charyzmatycznego duszpasterza.

Autor/źródło: Bartłomiej Dobrzyński/ Archiwum Wspólnoty Lednickiej - www.lednica2000.pl, licencja: Jak album

- Mam nadzieję, że książką "Mój dom" rozpoczniemy nagrywanie serii audiobooków, które pomogą nam w dzisiejszym zagonionym świecie powrócić do tego, co o. Jan pisał, myślał, jak medytował i modlił się - zapowiada w rozmowie z KAI Agnieszka Chrostowska, wieloletnia asystentka o. Jana Góry OP i koordynatorka Spotkań Lednickich.

Wyjaśnia też, że "Mój dom", książka, za którą o. Góra został uhonorowany Nagrodą Fundacji im. Kościelskich, to rodzaj "konstytucji duszpasterskiej" napisanej przez młodego zakonnika na początku jego kapłaństwa.

"On w latach 70., czyli na początku swojej drogi duszpasterskiej, tak naprawdę już wiedział, co będzie robił przez całe życie. To niesamowite: rzeczy, którymi wówczas się zachwycał, sposoby działania z młodzieżą - nie zmieniły się przez kolejnych 30 lat" - mówi Chrostowska.

Oprócz promowania myśli o. Góry, celem publikacji audiobooka jest zebranie funduszy na ukończenie Domu Pielgrzyma na Polach Lednickich, z którego korzystają tysiące młodzieży, odwiedzających to miejsce.

"O. Jan rozpoczął tę budowę, ale nie zdążył jej ukończyć. Jak wiadomo budował ze środków, które pozyskał od sponsorów. Także my staramy się ich zapraszać to wspierania ich, ale chcemy też zachęcić do włączenia się w to dzieło poprzez zakup audiobooka, z którego cały dochód będzie przeznaczony na ukończenie budowy" - objaśnia koordynatorka Spotkań Lednickich. Dodaje też, że ów dom jest potrzebny, ponieważ zaplecze noclegowe nie jest wystarczające dla dużej liczby młodych ludzi odwiedzających Lednicę przy okazji różnych spotkań i wydarzeń w ciągu roku.

"Chcemy, aby każdy, kto kupi audiobook, miał świadomość, że zrobił coś dobrego, że ma swój wkład w kontynuację różnych dzieł o. Jana i w jego byciu ojcem dla młodzieży. Bo kiedy o. Jan budował dom, to nie po to, by tworzyć bazę noclegową, ale po to, by dać młodym ludziom schronienie" - wyjaśnia Chrostowska.

Premiera audiobooka "Mój dom" planowana jest na 8 lutego 2018 r. - rocznicę urodzin o. Jana Góry OP.

abd / Poznań

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-21 14:20:52
miniaturka

Papież: przemówienie do członków Kurii Rzymskiej

"Wiara, która nas nie ożywia jest wiarą, która domaga się ożywienia; wiara, która nami nie wstrząsa jest wiarą potrzebującą wstrząsu” – mówił Papież podczas przedświątecznego spotkania z pracownikami Kurii Rzymskiej.
2017-12-21 14:44:21
miniaturka

W Warszawie uczczono żołnierzy poległych poza granicami kraju

Dziś po raz trzeci obchodzimy Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Pamięć żołnierzy poległych w misjach pokojowych i stabilizacyjnych uczczono Mszą św. w katedrze polowej.
2017-12-21 15:18:32
miniaturka

Papież na Mszy: Bądźcie, proszę, chrześcijanami radosnymi

Chrześcijanin musi mieć radosne oblicze. Odpuszczone mu bowiem zostały jego winy, a Pan Bóg jest blisko niego – mówił Franciszek na porannej Eucharystii w swej watykańskiej rezydencji.
2017-12-21 18:15:42
miniaturka

RekoSKI – ciekawa propozycja rekolekcyjna na ferie

Trwają zapisy na rekolekcje łączące w sobie modlitwę i zimowe sporty – jazdę na nartach i snowboardzie. Kolejna edycja franciszkańskich RekoSKI będzie przebiegać pod hasłem „Znaki Boga”.
2017-12-21 18:36:14
miniaturka

Wartości w biznesie – czy jest na nie miejsce?

Szef najstarszej korporacji świata, w dorocznym przemówieniu do swoich pracowników, wymienił 15 chorób, z którymi zmaga się organizacja. Jego przemówienie stało się inspiracją do powstania programu Masterclass Leadership with the Pope.
2017-12-21 18:49:18
miniaturka
play

Litania Do Św. Józefa – Wzór pracujących

Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa to okazja, aby na nowo odkryć tego świętego. Katechezy oparte o wezwania z litanii do św. Józefa przygotował ks. dr Marcin Wiśniewski.