Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-23 12:18
AC / BP Archidiecezji Krakowskiej

Podaj dobro dalej! Misja Heleny Kmieć trwa

Do 15 grudnia trwają zapisy do trzeciej edycji projektu edukacyjnego „Podaj dobro dalej!” dla uczniów szkół podstawowych. Zwycięzcy konkursu organizowanego przez Fundację im. Heleny Kmieć będą mieli możliwość wyjazdu na wolontariat zagraniczny.

Autor/źródło: diecezja.pl

„Dzieci dzieciom” – pod takim hasłem przebiega trzecia już edycja projektu edukacyjnego „Podaj dobro dalej!”. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku szkolnym (klasy I-VIII) ze szczególnym uwzględnieniem szkolnych kół wolontariatu oraz dzieci skupionych w pozaszkolnych organizacjach tj. świetlice, grupy oazowe, grupy animacyjne. Grupy biorące udział w projekcie nie mogą być większe niż pięcioro dzieci i opiekun.

Zadaniem uczestników projektu „Podaj dobro dalej” jest przygotowanie akcji społecznej nastawionej na pomoc dzieciom; wymyślenie tytułu akcji, hasła, logo i przeprowadzenie dwóch przedsięwzięć, które zostaną udokumentowane w postaci filmu lub prezentacji multimedialnej.

Nagrodą dla zwycięskiego zespołu będzie wyjazd w okresie wakacyjnym na wolontariat zagraniczny (w obrębie Europy). Na pozostałych uczestników czekają inne nagrody, a dla dziesięciu najlepszych grup zaproszenie na galę laureatów do Krakowa.

Celem projektu „Podaj dobro dalej” są propagowanie osoby i charyzmatu śp. Heleny Kmieć ze szczególnym nastawieniem na aspekt bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, promocja idei wolontariatu wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie dojrzałych postaw moralnych i społecznych, tworzenie kultury pozytywnych wzorców.

15 grudnia 2019 r. mija termin nadsyłania zgłoszeń do projektu. Do 20 kwietnia 2020 r. uczestnicy mają czas na realizację projektów, nadsyłanie gotowych raportów oraz dokumentacji multimedialnej z akcji. Po weryfikacji i ocenie nadesłanych materiałów, 28 kwietnia 2020 r. Fundacja ogłosi listę laureatów. Rozdanie nagród w czasie uroczystej gali zaplanowane jest na 26-27 maja 2020 r. w Krakowie.

III edycję projektu „Podaj dobro dalej” organizuje Fundacja im. Heleny Kmieć we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 w Zambrowie. Inicjatywę honorowym patronatem objął abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Więcej informacji (formularze zgłoszeniowe, regulamin) na stronie helenakmiec.pl/iii-edycja-2020.

źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, diecezja.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-10-23 10:32:42
miniaturka

Bp Kujawski na synodzie: dzięki Bogu mam dużo powołań

Polski biskup misyjny udzielił wywiadu Radiu Watykańskiemu. W jego diecezji nie istnieje problem braku powołań. Niemniej jednak biskup troszczy się o formację przyszłych duchownych. Uważa, że ten temat jest wyzwaniem dla Kościoła w Amazonii.
2019-10-23 11:22:19
miniaturka

100-lecie święceń abp Achillesa Rattiego

W poniedziałek 28 października, w setną rocznicę święceń biskupich abp. Achillesa Rattiego - pierwszego nuncjusza apostolskiego w odrodzonej Polsce, w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 metropolita Mediolanu abp. Mario Delpiniego odprawi uroczystą Mszę św.
2019-10-23 11:45:36
miniaturka

Bp Galantino: w Watykanie nie ma groźby bankructwa

W Watykanie nie ma groźby bankructwa – zapewnia bp Nuzio Galantino. Przypomina on, że w ubiegłym roku urząd ten wygenerował dochód w wysokości 22 mln euro. W tym roku wyniki są negatywne na skutek nadzwyczajnej interwencji – ratowania katolickiego szpitala.
2019-10-23 12:55:47
miniaturka

Bp Mazur na gali "Benemerenti": niech dzisiejsze święto umocni nas w gorliwości misyjnej

W przemówieniu inaugurującym galę bp Jerzy Mazur nadmienił, że wręczenie nagród wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego pod hasłem „Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie”.
2019-10-23 13:30:34
miniaturka

Sąd uznał niewinność posądzanego o pedofilię księdza

Trzy lata temu ks. José Antonio Molina, kapłan z San Salvadoru, został bezpośrednio przez papieża w trybie pilnym suspendowany za rzekomą pedofilię i zwolniony ze wszystkich stanowisk i funkcji.
2019-10-23 13:39:39
miniaturka

Międzyreligijna Modlitwa o Pokój w Warszawie

W nawiązaniu do międzyreligijnego Dnia Modlitwy o Pokój w Asyżu, którego inicjatorem był Jan Paweł II, przedstawiciele wielu religii spotkają się w Warszawie 26 października, aby w jednym miejscu modlić się o pokój na świecie.