Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-08 15:31
mk

Ponad miliard wyświetleń treści pro-life na Tik Toku

Wyścig między obrońcami życia a zwolennikami aborcji trwa także w popularnej wśród młodzieży aplikacji. „Tik Tok daje ruchowi pro-life wyjątkową szansę” – uważa Lila Rose. Konto jej organizacji – Live Action – obserwują ponad 333 tys. użytkowników Tik Toka.

Autor/źródło: pixabay.com

To ważna grupa docelowa, bo 60 proc. korzystających z opartej na krótkich filmach aplikacji społecznościowej to osoby w wieku od 16 do 24 lat.

Dlatego to właśnie Tik Toka wybrała grupa młodych kobiet (mają od 15 do 21 lat), prowadzących konto @theprolifehive. Udostępniają tam informacje i opowiadają swoje osobiste historie. Obecnie mają ponad 20 tys. obserwujących i przeszło 650 tys. polubień.

„Cześć, jestem ofiarą gwałtu, która zaszła w ciążę. Moja córka śpi piętro wyżej. Kiedy mówicie, że ofiary gwałtu nie chcą nosić dzieci swoich gwałcicieli to odbieracie im głos i obrażacie moje dziecko. Mówicie, że z powodu tego, co zrobił jej ojciec, ona nie zasługuje na życie” – mówi 21-letnia Hannah Scheramic w jednym z filmików, który ma już 50 tys. wyświetleń.

W rozmowie z National Catholic Register opowiada o momencie, w którym sama przeszła na stronę pro-life. Była w ciąży i zamierzała dokonać aborcji. Wszystko zmieniło się, kiedy podczas badania USG zobaczyła swoją córkę i wybuchnęła płaczem, bo dotarło do niej, że to „dosłownie jest dziecko”, a nie zlepek komórek. „Całkowicie mnie to zszokowało” – mówi dzisiaj.

Przyznaje, że chce pokazywać kobietom i dziewczynom, które niespodziewanie zaszły w ciążę, „jak wspaniałe może być życie z ich dzieckiem”.

17-letnia Julia, także współtworząca konto @theprolifehive, mówi, że do promowania materiałów pro-life chcą wykorzystywać obecne w aplikacji trendy i działające tam mechanizmy.

Lila Rose dodaje, że „pokolenie Z” jest „naturalnie zainteresowane debatą na temat aborcji i – jak widzieliśmy – bardzo otwarte na argumentację ruchu w obronie życia”. Podkreśla, że rubryka komentarzy pod filmami, publikowanymi przez Live Action, pełna jest wpisów młodych, którzy im kibicują.

„Przeciwnicy szybko spotykają się tam z solidnymi odpowiedziami w obronie życia i z argumentacją, wyniesioną z naszej obecności na platformie” – zapewnia L. Rose.

W tej chwili materiały oznaczone na Tik Toku hasztagiem #prolife zanotowały już ponad miliard wyświetleń.

Źródło: National Catholic Register

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-08 13:13:09
miniaturka

„Inna droga” chrześcijan. Czy wyznawcy Chrystusa mają wpływać na stanowienie prawa?

Chrześcijanie idący drogą życia nie mogą bezczynnie patrzeć na zabijanie nienarodzonych dzieci i stanowienie prawa, które uderza w podstawowe wartości. Tak jak Mędrcy ze Wschodu wracający ze stajenki i unikający spotkania z Herodem muszą iść „inną drogą”, na przekór ideologiom.
2021-01-08 14:01:37
miniaturka

Restrykcje dotyczące kultu – co z prawem do wolności religijnej?

Pandemia spowodowała ograniczenie licznych swobód obywatelskich, w tym również wolności religijnej. Instytut Ordo Iuris przeanalizował restrykcje dotyczące sprawowania kultu religijnego w wybranych krajach europejskich. Czy są one zgodne z prawem?
2021-01-08 15:25:26
miniaturka

Aborcja groźniejsza niż COVID-19! 42 mln ofiar w 2020 roku

Bynajmniej nie pandemia koronawirusa, lecz aborcja stanowi dziś na świecie największe zagrożenie dla ludzkiego życia. Jak podaje „The Christian Post”, opierając się na oficjalnych danych WHO, udostępnionych na portalu Worldmeter, w ubiegłym roku przeprowadzono na świecie 42 mln aborcji.
2021-01-08 16:00:14
miniaturka

Kolejny kapłan zamordowany. W Wenezueli zabito zakonnika, dyrektora szkoły

W Wenezueli zamordowano 46-letniego kapłana ze zgromadzenia Braci Szkolnych. Br Luigi Manganiello był synem włoskich migrantów. Sprawcy zabójstwa nie są znani.
2021-01-08 23:28:02
miniaturka

Kard. Koch o 500-leciu ekskomuniki Lutra: mamy silną wolę podążania do jedności

500 lat po nałożeniu kary ekskomuniki na Marcina Lutra Stolica Apostolska i Światowa Federacja Luterańska potwierdzają wolę podążania drogą prowadzącą do jedności – zapewnił w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady dla Popierania Jedności Chrześcijan.
2021-01-08 23:31:04
miniaturka

Siostrom w hiszpańskich klasztorach klauzurowym grozi skrajne ubóstwo

Siostry klauzurowe to ciche ofiary Covid-19 w Hiszpanii. Już przed pandemią koronawirusa wiele klasztorów borykało się z poważnymi trudnościami. Teraz znalazły się one w sytuacji skrajnego ubóstwa.