Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-13 18:45
ek / KAI

Polska pod Krzyżem – akcja społeczna o wymiarze duchowym w Polskim Radiu

Polskie Radio, jako patron medialny akcji "Polska pod Krzyżem", będzie ją szeroko relacjonowało - czytamy w przekazanym KAI komunikacie publicznego nadawcy.

„Polska pod Krzyżem” to inicjatywa społeczna. Nie zainspirował jej ani Kościół, ani politycy - zauważa Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Publikujemy treść komunikatu Polskiego Radia:

W sobotę 14 września na lotnisku Kruszyn we Włocławku odbędzie się wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. To spotkanie modlitewne, któremu towarzyszyć będą konferencje, pokazy multimedialne, świadectwa. Organizatorzy spodziewają się wielu tysięcy uczestników. Polskie Radio, jako patron medialny akcji, będzie ją szeroko relacjonowało.

„Polska pod Krzyżem” to inicjatywa społeczna. Nie zainspirował jej ani Kościół, ani politycy, to jej wielka wartość – zwraca uwagę Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. – Uczestnicy spotkają się, by zamanifestować swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich. Zaangażowanie mediów publicznych nie powinno więc nikogo dziwić – dodaje.

Organizatorami akcji są Lech Dokowicz i Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, którzy w latach poprzednich zorganizowali podobne wydarzenia: w 2016 roku „Wielką Pokutę” (na Jasnej Górze uczestniczyło w niej ponad 200 tys. osób) oraz w 2017 roku – „Różaniec do Granic” (milion uczestników). – Krzyż, czyli cierpienie – mówi Maciej Bodasiński – jest tym, co łączy wszystkich ludzi, i wierzących, i niewierzących. Różnica polega na tym, w jaki sposób je przeżywamy. Wszystkich, wierzących czy nie, zapraszamy więc do Włocławka.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 14 września o godz. 11.00 i potrwa do niedzielnego poranka. Najważniejszym punktem dnia będzie Droga Krzyżowa o godz. 20.00. Jej przebieg transmitować będzie radiowa Jedynka. Od północy do godz. 3.00 na antenie Programu 1 Polskiego Radia wyemitowana zostanie specjalna audycja, w której znajdą się m.in. relacje z nocnego czuwania.

W niedzielę materiały podsumowujące spotkanie modlitewne pojawią się w audycji „Familijna Jedynka” oraz w „Muzycznych rozmowach” w radiowej Trójce. A relacje reporterskie nadane zostaną w serwisach informacyjnych w Jedynce, Trójce i Polskim Radiu 24. 

Specjalny serwis przygotował portal: polskieradio24.pl

Więcej informacji na stronie: polskieradio24.pl/321/8314 oraz polskapodkrzyzem.pl

Rozmowa z Lechem Dokowiczem i Maciejem Bodasińskim w Klubie Trójki: polskieradio.pl/9/396/Artykul/2366858,Cala-Polska-pod-Krzyzem

PR, tk / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-09-13 14:50:37
miniaturka

Mariacka Bless Night już 14 września!

Katolicka Fundacja Młodzi dla Młodych serdecznie zaprasza na koncert muzyki chrześcijańskiej pod hasłem „Mariacka Bless Night”, który odbędzie się 16 czerwca na najbardziej imprezowej ulicy w Katowicach – ul. Mariackiej.
2019-09-13 15:00:48
miniaturka

ONZ: plan działań w dziedzinie ochrony miejsc kultu religijnego

Plan działań w dziedzinie ochrony miejsc kultu religijnego przedstawił sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Przemawiając 12 września w siedzibie organizacji nazwał go „ważnym krokiem w walce z nienawiścią i przemocą w świecie”.
2019-09-13 15:28:39
miniaturka

Papież do augustianów: poszukiwanie Boga pierwszym apostolatem

Papież przyjął dzisiaj na audiencji uczestników kapituły generalnej zakonu augustianów. Wezwał ich do łączenia osobistego doświadczenia Boga z ukazywaniem Go współczesnemu światu w sposób jasny, odważny, bez kompromisów i wahań.
2019-09-13 22:41:08
miniaturka

Franciszek do Bartłomieja: ten gest zbliża nas do siebie

Franciszek napisał list do ekumenicznego patriarchy Konstantynopola Bartłomieja, w którym wyjaśnia motywy ofiarowania mu w czerwcu tego roku fragmentów relikwii św. Piotra.
2019-09-13 22:43:14
miniaturka

Papież do augustianów: poszukiwanie Boga pierwszym apostolatem

Papież przyjął w piątek 13.09 na audiencji uczestników kapituły generalnej zakonu augustianów.
2019-09-13 22:44:48
miniaturka

Rzym: biskupi Kościołów Wschodnich o ekumenizmie

W Rzymie odbywa się spotkanie biskupów katolickich Kościołów wschodnich. Zostało ono zorganizowane przez Radę Konferencji Episkopatów Europy, a jego temat dotyczy ekumenizmu.