Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-24 08:48
AC / Łukasz Sośniak SJ/ vaticannews.va

Pomagajmy bardziej potrzebującym, nie odcinajmy się od innych

Anglikański arcybiskup Canterbury zachęca, aby nie odcinać się od innych osób ze względu na pandemię koronawirusa.

Autor/źródło: Pixabay, DanielWanke, licencja: CC0

„Możemy zamknąć się na cztery spusty i dbać tylko o siebie, ale możemy także pomóc innym, którzy są w większej potrzebie” – mówił Justin Welby w przesłaniu transmitowanym przez brytyjskie media.

Zachęcał, aby w najbliższą niedzielę, w geście solidarności z chorymi, postawić w oknach o godzinie 19. zapalone świece. „Warto także zadzwonić do kogoś, kto jest w izolacji, aby go wesprzeć, kupić dodatkowy produkt i przekazać go do banku żywności” – powiedział abp Welby i poprosił władze, aby pozostawiły otwarte noclegownie, gdzie mogą schronić się osoby bezdomne.

Zdaniem anglikańskiego hierarchy postawa całkowitego zamknięcia na innych prowadzi jedynie do potęgowania strachu oraz do duchowej i emocjonalnej izolacji. „Mamy wybór, możemy skoncentrować się na strachu, na nas samych i na tym, czego nie wolno robić. Możemy także zwrócić się do Boga i prosić Go, aby pomógł nam kreatywnie pomóc innym, nie narażając siebie i ich” – powiedział prymas Wspólnoty Anglikańskiej.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: pomoc, abp Justin Welby, Wspólnota Anglikańska, koronawirus, pandemia