Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-23 08:40
ds / Vatican News

Podczas Nocy Świadków słuchano świadectw chrześcijan prześladowanych za wiarę

Już po raz trzeci Pomoc Kościołowi w Potrzebie zorganizowała w Meksyku Noc Świadków. Podczas czuwania modlitewnego uczestnicy mogli wysłuchać świadectw chrześcijan prześladowanych z powodu wiary na Kubie, w Wenezueli oraz w Afryce.

Autor/źródło: Photo by Paul Robert on Unsplash

Noc Świadków została zorganizowana w stolicy kraju, a także w Cuautitlán Izcalli, Ciudad Guzmán i w Aguascalientes. Szacuje się, że łącznie wzięło w niej udział blisko pięć tysięcy osób.


„Szczególny nacisk kładziemy na prześladowania chrześcijan, które dotykają dzisiaj ponad 250 mln wiernych w różnych częściach świata. W tym roku na spotkanie przybyli kapłani z Kuby, Wenezueli, Kongo i Mali. Podzielili się swoim świadectwem, które często jest przepełnione bólem, ale też pełne wiary i nadziei. To wydarzenie połączone jest z modlitwą za Kościół misyjny i prześladowanych” 


– powiedział Dominik Kustra z meksykańskiego oddziału organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Podczas czuwania modlitewnego miejscowe katedry i kościoły zostały oświetlone na czerwono. Kolor przypomina, że w wielu krajach świata nie ma wolności religijnej. Z powodu wiary chrześcijanie są prześladowani lub dyskryminowani.


źródło: Marek Raczkiewicz CSsR, Vatican News

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-02-22 18:24:21
miniaturka

Harcerze świętowali Dzień Myśli Braterskiej

W ramach Dnia Myśli Braterskiej odbyły się zloty Hufców Związku Harcerstwa Polskiego z diecezji sandomierskiej. Zorganizowane zostały 22 lutego, w dniu urodzin założycieli skautingu sir Roberta i Olave Baden-Powellów, w: Dwikozach, Jeżowem, Stalowej Woli i Staszowie.
2020-02-22 18:54:24
miniaturka

Arka i Kościół we Francji po ujawnieniu nadużyć Jeana Vaniera

Francuscy biskupi z zaskoczeniem i bólem przyjmują to, co ujawniły wyniki dochodzenia przeprowadzonego przez międzynarodową federację wspólnoty Arka na temat zachowania jej założyciela Jeana Vaniera względem kobiet na przestrzeni wielu lat – czytamy w oświadczeniu Rady Stałej Episkopatu Francji, macierzystego kraju Arki.
2020-02-22 20:58:41
miniaturka

Jak towarzyszyć małżeństwom na emigracji?

Jak podkreślił Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, bp Wiesław Lechowicz, towarzyszenie małżeństwom i rodzinom powinno odbywać się na czterech poziomach. Pierwszym to zwyczajna codzienność na którą składają się różnego rodzaju kryzysy, kłopoty. Druga płaszczyzna dotyczy wymiaru sakramentalnego małżeństwa.Trzeci poziom towarzyszenia obejmuje tzw. sferę intymności małżeńskiej, zaś czwarta płaszczyzna dotyka relacji do Boga i do Kościoła jako wspólnoty.
2020-02-23 09:17:56
miniaturka

W rok od watykańskiego szczytu Kościół intensywnie działa ws. nadużyć wobec nieletnich

Dokładnie przed rokiem w Watykanie rozpoczął się kościelny szczyt poświęcony problemowi nadużyć względem nieletnich. Przez cztery dni przedstawiciele wszystkich episkopatów na świecie poszukiwali wraz z Papieżem Franciszkiem nowych sposobów na definitywne wykorzenienie tego zła.
2020-02-23 10:20:53
miniaturka

kard. Walter Kasper: Papież jest radykalnie ewangelicznym Papieżem

Papież Franciszek pozostał całkowicie wierny sobie. Jest reformatorem, ale nie liberalnym, lecz radykalnym; jest radykalnie ewangelicznym Papieżem w pierwotnym tego słowa znaczeniu - stwierdził na łamach niemieckiego dziennika Frankfurter Allgemeine Zeitung kard. Walter Kasper.
2020-02-23 11:14:39
miniaturka

Potrzebujesz modlitwy? Dołącz do STU-dni, by wzywać łaski Jezusa Miłosiernego

Do 31 maja codziennie na fanpage`u Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Studnia” w Płocku transmitowana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji różnych osób, potrzebujących modlitwy.