Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-19 08:43
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Pomoc dla Wenezueli: wielkopostna kampania solidarności kolumbijskiej Caritas

"Wykluczeni i zmarginalizowani są naszymi braćmi... Dzielcie się z radością!" - to hasło kampanii kolumbijskiej Caritas niosącej pomoc wenezuelskim imigrantom i repatriowanym Kolumbijczykom.

Autor/źródło: Caritas Polska

Konferencja Episkopatu Kolumbii przy pomocy krajowej Caritas rozpoczęła wielkopostną kampanię solidarności, która w tym roku zbierze fundusze na pomoc dla wenezuelskich imigrantów i repatriowanych Kolumbijczyków. "Wykluczeni i zmarginalizowani są naszymi braćmi... Dzielcie się z radością!" - to hasło tegorocznej kampanii, zaczerpnięte z wypowiedzi Papieża Franciszka.

Kryzys gospodarczy i społeczny, w którym Wenezuela jest pogrążona od czterech lat, zmusił wielu jej mieszkańców do szukania schronienia w Kolumbii i powrotu wielu Kolumbijczyków do swego rodzinnego kraju. W centrach pomocy otrzymują wsparcie. Żywność, lekarstwa, opieka medyczna, narzędzia do pracy i artykuły gospodarstwa domowego, a także pomoc w znalezieniu mieszkań są najpilniejszymi potrzebami - wyjaśnił podczas konferencji prasowej bp Victor Manuel Ochoa, ordynariusz diecezji Cúcuta, jednej z najbardziej dotkniętych problemem imigrantów. Jednocześnie podkreślił, że kampania ta jest również okazją, aby wyrazić wdzięczność Wenezuelczykom za ich solidarność w latach, gdy Kolumbijczycy byli imigrantami w ich kraju.

Według oficjalnych danych, w ciągu ostatnich 18 miesięcy, do Kolumbii przybyło około 660 tysięcy Wenezuelczyków.

lgo/ rv, fides

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-18 18:57:11
miniaturka

Abp Skworc apeluje o pokój społeczny oraz przestrzeganie piątego przykazania

Zatruwanie powietrza jest przejawem lekceważenia przykazania „nie zabijaj” – przestrzegł abp Wiktor Skworc w liście skierowanym do diecezjan z okazji I niedzieli Wielkiego Postu.
2018-02-18 22:24:45
miniaturka

Droga krzyżowa w Kaliszu

Mieszkańcy Kalisza przeszli w niedzielę, 18 lutego, ulicami miasta w 29. drodze krzyżowej, rozpoczynając w ten sposób Wielki Post. Nabożeństwu przewodniczył bp Stanisław Napierała.
2018-02-19 08:10:00
miniaturka

Egipt: otwarto katedrę 21 koptyjskich męczenników

Dwudziestu jeden młodych Koptów zamordowanych w Libii przez islamistów po trzech latach oczekiwania spocznie w nowym, specjalne dla nich wybudowanym kościele.
2018-02-19 09:22:55
miniaturka

Kard. Zenari: w Syrii ludzie umierają z powodu braku opieki medycznej

Jest rzeczą sprawdzoną, że więcej osób umiera z powodu braku odpowiedniej opieki medycznej, niż z powodu walk, czy wybuchu bomb – powiedział nuncjusz apostolski w Syrii odnosząc się do tragicznej sytuacji tamtejszej służby zdrowia.
2018-02-19 09:51:34
miniaturka

Dzień Modlitwy i Postu w intencji pokoju w DR Konga i w Południowym Sudanie

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka z 4 lutego, pierwszy piątek Wielkiego Postu (23 II) będzie obchodzony jako Dzień Modlitwy i Postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.
2018-02-19 10:22:29
miniaturka

Bp Czaja: Boża logika miłości u podstaw Franciszkowego programu odnowy Kościoła

„U podstaw Franciszkowego programu odnowy czy reformy Kościoła jest Boża logika miłości i miłosierdzia” – powiedział w niedzielę bp Andrzej Czaja podczas Wielkopostnych Wykładów Otwartych w Opolu.