Strona główna
opoka.org.pl
2020-11-12 15:38
JR / KAI

„Polak z sercem” – młodzież wspiera rodaków na Wschodzie

Materialna pomoc Polakom na Litwie, Białorusi i Ukrainie to główny cel inicjatywy charytatywnej KSM. To już trzecia edycja akcji „Polak z Sercem”, która potrwa do końca czerwca 2021 r. Młodzież zbierze dary i środki finansowe, które trafią do najbardziej potrzebujących rodaków za wschodnią granicą.

Autor/źródło: Facebook / KSM

Przekazywanie artykułów i środków czystości w tym roku będzie innowacyjne. KSM uruchamia eDaromat, czyli wirtualną platformę do przekazywania darów. 

„Każdy użytkownik, może wejść na www.polakzsercem.pl i wybrać produkty, które chciałby ofiarować. Następnie przekazuje pieniądze na ich zakup. Wszystko dzieje się wirtualnie, a przynosi rzeczywiste efekty” – mówi Marcin Chmielnicki, przedstawiciel KSM ds. mediów.

eDaromat będzie dostępny od 12 listopada, przez cały czas trwania akcji charytatywnej, czyli do końca czerwca 2021 roku.

Oprócz charytatywnej platformy, inicjatywę można wesprzeć wysyłając SMSa o treści KRESY, pod numer 72052 (koszt SMSa to 2,46 zł. z VAT). Jak mówią organizatorzy, dwa takie SMSy to równowartość jednego posiłku. Ponadto, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży będzie prowadziło zbiórkę środków finansowych.

„Wiemy, że osoby mieszkające na Kresach borykają się z różnymi problemami. Problemy te to kwestie związane z żywnością czy też środkami chemicznymi. A to jest podstawa, by człowiek mógł funkcjonować, dlatego chcemy z taką pomocą wyjść” – mówi Przewodniczący Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Patryk Czech.

Patronat honorowy nad akcją objął Pan Jan Michał Dziedziczak, sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą, Pani Maria Koc, Senator RP, JE. ks. abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski Kościoła rzymskokatolickiego, JE. ks. abp Stanisław Gądecki , Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, JE. ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, Przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, JE. ks. bp Marek Solarczyk, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM.

W ramach poprzedniej edycji akcji Polak z Sercem zebrano ponad 24 tony żywności, przyborów szkolnych i środków czystości oraz 35 tysięcy złotych, które przekazano najbardziej potrzebującym rodakom.

Źródło: Marcin Chmielnicki (KAI) / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-11-12 14:02:09
miniaturka

„To, co ja przeszedłem, to absolutny cud, że żyję!"

W wywiadzie o swoich losach opowiada Pan Bolesław Mol, urodzony w 1923 roku na Górnym Śląsku. Podczas II wojny światowej kilka razy znalazł się w niebezpieczeństwie śmierci. Należał do AK, był więziony, przesłuchiwany i torturowany przez gestapo, a następnie przez Czechosłowację i Austrię wywieziony do Niemiec. Po zakończeniu wojny dotarł do Włoch, a stamtąd w sierpniu 1945 roku wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka do dziś.
2020-11-12 14:18:43
miniaturka

Episkopat Anglii deklaruje pomoc ofiarom nadużyć

W Wielkiej Brytanii opublikowano kolejny raport dotyczący seksualnego wykorzystywania nieletnich. Raport ujawnia, że w latach 1970-2015 Kościół katolicki Anglii i Walii otrzymał ponad 900 skarg, dotyczących ponad 3 tysięcy przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci.
2020-11-12 15:19:04
miniaturka

Czy orędzie biskupów polskich do niemieckich było przełomem we wzajemnych relacjach?

Z okazji 55. rocznicy orędzia biskupów polskich do niemieckich zawierającego słowa: „przebaczamy i prosimy o przebaczenie”, Mt 5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na panel dyskusyjny on-line.
2020-11-12 16:13:33
miniaturka

Ten raport jest o kardynale McCarricku, a nie o Janie Pawle II

W jaki sposób raport zawierający 449 str. zebranych szczegółów o seksualnych łowach, niekończących się matactwach, egocentrycznej autopromocji i powtarzających się nadużyciach zaufania jakim McCarricka obdarzano, przemienił się w opowieść o jednej z osób przez niego oszukanych? – pisze Weigel na łamach „First Things”.
2020-11-12 16:27:22
miniaturka

Czy datek i ofiara składana w Kościele to korupcja?

Dyskusja o naszym Kościele przybiera coraz bardziej absurdalne formy. Tym gorzej, że jak najbardziej ostrymi zarzutami przerzucają się sami duchowni. Ostatnio o. Prusak wniósł do dyskusji wątek korupcyjnego wymiaru składanej przez lud Boży ofiary pieniężnej oczekując ścigania jednego z biskupów za przestępstwo urzędnicze.
2020-11-12 19:34:47
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Słowa Pana Jezusa odnoszą się do końca czasów, ale także do życia każdego człowieka. Kiedy zbytnio przywiązujemy się do dóbr materialnych, gdy zbytnio polegamy na innych ludziach czy na własnych możliwościach, możemy stracić świadomość, że podstawą naszego istnienia jest Bóg.