Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-03 08:20
MG / PAP

Policja otrzymuje już pierwsze sygnały dotyczące sprawcy podpaleń w Zamościu

Policja otrzymuje już pierwsze sygnały dotyczące potencjalnego sprawcy podpalenia punktu szczepień w Zamościu (woj. lubelskie). Jak zapewniają mundurowi, każdy taki ślad jest weryfikowany. Minister zdrowia wyznaczył 10 tys. zł nagrody dla osoby, która pomoże wskazać podpalacza.

Autor/źródło: PAP

Lubelska policja opublikowała w poniedziałek na swojej stronie nagranie z kamery monitoringu, które uchwyciło moment podpalenia punktu szczepień na Rynku Solnym w Zamościu. Policjanci zaczęli już otrzymywać sygnały dotyczące potencjalnego sprawcy.


"Do tej pory otrzymaliśmy kilka zgłoszeń w tej sprawie. Każdy taki sygnał weryfikujemy i sprawdzamy. Na razie się one nie potwierdziły" - poinformowała PAP we wtorek rano st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.


Na nagraniu z monitoringu widać zamaskowanego mężczyznę – w czapce z daszkiem i maseczką na twarzy - który podjechał pod punkt szczepień na rowerze. W ręku trzymał pojemnik prawdopodobnie z łatwopalną cieczą, następnie wybił szybę i wlał do kontenera zawartość pojemnika. Za pomocą zapalniczki wzniecił ogień.


Policja apeluje do osób, które rozpoznają mężczyznę widocznego na nagraniu lub posiadają istotne informacje na temat tego przestępstwa, o kontakt i informacje pod numer telefonu 47 815-19-00 lub telefon alarmowy 112. Nagranie z monitoringu można obejrzeć na stronie internetowej lubelska.policja.gov.pl.


Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Zamościu minister zdrowia Adam Niedzielski określił te zdarzenia "aktem terroru". Wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. zł za pomoc we wskazaniu sprawcy podpalenia stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz punktu szczepień w Zamościu. "We współpracy z policją taką nagrodę przyznam i chciałem zachęcić wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje dotyczące wczorajszych czy dzisiejszych bardziej incydentów, o przekazywanie informacji do policji" – powiedział Niedzielski.


W poniedziałek rano premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w Zamościu doszło do "bandyckiego aktu". "Sprawca podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz podpalił punkt szczepień" - powiedział.


Rzecznik lubelskiej policji kom. Andrzej Fijołek przekazał PAP, że do pożarów doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Najpierw ogień pojawił się w mobilnym punkcie szczepień, ustawionym na Rynku Solnym w Zamościu, a potem w budynku powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków. "Według wstępnych ustaleń sprawca wybił tam szybę w podpiwniczeniu i podpalił wnętrze" – powiedział Fijołek. Zaznaczył, że w pożarach nikt nie ucierpiał. (PAP)


autorka: Gabriela Bogaczyk

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-03 09:59:39
miniaturka

We wtorek rusza rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych

We wtorek rusza rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych na wolne miejsca. Do czwartku do godziny 15.00 kandydaci mają czas na złożenie wniosku o przyjęcie. 16 sierpnia szkoły ponadpodstawowe ogłoszą listy zakwalifikowanych do przyjęcia, a 23 sierpnia listy przyjętych.
2021-08-03 10:02:21
miniaturka

"Co chcesz, abym ci uczynił?" - rekolekcje dla młodzieży żeńskiej

"Co chcesz, abym ci uczynił?" To odpowiedź Jezusa na wołanie człowieka pragnącego uzdrowienia ze swoich dolegliwości.
2021-08-03 10:05:56
miniaturka

Patriarcha Wenecji o zakazie dla wielkich statków: potrzebujemy praktyki Laudato sì

Obowiązujący od wczoraj zakaz wpływania wielkich statków wycieczkowych do laguny Wenecji został przyjęty z zadowoleniem przez Patriarchę Wenecji. Abp Francesco Morgalia odniósł go do wizji ekologii integralnej przedstawionej w encyklice Laudato sì
2021-08-03 10:41:01
miniaturka

Abp Gądecki: Synod Biskupów to nie parlament, ale wspólne słuchanie Ducha Świętego

Nigdy jeszcze w dziejach Kościoła nie prowadzono synodu na tak szeroką skalę. Tym razem synod ma ogarnąć cały świat i przekazać głos całemu ludowi Bożemu – wyjaśnia abp Stanisław Gądecki.
2021-08-03 11:13:24
miniaturka

Anglia idzie w ślady Chin? Nieludzka polityka „dwojga dzieci”

Polityka „dwojga dzieci” wprowadzona po cichu w Anglii w 2017 r. sprawia, że kobiety z uboższych rodzin decydują się na aborcję przy kolejnych ciążach. To nieludzkie prawo wzbudza krytykę nie tylko pro-liferów, ale nawet instytucji aborcyjnych
2021-08-03 11:43:40
miniaturka

Zuzela: miejsce narodzin i dzieciństwa Prymasa Tysiąclecia

Całe życie kard. Stefana Wyszyńskiego było naznaczone trudem i cierpieniem. Na łożu śmierci Prymas powiedział, że było ono „jednym Wielkim Piątkiem”. Jedynym wyjątkiem było szczęśliwe dzieciństwo spędzone w Zuzeli