Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-17 12:28
Monika Fenisz / ks. Tomasz Zdyb

Powołani, aby służyć

W Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach (diec. sandomierska) w dniach 13-16 listopada odbyły się ogólnopolskie rekolekcje dla asystentów diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Uczestnicy rekolekcji
Autor/źródło: KSM Polska

Rekolekcje poprowadził ks. bp Mirosław Milewski – Krajowy Asystent Akcji Katolickiej. Hasłem przewodnim były słowa Idźcie i głoście – Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Czas tych rekolekcji wypełniony był modlitwą, konferencjami oraz spotkaniami roboczymi, podczas których poruszone zostały tematy Stowarzyszenia, a także programu formacyjnego dla młodzieży Oto ja!

Uczestnicy gościli p. Jerzego Kołodzieja, który przedstawił im, w jaki sposób młodzież postrzega dzisiejszą działalność we wspólnocie. W rekolekcjach uczestniczył także ks. Andrzej Lubowicki – Asystent Generalny KSM. Podczas spotkania roboczego przedstawił ciekawe pomysły i podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy z młodzieżą. Na zakończenie rekolekcji uczestników odwiedził ks. bp Krzysztof Nitkiewicz – ordynariusz diecezji sandomierskiej.

Był to dobry czas, aby poprzez modlitwę, konferencje i praktyczne spotkania zastanowić się, w jaki sposób i przy pomocy jakich środków pracować z młodzieżą. Był to czas odkrywania potrzeby służby w posłudze kapłańskiej - mówią uczestnicy.

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-17 11:15:23
miniaturka
play

Papież Franciszek do księży: obmowy są jak terroryzm

Papież wskazał na potrzebę dbania o wzajemne relacje braterskie oraz uczestniczenia w życiu duszpasterskim Kościoła diecezjalnego. Przestrzegł księży przed plotkowaniem, obmowami, które rozbijają wspólnotę.
2017-11-17 11:48:51
miniaturka

Papież przyjął na audiencji prezydenta Austrii

Ojciec Święty przyjął na audiencji prezydenta Austrii Alexandra Van der Bellena, który następnie spotkał się z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem oraz szefem watykańskiej dyplomacji abpem Paulem Gallagherem.
2017-11-17 12:28:40
miniaturka
play

Kościół wobec przestępstwa pedofilii

Ochrona osób małoletnich jest jednym z priorytetowych działań Kościoła. Przykładem jest wypracowany system ochrony nieletnich oraz „Wytyczne” KEP, które są bardziej restrykcyjne niż obowiązujące prawo polskie.
2017-11-17 12:54:31
miniaturka

Bp Szlachetka: pomoc Kościoła dociera do 3 mln potrzebujących w Polsce

Pomoc Kościoła w Polsce dociera do 3 mln potrzebujących – podkreśla przed Światowym Dniem Ubogich przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, bp Wiesław Szlachetka.
2017-11-17 13:20:06
miniaturka

Patronka Węgier pod Wawelem

W czwartek 16 listopada w Muzeum Archidiecezjalnym przy ul. Kanoniczej w Krakowie otwarto wystawę „Przenajświętsza Panienka, Patronka Węgrów".
2017-11-17 13:57:44
miniaturka

Odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Piątek 17 listopada to pierwszy dzień Nowenny przed odnowieniem Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W tym dniu w Krakowie-Łagiewnikach rozpoczną się także ogólnopolskie obchody rocznicowe tego wydarzenia.