Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2020-01-31 09:29
AC / BP KEP

Pomoc zranionym w Kościele

Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz Wydawnictwo W drodze zapraszają na konferencję prasową pt. Pomoc zranionym w Kościele.

Autor/źródło: Pixabay, Anemone123, licencja: CC0

Konferencja odbędzie się 12 lutego 2020 r. (środa) o godz. 12.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski (Warszawa, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6) sala nr 16.

W dyskusji udział wezmą:
abp Wojciech Polak
Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci I Młodzieży, Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski
Tomasz Grabowski OP
dominikanin, prezes Wydawnictwa W drodze
Barbara Smolińska
psychoterapeuta i superwizor PTP, szefowa Pracowni Dialogu

Spotkanie poprowadzi:
ks. Piotr Studnicki
kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

W ostatnim czasie bardzo wiele słyszymy o skandalu wykorzystywania seksualnego nieletnich przez dorosłych, zarówno duchownych, jak i świeckich. Podczas spotkania abp Wojciech Polak podsumuje obecny stan pomocy osobom skrzywdzonym oraz zaprezentuje aktywności, które zostaną podjęte przez Kościół w najbliższych miesiącach.

Konferencji towarzyszyć będzie premiera książki Łzy niewinności. Przemoc seksualna w dzieciństwie. Droga duchowego uzdrowienia Joëla Pralonga, wydanej przez dominikańskie Wydawnictwo W drodze. O powodach wydania tej publikacji oraz grupach, do których jest skierowana opowie Tomasz Grabowski OP.

Świadectwa osób skrzywdzonych dowodzą, że do pełnego uzdrowienia potrzebne jest umiejętne łączenie wsparcia duchowego i profesjonalnej psychoterapii. Jak rozpoznawać pierwsze symptomy nadużyć w stosunku do dzieci, jak pomagać im i ich rodzinom na drodze leczenia traumy wyjaśni Barbara Smolińska.

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres: biurodelegata@episkopat.pl w terminie do 11 lutego br. (wtorek) do godz. 16.00.

BP KEP


Podziel się tym materiałem z innymi: