Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-06 10:42
nc

Poszukiwanie sacrum – wystawa ikon na szkle

Dobre Miejsce zaprasza na wystawę ikon - niezwykłych prac Barbary Banieckiej Dziadzio i Bogdana Dziadzio. Prace były wielokrotnie nagradzane zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Autor/źródło: Za zgodą organizatora wystawy

Prezentowane prace są przykładem sztuki sakralnej, ludowej o regionalnym, góralskim, zakopiańskim charakterze.

Eksponowane jest malarstwo na szkle i drewnie, w postaci stylizowanych cykli obrazów, tryptyków i ikon.

Organizatorzy zachęcają do zwiedzania wystawy, prezentującej specyficzny, unikalny wyraz osobistych zainteresowań i interpretacji autorów, prezentujących swą bardzo kunsztowną twórczość związaną z tradycją zakopiańskiego regionu zamieszkania.

Warto także wspomnieć, że "Droga krzyżowa" wykonana przez Panią Barbarę ozdobiła prywatną kaplicę w apartamentach papieskich Jana Pawła II w Licheniu i kaplicę w domach zakonnych księży Marianów.

Wystawa artystyczna - "POSZUKIWANIE SACRUM"
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Galeria Krużganek
Wstęp wolny, codziennie w godz. 8-20
Ekspozycja: TRWA do 2020-01-02
Możliwość zakupienia poszczególnych prac.

Więcej informacji o artystach:

Barbara Baniecka Dziadzio – malarka kontynuuje rodzinne tradycje malarstwa na szkle, które przejęła od ojca Władysława Walczak-Banieckiego uznanego i wielokrotnie nagradzanego państwowymi nagrodami za osiągnięcia dla kultury polskiej. Jej pierwsze obrazy nawiązywały do stylu ojca, ale w krótkim czasie artystka znalazła swój sposób wypowiedzenia się na szklanej tafli. Barbara Baniecka Dziadzio uczestniczy w wielu konkursach i wystawach w kraju i za granicą, między innymi wielokrotnie w Francji, a także Hiszpanii, Finlandii, Austrii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, w Afryce Południowej, a także w Weilu miastach Polski. Jej prace znajdują się w wielu muzeach w Polsce i za granicą.

Artystka za całokształt pracy twórczej otrzymała nagrodę im. Stanisława Wyspiańskiego, a także medal zasłużona dla Miasta Zakopane. Otrzymała też wiele nagród uczestnicząc w konkursach. Prowadziła zajęcia z dziedziny malarstwa na szkle w Muzeum Narodowym w Krakowie, oraz w muzeum karkonoskim w Jeleniej Górze, oraz we własnej galerii. Tworzy także techniki hobbystyczne w wielu dziedzinach.

Bogdan Dziadzio – artysta – malarz i rzeźbiarz. Przez prawie 20 lat był pedagogiem w Zespole Szkół Specjalnych przy Klinice Ortopedii i Rehabilitacji w Zakopanem.

Rozpoczął twórczość od malowania Ikon. Prace malarskie i rzeźbiarskie Bogdana Dziadzio zdobią kilka kaplic i kościołów. Znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Wystawiał min. w USA, Finlandii, Austrii, Niemczech i Francji. Swój dorobek pokazywał na wielu krajowych wystawach. Jego rzeźby i malarstwo zdobią m.in. kościół w Gruz Machadoz w Brazylii i Galerie d’Halley w Vaudricourt we Francji czy Klasztor OO. Paulinów w Passau w Niemczech.

Od 2005 roku Bogdan Dziadzio współpracuje z wydawnictwem medycznym rysując wiernie anatomiczne szczegóły ilustrujące książki, oraz pozycje multimedialne.

Źródło: Informacja organizatora - Dobre Miejsce

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-06 08:52:20
miniaturka

Wojna domowa w Jemenie nadal trwa

To nie przypadek, że świat zapomina o wojnie w Jemenie. Zbyt wielu na niej zarabia, zbyt wiele krajów czerpie zyski ze sprzedaży broni, którą walczy się w tym kraju – uważa bp Paul Hinder, wikariusz apostolski Arabii Południowej, do której należy również Jemen.
2019-12-06 09:24:48
miniaturka

Młodzi chrześcijanie we Francji nadzieją tamtejszego Kościoła

Wiary nie da się zgasić. Młodzi katolicy we Francji wybierają czytelne świadectwo wierności Chrystusowi. O wierze młodych, a także o społeczeństwie francuskim mówi bp Dominique Rey.
2019-12-06 09:47:10
miniaturka

Od nas zależy, czy ocalimy chrześcijan w Syrii

Zwracam się z apelem o pomoc, by wspierać tych chrześcijan, którzy ciągle tutaj trwają i żyją, aby na tym miejscu ocaleli ci, którzy mówią językiem Pana Jezusa. To przejmujące świadectwo trwałości Ewangelii – mówił abp Marek Jędraszewski w syryjskiej Maluli.
2019-12-06 10:50:59
miniaturka

Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia powstanie w archidiecezji warszawskiej

Od niedzieli 8 grudnia archidiecezja warszawska będzie miała nowe sanktuarium maryjne. Kard. Kazimierz Nycz ustanowił diecezjalne sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w kościele rektorskim Świętego Ducha w Warszawie. To tutaj powstało Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
2019-12-06 11:13:22
miniaturka

I Poznańskie Forum Charyzmatyczne

„Tajemnica Wiary” to hasło pod którym powstaje I Poznańskie Forum Charyzmatyczne. Ponad 300 uczestników będzie otwierać się na działanie Ducha Świętego poprzez Żywe Słowo, Żywą Muzykę i Żywą Wiarę.
2019-12-06 11:41:40
miniaturka
play

Każdy mężczyzna jest powołany do ojcostwa

Bóg jest źródłem wszelkiego ojcostwa... Jeśli w dzieciństwie czegoś zabrakło, to mężczyzna może to czerpać całymi garściami od Boga-Ojca - mówił ks. prof. Włodzimierz Wołyniec Mężczyznom Świętego Józefa we Wrocławiu.