Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-12-06 10:42
nc

Poszukiwanie sacrum – wystawa ikon na szkle

Dobre Miejsce zaprasza na wystawę ikon - niezwykłych prac Barbary Banieckiej Dziadzio i Bogdana Dziadzio. Prace były wielokrotnie nagradzane zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Autor/źródło: Za zgodą organizatora wystawy

Prezentowane prace są przykładem sztuki sakralnej, ludowej o regionalnym, góralskim, zakopiańskim charakterze.

Eksponowane jest malarstwo na szkle i drewnie, w postaci stylizowanych cykli obrazów, tryptyków i ikon.

Organizatorzy zachęcają do zwiedzania wystawy, prezentującej specyficzny, unikalny wyraz osobistych zainteresowań i interpretacji autorów, prezentujących swą bardzo kunsztowną twórczość związaną z tradycją zakopiańskiego regionu zamieszkania.

Warto także wspomnieć, że "Droga krzyżowa" wykonana przez Panią Barbarę ozdobiła prywatną kaplicę w apartamentach papieskich Jana Pawła II w Licheniu i kaplicę w domach zakonnych księży Marianów.

Wystawa artystyczna - "POSZUKIWANIE SACRUM"
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Galeria Krużganek
Wstęp wolny, codziennie w godz. 8-20
Ekspozycja: TRWA do 2020-01-02
Możliwość zakupienia poszczególnych prac.

Więcej informacji o artystach:

Barbara Baniecka Dziadzio – malarka kontynuuje rodzinne tradycje malarstwa na szkle, które przejęła od ojca Władysława Walczak-Banieckiego uznanego i wielokrotnie nagradzanego państwowymi nagrodami za osiągnięcia dla kultury polskiej. Jej pierwsze obrazy nawiązywały do stylu ojca, ale w krótkim czasie artystka znalazła swój sposób wypowiedzenia się na szklanej tafli. Barbara Baniecka Dziadzio uczestniczy w wielu konkursach i wystawach w kraju i za granicą, między innymi wielokrotnie w Francji, a także Hiszpanii, Finlandii, Austrii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, w Afryce Południowej, a także w Weilu miastach Polski. Jej prace znajdują się w wielu muzeach w Polsce i za granicą.

Artystka za całokształt pracy twórczej otrzymała nagrodę im. Stanisława Wyspiańskiego, a także medal zasłużona dla Miasta Zakopane. Otrzymała też wiele nagród uczestnicząc w konkursach. Prowadziła zajęcia z dziedziny malarstwa na szkle w Muzeum Narodowym w Krakowie, oraz w muzeum karkonoskim w Jeleniej Górze, oraz we własnej galerii. Tworzy także techniki hobbystyczne w wielu dziedzinach.

Bogdan Dziadzio – artysta – malarz i rzeźbiarz. Przez prawie 20 lat był pedagogiem w Zespole Szkół Specjalnych przy Klinice Ortopedii i Rehabilitacji w Zakopanem.

Rozpoczął twórczość od malowania Ikon. Prace malarskie i rzeźbiarskie Bogdana Dziadzio zdobią kilka kaplic i kościołów. Znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Wystawiał min. w USA, Finlandii, Austrii, Niemczech i Francji. Swój dorobek pokazywał na wielu krajowych wystawach. Jego rzeźby i malarstwo zdobią m.in. kościół w Gruz Machadoz w Brazylii i Galerie d’Halley w Vaudricourt we Francji czy Klasztor OO. Paulinów w Passau w Niemczech.

Od 2005 roku Bogdan Dziadzio współpracuje z wydawnictwem medycznym rysując wiernie anatomiczne szczegóły ilustrujące książki, oraz pozycje multimedialne.

Źródło: Informacja organizatora - Dobre Miejsce


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Warszawa, wystawa, ikony, dobre miejsce