Strona główna
opoka.org.pl
2019-07-27 18:00
ek / Centrum Służby Rodzinie / Archidiecezja Łódzka

Pokochaj urwisa!

Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” zaprasza rodziców dzieci w wieku 6-18 lat, mieszkańców powiatów: pabianickiego, zgierskiego oraz m. Łódź do bezpłatnego udziału w projekcie „Pokochaj urwisa – szkolenie kompetencji rodzicielskich – edycja 3”.

Autor/źródło: Archidiecezja Łódzka

Celem projektu jest podniesienie umiejętności opiekuńczo-wychowawczych rodziny i jej zdolności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Rodzice poprzez udział w szkoleniu nabędą szereg umiejętności potrzebnych do prawidłowego i efektywnego pełnienia ról rodzicielskich a także wzmocnią już posiadane umiejętności z zakresu opieki i wychowania.

Program szkolenia obejmuje: cykl 5 warsztatów grupowych korekcyjno – edukacyjnych, warsztaty artystyczne oraz poradnictwo indywidualne. Warsztaty grupowe korekcyjno – edukacyjne o tematyce: co to znaczy być dobrym rodzicem, zrozumieć emocje, komunikacja tworząca więzi, budowanie autorytetu rodzica, wyznaczanie granic.

Aby ułatwić udział w warsztatach obojgu rodzicom, podczas zajęć grupowych będzie możliwość przyjścia na warsztaty z dzieckiem (-ćmi) i skorzystania z bezpłatnej opieki.

Warsztaty artystyczne dla rodziców z dziećmi, na których uczestnicy pod okiem plastyka ozdobią przedmioty techniką decoupag’u.

Poradnictwo indywidualne – w czasie trwania projektu rodzice będą mieli możliwość konsultacji z psychologiem i pedagogiem.

Projekt będzie realizowany w terminie od września do grudnia br. w salach Centrum Służby Rodzinie, ul. Broniewskiego 1a w Łodzi. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje i zapisy: od 26 sierpnia 2019 r.

- osobiście w Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”, ul. Broniewskiego 1a w Łodzi (p. 308-309)

- telefonicznie: 42 646 76 18 lub 530 312 430

- mailowo: lemanowicz@csr.org.pl

Więcej informacji: www.FundacjaNadzieja.org

Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Łódzkiego, reprezentowanego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-07-27 15:32:45
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: Nie można tolerować profanacji symboli wiary

„Jakkolwiek rozumiana wolność artystyczna nie może być związana z ośmieszaniem, wykpiwaniem i wrogością wobec wiary oraz wrażliwości religijnej ludzi” – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik.
2019-07-27 15:41:07
miniaturka

Niepokalanów: w sierpniu Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

Na Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, czyli modlitwy i rekolekcje w miejscu posługi św. Maksymiliana Kolbe, zapraszają do Niepokalanowa ojcowie franciszkanie - gospodarze tego miejsca.
2019-07-27 15:53:32
miniaturka
play

Abp Ryś – Nikt nie zna wyzwań, jakie przyjdą...

Na pytanie "jak mieć pewność że wytrwa się w celibacie" odpowiada abp Grzegorz Ryś w czwartym filmiku z serii "Celibat".
2019-07-27 16:21:33
miniaturka

Jezus nie jest Panem komfortu i wygody

"Chcecie walczyć o waszą przyszłość?"- To pytanie Papież Franciszek zadał półtoramilionowej grupie młodzieży zebranej w Kampusie Miłosierdzia w Brzegach. Dzisiaj mijają 3 lata od przyjazdu Papieża na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
2019-07-27 16:43:17
miniaturka

Kard. Parolin: odnówmy Europę kreatywnością i Ewangelią

"Wspólnota Europejska została zbudowana na fundamencie chrześcijańskim. Jej ojcowie założyciele odnosili się do Ewangelii widząc ją jako punkt wyjścia, przewodnik i punkt odniesienia..."
2019-07-27 16:57:51
miniaturka
play

Wywiad z przedsiębiorcą - Tomasz Desko cz. 1

Tomasz Desko jest prezesem Polskiej Izby Biznesu - Wielkopolskiej Izby Gospodarczej. Wierzący przedsiębiorca.