Strona główna
opoka.org.pl
2020-11-19 08:57
MG / Leszek Kryża TChr – vaticannews.va

Polacy wspierają uchodźców z Górskiego Karabachu – ich sytuacja jest dramatyczna

Trwa exodus Ormian z Górskiego Karabachu. Sytuacja uchodźców, którzy chronią się w Armenii jest dramatyczna. W wyniku konfliktu zbrojnego utracili dobytek całego życia i potrzebują pilnej pomocy

Autor/źródło: vaticannews.va

Zbliżająca się zima może być dla uchodźców czasem pogłębiającej się katastrofy humanitarnej.


Ormiański Kościół Katolicki wziął pod swoją opiekę 8 tys. uchodźców z Górskiego Karabachu. Wielu z nich straciło cały dobytek i przybyło z niczym. Teraz trzeba ich  zakwaterować, nakarmić i ubrać, tym bardziej że zbliża się zima. Kościół choć sam ubogi, udostępnił uchodźcom domy parafialne, ośrodki a nawet klasztory. W miejscach zakwaterowania mają zapewnione posiłki, ciepłe mieszkanie i opiekę lekarską.


Ponadto tutejsi kapłani, siostry zakonne i wolontariusze, dbają też o ich rozwój duchowy i intelektualny. Organizowane są spotkania dla dorosłych,  katecheza, zajęcia dla dzieci. Wszystko to ma służyć zbudowaniu choćby namiastki utraconego domu. To humanitarne dzieło, wymaga pracy, zaangażowania i otwartego serca, tego tutaj nie brakuje. Brakuje natomiast środków do realizacji tych ważnych dzieł.  Na szczęście pomoc zaczyna  docierać z różnych krajów, w tym z Polski, między innymi poprzez Cartias Polska i Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP.


Pomóc można kierując wpłatę na konto Caritas Polska:


19 1160 2202 0000 0003 5899 2030 z dopiskiem „Armenia”.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Armenia, pomoc humanitarna, Górski Karabach