Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-11 14:14
nc / Łukasz Sośniak SJ / vaticannews.va

Pół miliona syryjskich dzieci musiało opuścić swoje domy

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zorganizowało akcję „Chleb dla Syrii”. Pieniądze potrzebne są na budowę dwunastu piekarni w różnych syryjskich miastach. Dadzą one pracę ponad dwustu rodzinom i zapewnią chleb ok. 500 tys. osób.

Autor/źródło: Bengin Ahmad / flickr.com / CC BY-ND 2.0

Jednym ze sposobów wsparcia akcji jest dokonanie wpłaty przez tzw. „daromat”. Pierwszy pod koniec lutego stanął na dworcu centralnym w Warszawie, drugi został uruchomiony na dworcu głównym w Krakowie. Kolejny ma stanąć we Wrocławiu. Pomogą one m.in. syryjskim dzieciom. „Ich sytuacja jest najtrudniejsza” – mówi ks. Andrzej Paś z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy pół miliona dzieci musiało opuścić swoje domy

"Około 5 milionów dzieci urodziło się od czasu wybuchu brutalnego konfliktu w Syrii dziewięć lat temu, jak podał Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, dodając, że tysiące innych zostało zabitych lub rannych podczas trwającej okupacji – mówi ks. Andrzej Paś. – 'Ta wojna na obszarze Syrii jest dziś kolejnym wstydliwym kamieniem milowym' – powiedziała Henrietta Fore, dyrektor wykonawczy UNICEF, gdy konflikt wkroczył już w dziesiąty rok. To oznacza, że już miliony dzieci rozpoczynają drugą dekadę życia w otoczeniu wojny, przemocy, śmierci i wysiedleń. Według danych UNICEF tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy w północnej Syrii ponad pół miliona dzieci zostało zmuszonych do opuszczenia domów."

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-06-11 12:41:01
miniaturka

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: geneza i historia

Dziś przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. To jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Data Bożego Ciała nie jest stała, dlatego święto to rokrocznie może wypadać w różnych terminach. Zawsze jednak jest to czwartek po święcie Trójcy Świętej.
2020-06-11 12:45:28
miniaturka

Redemptoryści: stabilizuje się liczba chorych, część kościołów ponownie otwarta

Wyjaśnia się powoli wśród redemptorystów ostateczna liczba chorych na COVID-19, a w części zdezynfekowanych kościołów przywrócone zostały nabożeństwa. Wspólnoty zakonne i parafie współpracują ze służbami sanitarnymi i medycznymi.
2020-06-11 12:57:23
miniaturka

Papież: wszyscy powinni sprzyjać rozwojowi i zdrowiu dzieci

Do powstrzymania procederu pracy nieletnich, który pozbawia miliony dziewcząt i chłopców na całym świecie dzieciństwa oraz zagraża ich integralnemu rozwojowi wezwał w czasie audiencji Papież. W piątek, 12 czerwca, obchodzony będzie Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Pracy Dzieci.
2020-06-11 14:17:03
miniaturka

Kraków: odbyła się procesja po Starym Mieście

– Oto wielka tajemnica, tajemnica wiary, przeżywana dzisiaj przez nas w uroczystość Bożego Ciała. Modlimy się o wiarę na wzór Piotra: jednoznaczną, zdecydowaną, odrzucającą to, co podpowiada świat. Modlimy się o wiarę dla siebie i dla innych – mówił abp Marek Jędraszewski.
2020-06-11 17:12:25
miniaturka

Abp Gądecki: warto walczyć o Mszę św. w sposób odpowiedzialny

- Jeśli „Eucharystia daje życie”, to warto o nią walczyć w sposób odpowiedzialny, mimo rzucanych haseł, że zdrowie jest ważniejsze od Mszy św., albo że zakupy są konieczne a Msza święta nie - mówił w dzisiejszej homilii abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu.
2020-06-11 17:28:31
miniaturka

Białystok: odbyła się tradycyjna procesja przez centrum miasta

Droga procesji eucharystycznej prowadziła tradycyjnie przez centrum miasta, od archikatedry do kościoła św. Rocha. W czasie, gdy procesja przechodziła obok cerkwi św. Mikołaja, rozbrzmiały dzwony tejże świątyni, a arcybiskup metropolita uczynił znak krzyża Najświętszym Sakramentem.