Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-30 09:06
AC / ulgaoddlugu.pl/PAP

Pomagają Polakom spłacić swoje długi

Według danych Krajowego Rejestru Długów zadłużenie wszystkich konsumentów notowanych w Krajowym Rejestrze Długów przekracza 48 mld zł. Natomiast z raportu InfoDług wynika, że ponad 2,8 mln Polaków nie radziło sobie z terminową spłatą zobowiązań kredytowych i pozakredytowych w 2020 r. Na pomoc tym osobom przychodzi zespół specjalistów z Programu Ulga od Długu.

Autor/źródło: ulgaoddlugu.pl - mecenas M. Janowicz–Stradomska

Powyższe dane są niepokojące. Nie tylko dlatego, że tak wiele osób nie może spłacić swoich zobowiązań, ale też dlatego, iż ogromne i wciąż rosnące zadłużenie Polaków, może oznaczać spłacanie jednej pożyczki drugą. W czasach pandemii ten problem zdaje się narastać. Polacy borykają się z coraz większymi kłopotami finansowymi, tracąc nieraz zarobki i pracę. Przez brak odpowiedniego zarządzania swoimi finansami oraz możliwości znalezienia innych rozwiązań przestają radzić sobie z pętlą zadłużenia, popełniają błędy i podejmują niekorzystne dla siebie decyzje. Do Programu Ulga od Długu codziennie przystępuje po kilkadziesiąt takich osób. Za każdym klientem stoi osobna, ale jakże podobna historia - utrata zdrowia, pandemia i strata pracy, narastające zadłużenie, ponieważ każda kolejna pożyczka na spłatę poprzedniej, jest siłą rzeczy wyższa. Wierzyciele są coraz bardziej nerwowi, często łamią prawo, aby odzyskać pożyczone pieniądze. Sytuacja wydaje się być patowa, bo bez niespodziewanego „zastrzyku” gotówki, w zasadzie nie ma jak ruszyć z miejsca. Wówczas można zgłosić się po pomoc do Programu Ulga od Długu.

Program Ulga od Długu ruszył w grudniu ub.r. a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wieloma sukcesami, na który pracuje zespół osób z wieloletnim doświadczeniem na rynku finansowym i zarządzania wierzytelnościami. To także wyspecjalizowana w obsłudze zobowiązań konsumentów Kancelaria Prawna. Prawnicy wraz z negocjatorami przeprowadzają osoby przystępujące do Programu Ulga od Długu przez zawiły proces redukcji zadłużenia.

„Nasze doświadczenie na rynku finansowym, w szczególności pożyczkowym, pozwala zaoferować klientom najwyższą jakość obsługi, połączoną z wiedzą merytoryczną w zakresie realizacji spłaty zadłużenia. Wiemy jak działają firmy pożyczkowe czy windykacyjne, umiemy z nimi rozmawiać. Z całą pewnością jest to ogromna wartość dla klienta, że ma do swojej dyspozycji prawników i doświadczonych negocjatorów z rynku finansowego” – mówi Marta Janowicz–Stradomska, partner zarządzający Kancelarii Prawnej CERTO M. Janowicz–Stradomska i Wspólnicy Sp.k., wspierającej prawnie osoby przystępujące do Programu Ulga od Długu.

Program Ulga od Długu działa dwutorowo. Z jednej strony kancelaria prawna analizuje umowy z wierzycielami i podejmuje niezbędne kroki prawne, aby zabezpieczyć interes klienta, a z drugiej strony specjaliści z Programu Ulga od Długu podejmują działania zmierzające do polubownych i korzystnych dla obu stron porozumień z wierzycielami. Jednak celem Programu Ulga od Długu nie jest bynajmniej pokrzywdzenie któregokolwiek z wierzycieli, a oddłużenie. W praktyce oznacza to doprowadzenie do sytuacji, w której klient będzie mógł zwrócić ustaloną kwotę wierzycielom, a jednocześnie żyć na godnym poziomie, bez bycia nękanym i szykanowanym z powodu swojej sytuacji, która w większości przypadków, nie była przez klienta zawiniona. Ponadto, przystępując do Programu Ulga od Długu, klient korzysta z profesjonalnego pełnomocnika Kancelarię Prawną, do reprezentowania go na wszystkich etapach kontaktów z wierzycielami czy firmami windykacyjnymi.

