Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-26 15:16
AC

Pomoc zamiast krzyku. Ruszyła akcja „Paczuszka dla chorego maluszka”

Na Śląsku ruszyła akcja, która ma na celu pomóc małym pacjentom Fundacji Ślaskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Sporo ludzi zaczęło już włączać się w tę piękną inicjatywę.

Autor/źródło: Pixabay.com, CC0

Szkoła Podstawowa 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach wraz z Miejskim Centrum Oświaty organizuje pomoc dla podopiecznych Fundacji Ślaskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Celem akcji jest zbiórka najbardziej potrzebnych produktów dla małych pacjentów.

W tym roku zbiórka przeprowadzana jest z zachowaniem wszelkich środków ostrożności z powodu pandemii. Jeśli ktoś chce dołączyć do „Paczuszki dla chorego maluszka” proszony jest o napisanie wiadomości na maila wolontariat@shd.org.pl. Śląsk po raz kolejny stanął na wysokości zadania i w tym roku zbierane są: zapinane na rzepy pieluchy, pieluszki w rozmiarach 2, 5, 6, nieprzemakalne podkłady, proszki i płyny do prania oraz płukania, nawilżane chusteczki, emolienty, ręczniki papierowe, jednorazowe ochronne maseczki i rękawiczki.

Tegoroczna akcja trwa do 20 listopada. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie fb.com/paczuszkadlachoregomaluszka

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-26 11:41:32
miniaturka

Nie tylko w listopadzie pamiętajmy o tych, którzy odeszli…

Płaczemy po stracie bliskich, ale czy pamiętamy potem o nich w naszej codziennej modlitwie? Nasi zmarli sami sobie pomóc już nie mogą. Oni liczą na nas, na nasze modlitwy i ofiary.
2020-10-26 13:12:05
miniaturka

Dlaczego Benedykt XVI dystansuje się od Katolickiej Wspólnoty Zintegrowanej?

Papież senior Benedykt XVI zdystansował się od Katolickiej Wspólnoty Zintegrowanej, z którą przez wiele lat utrzymywał bliskie kontakty. W sprawie tej wspólnoty toczy się obecnie postępowanie archidiecezji Monachium i Fryzyngi.
2020-10-26 14:55:14
miniaturka

Lekarze dziękują sędziom Trybunału Konstytucyjnego oraz posłom chroniącym życie

Katoliccy lekarze z wielką radością przyjęli wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Dziękują za to, że uznano wreszcie, że życie i godność każdego dziecka niezależnie od stanu zdrowia czy etapu rozwoju prenatalnego powinny być chronione.
2020-10-26 17:01:46
miniaturka

Otoczmy wszystkich medyków modlitwą - apeluje bp Romuald Kamiński

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bardzo prosi o zrozumienie, modlitwę i społeczną życzliwość wobec medycznego środowiska. Przestrzega jednocześnie przed pochopnym wypowiadaniem krzywdzących opinii.
2020-10-27 00:01:04
miniaturka

Okna Życia są otwarte dla wszystkich dzieci! Caritas ostrzega przed fake newsami

Caritas Polska ostrzega przed fałszywymi informacjami i zdjęciami dotyczącymi Okien Życia, szerzącymi nieprawdę, że nie są w nich przyjmowane dzieci z wadami genetycznymi.
2020-10-27 08:10:42
miniaturka
play

Prymas Polski apeluje: Nie przekraczajmy granic, nie pogłębiajmy podziałów!

O szacunek dla świątyń i siebie nawzajem apeluje abp Wojciech Polak w odpowiedzi na trwające w Polsce od kilku dni protesty. Prymas prosi o uspokojenie nastrojów, zwłaszcza teraz w czasie pandemii, kiedy tak bardzo potrzeba międzypokoleniowej i narodowej solidarności oraz jedności.