Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-25 15:38
S. Zielińska / KAI

Portugalia: pierwsze posiedzenie komisji CCEE ds. duszpasterstwa społecznego

W Sintrze koło Lizbony odbyło się 24 stycznia pierwsze posiedzenie komisji ds. duszpasterstwa społecznego, działającej w ramach Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE).

Autor/źródło: Flickr/episkopat.pl, Eliza Bartkiewicz, licencja: CC BY

Komisji przewodniczy abp Giampaolo Crepaldi, ordynariusz Triestu we Włoszech. Jej członkowie przedstawili propozycje działań dla trzech sekcji, z których się ona składa: spraw społecznych (kierowanej przez abp. Crepaldiego), migracji (kierowanej przez kard. Andersa Arboreliusa ze Sztokholmu) oraz ochrony stworzenia (kierowanej przez abp. Angela Massafrę ze Szkodry w Albanii). Będą one przedłożone do akceptacji Prezydium CCEE podczas jej zgromadzenia plenarnego w Poznaniu, w dniach 13-19 września.

Uczestnicy spotkania odwiedzili Pedrogão Grande i Castanheira de Pêra, które ucierpiały w ubiegłorocznych pożarach w Portugalii, gdzie zapoznali się z pomocą, jakiej poszkodowanym udziela diecezjalna Caritas z Coimbry. Odprawili też Mszę św. w sanktuarium w Fatimie, zawierzając Matce Bożej swą pracę oraz Kościół w Europie.

Sekretarzem komisji jest ks. Luis Okulik, kapłan diecezji Triest.

pb (KAI/CCEE) / Sintra

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-25 14:25:19
miniaturka

Tyle dobra – koncert pamięci o. Jana Góry

Wspólnota Lednica 2000 zaprasza na koncert „Tyle dobra”, organizowany zawsze w okolicach urodzin i imienin o. Jana. W tym roku świętowałby 70-te. W domu na Polach Lednickich zabrzmi orkiestra i zatańczy balet.
2018-01-25 15:00:53
miniaturka

Sejm: wystawa o kard. Adamie Kozłowieckim SJ

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński otworzył dziś w Sejmie wystawę „In nomine Domini. Misjonarze Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007)”.
2018-01-25 15:29:04
miniaturka
play

Trwa akcja Zbiórka z Emmanuelem

Organizowana przez Fundację In Blessed Art "Zbiórka z Emmanuelem" ma za zadanie zebrać słodycze i dary szkolne by dostarczyć je do dzieci żyjących w strefie trwającego od 4 lat konfliktu zbrojnego w Ukrainie.
2018-01-25 18:25:15
miniaturka

Papież: naszym zadaniem świadczenie o obecności Boga w świecie

W pełnej pokorze prośmy naszego Pana Jezusa Chrystusa, abyśmy my, chrześcijanie całego świata, dzięki Jego łasce, mogli być narzędziami pokoju. - mówił dziś Papież do delegacji z Finlandii.
2018-01-25 18:39:44
miniaturka

Łotwa: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan to na Łotwie ważny moment dla tamtejszych wyznawców Chrystusa. Chodzi nie tylko o zamanifestowanie woli jedności, ale również obecności chrześcijańskiej wiary w zlaicyzowanym społeczeństwie.
2018-01-26 08:15:29
miniaturka

RŚA: "ciemna przyszłość dla naszych dzieci, jeśli sytuacja się nie zmieni"

Jeśli sytuacja w naszym kraju się nie zmieni, to przyszłość dzieci i młodzieży pozostanie nadal ciemna i niepewna – napisali biskupi Republiki Środkowoafrykańskiej w oświadczeniu opublikowanym na zakończenie obrad Zgromadzenia Plenarnego Episkopatu tego kraju.