„Staramy się przejąć na siebie kontakty z wierzycielami i dążymy do wynegocjowania niżej kwoty do spłaty niż należne saldo. Hołdujemy zasadzie >>win – win<<, gdzie obie strony wygrywają. Wiemy, że nasi klienci nie są w stanie zwrócić całości ciążących na nich kwot zadłużenia. Z oczywistych powodów związanych z kosztami windykacji i niepewnością rezultatu działań wydobywczych, większość wierzycieli  wykazuje zainteresowanie polubownymi rozwiązaniami, aby zamknąć rachunek i rozliczyć dług. Dzięki doświadczeniu negocjacyjnemu naszych ekspertów, staramy się zapewnić znacznie szybszą spłatę długu bez stresu i nerwów. To zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie dla wszystkich. Lepiej bowiem odzyskać część kwoty, niż stracić całą w ewentualnym postępowaniu upadłościowym. Ponadto klient >>oddłużony<< staje się znowu pełnoprawnym uczestnikiem rynku i może w przyszłości stać się na powrót klientem banków czy instytucji pożyczkowych, czego przez wiele lat nie osiągniemy przy upadłości konsumenckiej, o ile w ogóle” – dodaje mecenas Janowicz–Stradomska.

KONTAKT:

Ulga od Długu

www.ulgaoddlugu.pl

tel. 123 453 845

e-mail: pr@ulgaoddlugu.pl


Źródło informacji: ulgaoddlugu.pl

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-29 15:24:36
miniaturka

Czym akcje różnią się od obligacji i innych papierów wartościowych?

Jak pisaliśmy w poprzednim tekście, istotną funkcją rynku finansowego jest pozyskiwanie środków finansowych na planowane cele inwestycyjne lub konsumpcyjne. Jedni uczestnicy rynku potrzebują tych środków, drudzy zaś – pragną zainwestować posiadany kapitał.
2021-03-29 16:19:44
miniaturka

Czy groźba ekologicznej katastrofy na Bałtyku spotka się z odpowiednią reakcją UE?

Małe, ale nasze. Małym morzem Kaszubi zwykli nazywać Zatokę Pucką, jedno z tych miejsc, gdzie obok składowisk wraków zalegają korodujące beczki z gazami bojowymi z czasów I wojny światowej.
2021-03-30 08:02:37
miniaturka

Opublikowano rozporządzenie określające nowe zasady kwarantanny dla podróżujących

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie określające nowe zasady kwarantanny dla podróżujących w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nowe przepisy weszły w życie w nocy z poniedziałku na wtorek, 29 na 30 marca. O co w nich chodzi?
2021-03-30 10:10:33
miniaturka

Ołtarze muszą żyć, a ich życie to codzienne odprawianie Mszy św.

Kard. Robert Sarah poprosił papieża o przywrócenie odprawiania prywatnych Mszy przy bocznych ołtarzach w Bazylice św. Piotra. Jak napisał: „Zgodnie z nowymi przepisami ołtarze mają służyć, z wyjątkiem jednego dnia w roku, tylko jako groby świętych, jeśli nie jako zwykłe dzieła sztuki. A te ołtarze muszą żyć, a ich życie to codzienne odprawianie Mszy św.”
2021-03-30 10:14:26
miniaturka

W atakach dżihadystów w Mozambiku zginęły dziesiątki osób!

Czy wspólnota międzynarodowa dostrzeże wreszcie pogłębiającą się w Mozambiku katastrofę humanitarną i pomoże? Apeluje o to miejscowy Kościół. Dżihadyści przypuścili kolejną krwawą ofensywę! Dziesiątki ciał leżących wzdłuż drogi i tysiące ludzi, chroniących się w lasach – tak wygląda dziś północna część Mozambiku.
2021-03-30 10:49:32
miniaturka

Metropolita Hilarion popiera stanowisko katolickie ws. związków osób tej samej płci

„Oficjalne nauczanie Kościoła katolickiego w sprawie związków osób tej samej płci jest takie samo jak stanowisko prawosławne” – oświadczył metropolita wołokołamski Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego.