Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-13 15:53
AC / PAP

Ponad 700 choinek od pilskich leśników m.in. dla szpitali i ośrodków pomocy społecznej

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile podarują ponad 700 choinek instytucjom walczącym z pandemią koronawirusa. Bożonarodzeniowe drzewka trafią m.in. do szpitali, sanepidów i ośrodków pomocy społecznej.

Autor/źródło: PAP

„W pandemicznej rzeczywistości wszystko wydaje się szare i smutne, dlatego tak ważny dla naszego samopoczucia jest powiew świątecznego klimatu. Niestety nie każdy może go poczuć, szczególnie gdy zmaga się z chorobą, która zaskoczyła cały świat. Walcząc o zdrowie lub pomagając innym w tym trudnym czasie, spędzanym z dala od bliskich warto przypominać, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia” – podkreśliła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile.

Jak podano, pilscy leśnicy przekażą łącznie ponad 700 choinek instytucjom walczącym z pandemią koronawirusa. Bożonarodzeniowe drzewka trafią m.in. do domów pomocy społecznej, żłobków, przedszkoli, szkół oraz innych instytucji usytuowanych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

„Leśnicy liczą na to, że drzewka, które prosto z lasu trafią do szpitali w Pile, Czarnkowie, Wągrowcu, Złotowie, Chodzieży, Trzciance i Wyrzysku, przychodni, Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile, a także ośrodków rehabilitacji, podniosą przebywające tam osoby na duchu i pomogą przeżyć ten trudny czas w przyjaznej, świątecznej atmosferze” – zaznaczono w komunikacie.

Choinki zostaną przekazane także do sześciu Powiatowych Stacji Sanitarno–Epidemiologicznych zlokalizowanych m.in. w Pile, Wałczu, Złotowie oraz laboratorium diagnostycznego w Krzyżu Wielkopolskim. Drzewka trafią również do pensjonariuszy Domów Seniora w Złotowie, Kaliszu Pomorskim i Chodzieży oraz warsztatów terapii zajęciowej m.in. w Łobżenicy, Morzewie i Wągrowcu, Hospicjum w Złotowie, a także do świetlicy w Kaliszu Pomorskim, miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej.

Tradycyjnie choinki będą przekazane także do urzędów miast i gmin, starostw, parafii oraz sołectw, w tym Podstolic, Gębic i Wyszyn, Sądu oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie, a także instytucji, z którymi leśnicy współpracują, m.in. Powiatowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu oddział w Chodzieży, domów kultury, bibliotek oraz Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

„W świątecznym czasie pilscy leśnicy nie zapomną również o tych, którzy dzień i noc czuwają nad naszym bezpieczeństwem, tj. o policjantach i strażakach Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki leśnikom nastroju jakie tworzy świąteczne drzewko nie zabraknie młodzieży przebywającej w ośrodkach wychowawczych, m. in. w Pile, Jastrowiu, Antoniewie czy osobom osadzonym w zakładzie karnym w Złotowie” – podkreśliła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile.

Wskazała również, że pilscy leśnicy przekazując drzewka bożonarodzeniowe „dzielą się lasem z nadzieją, że zielone drzewka ukoją stres, a osoby zmagające się z koronawirusem będą już niedługo mogły osobiście odwiedzić las”.

źródło: ajw/ krap/ PAP


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-13 09:51:20
miniaturka

39 lat temu wprowadzono stan wojenny

39 lat temu, w niedzielę 13 grudnia 1981 r. o szóstej rano, Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.
2020-12-13 12:17:41
miniaturka

Rząd Erdogana poddaje chrześcijan ostrym prześladowaniom?

Na Białorusi nasilają się represje wobec katolików. W Pakistanie chrześcijanie protestują przeciwko przemocy i łamaniu ich praw. A co dzieje się obecnie w Turcji? Według organizacji „International Christian Concern and Middle East Concern”, prawa chrześcijan są mocno łamane.
2020-12-13 14:31:15
miniaturka

Papież Franciszek: Nie zapominajcie o radości!

„Chrześcijanin jest radosny, bo jest blisko Jezusa. To On obdarza nas radością” – mówił dziś Franciszek po modlitwie „Anioł Pański”. Następnie pobłogosławił figurki Dzieciątka Jezus przyniesione przez dzieci Centrum Oratoriów Rzymskich.
2020-12-13 16:46:09
miniaturka

Świat kroczący w ciemnościach pandemii... ujrzał Światłość Wielką!

Od 13 grudnia do 10 stycznia można oglądać tradycyjną wystawę szopek na Watykanie. Przy panującej pandemii są wystawione na zewnątrz, na Placu św. Piotra. „W dramacie pandemii scena Narodzenia jawi się jako pociecha i nadzieja” – napisała Papieska Rada ds. Nowej Ewangelizacji, odpowiedzialna za wystawę.
2020-12-13 17:14:14
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Z obfitości serca mówią nie tylko ludzkie czyny, ale też i usta. Adwent, który przeżywamy w sposób szczególny woła o prawdę. Woła o głęboki rachunek sumienia w świetle tego, co widzą nasze oczy, co słyszą uszy a czego usta nie chcą wyznać.
2020-12-13 18:35:29
miniaturka

Kard. Müller: przyjmowanie Komunii św. przez polityków proaborcyjnych to bluźnierstwo!

Mianem bluźnierstwa określił były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Müller fakt przystępowania proaborcyjnych polityków katolickich do Komunii św. Stwierdził, że nie odmawianie im Eucharystii przez biskupów i kapłanów należy do spuścizny McCarricka.