Strona główna
opoka.org.pl
2019-07-26 18:45
ek / KAI

Portoryko: biskupi wzywają do 24-godzinnej modlitwy po dymisji gubernatora

Po dymisji gubernatora Ricardo Rosselló biskupi Portoryko wezwali do modlitwy za to karaibskie państwo, stowarzyszone ze Stanami Zjednoczonymi, „w kluczowym momencie jego historii”.

Autor/źródło: Francisco Jose Carrera Campos/commons.wikimedia.org/licencja CC BY-SA 4.0

Inicjatywa „24 godziny z Jezusem w intencji pokoju w Portoryko” rozpocznie się dziś o 17.00 czasu lokalnego (23.00 czasu polskiego). Głównym miejscem modlitwy będzie narodowe sanktuarium Matki Bożej Opatrzności w Cupey na przedmieściach stołecznego San Juan.

Większość 24-godzinnej modlitwy poświęcona będzie na adorację eucharystyczną. Zgodnie z intencją biskupów Portorykańczycy będą powierzać Bogu zarówno przywódców politycznych, jak i cały naród, który przez 12 dni pokojowo manifestował, domagając się odejścia skompromitowanego gubernatora. 

Protesty rozpoczęły się po ujawnieniu rozmów na czacie internetowym, w których Rosselló i jego współpracownicy wyśmiewali kobiety, niepełnosprawnych, ofiary huraganu z 2017 r., artystów, dziennikarzy, osób LGBT i polityków. Do demonstrowania wzywał m.in. znany piosenkarz Ricky Martin, który pojawił się na jednej z manifestacji.

O dymisję gubernatora apelowali także biskupi. Po jej ogłoszeniu wezwali Portorykańczyków o „zachowanie spokoju i demokratycznej równowagi” w okresie zmiany władzy. Poprosili wszystkich, bez względu na przynależność partyjną, o połączenie sił w pracy na rzecz wspólnego dobra oraz przezwyciężenia kryzysu finansowego, korupcji, przemocy i wszelkich innych chorób, jakie toczą Portoryko.

pb (KAI/Fides) / San Juan

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy