Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-03 18:03
S. Zielińska / Izabela Tyras

Ponad 20 tys. osób na XXX Jasnogórskich Spotkaniach AA

Pielgrzymka przeznaczona była nie tylko dla uzależnionych od alkoholu, ale dla wszystkich, którzy mają problem z życiem w trzeźwości. Modlitwie i refleksji towarzyszyły słowa: „Ty wyzwoliłeś nas Panie”.

Autor/źródło: Pixabay, falco, licencja: CC0

Najważniejszą częścią pielgrzymki była Msza i mitingi.

“Ja nie mam pewności, że jak wyjdę stąd to nie pójdę na kielicha, wciąż uczę się tego życia w trzeźwości po 24 latach. – mówił jeden z uczestników spotkania. - 19 sierpnia o godz. 6-tej rano przestałam pić i od tego dnia liczę swoje minuty uczenia się życia w trzeźwości.”

Tak, jak przybywa uzależnień, tak przybywa też specjalnych spotkań. W tym roku odbyło się aż osiem mitingów. Nowością był ten dla anonimowych przemocowców. Ci, którzy podjęli walkę o trzeźwość przekonują, że naprawdę warto.

“Osobie, która pije, która tak naprawdę jest chora trzeba zabrać komfort picia i trzeba tego nauczyć się jak to zrobić – mówił jedna z uczestniczek. - Chciałam zaapelować do kobiet współuzależnionych, żeby się nie poddawały, że jeżeli się będą modlić, będą prosić o siły, to na swojej drodze spotkają ludzi, którzy pomogą im z tego wyjść.”

Wspólnota AA działa w ponad 150 krajach. Ocenia się, że tylko w mitingach grup AA spotyka się ponad 3 mln alkoholików. W Polsce takich grup wsparcia może być ponad 2 tys. Warunkiem uczestnictwa w nich jest chęć zaprzestania picia.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-06-03 13:26:48
miniaturka

Franciszek: nie trzymajmy miłości Jezusa zazdrośnie dla siebie, dzielmy się nią z innymi

Uroczystość Bożego Ciała jest szkołą konkretnej miłości, cierpliwej i ofiarnej, jak Jezusa na krzyżu. Ojciec Święty mówił o tym w rozważaniu przed południową modlitwą Anioł Pański.
2018-06-03 17:04:55
miniaturka

Młodzi opracowali suplement do dokumentu przed synodem o młodzieży

Na znaczenie liturgii, tradycji i zaniedbania w katechizacji zwrócono uwagę w suplemencie do dokumentu podsumowującego marcowe Spotkanie Przedsynodalne młodzieży.
2018-06-03 17:32:03
miniaturka

Ogólnopolskie kościelne dziękczynienie za niepodległość

„Dziękujemy za Niepodległość” to hasło ogólnopolskiego kościelnego dziękczynienia za niepodległość, które miało miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, 3 czerwca.
2018-06-03 18:23:15
miniaturka

Zjazd Dużych Rodzin z apelem o dowartościowanie pracy matek

Z apelem do rządu o zmiany w prawie, dzięki którym możliwe będzie ekonomiczne dowartościowanie domowej pracy matek zwrócili się uczestnicy VI Zjazdu Dużych Rodzin, który od piątku do niedzieli odbywał się w Szczecinie.
2018-06-03 18:49:03
miniaturka

Zawada: 15. Memoriał Błogosławionego o. Zbigniewa Strzałkowskiego

Świadectwo o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka przypomina nam, żeby działać z prostotą, oddaniem, bez patrzenia na siebie – powiedziała w Zawadzie siostra Berta Hernandez z Peru.
2018-06-03 21:10:11
miniaturka
play

Procesja od Wojciecha do Józefa

Procesją „Od Wojciecha do Józefa” w sobotę wieczorem rozpoczęły się w Kaliszu obchody święta Opieki Świętego Józefa i 21. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Kaliszu, która miała miejsce 4 czerwca 1997 r.