Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-08-26 10:16
AC / Krzysztof Bronk/ vaticannews.va

Po zawierzeniu Maryi, Koreańczycy liczą na rychłe pojednanie

Katolicy w Korei Południowej gromadzą się dziś w stołecznej katedrze na cotygodniowej modlitwie w intencji pojednania narodowego. Wiedzą, że ich staraniom towarzyszy opieka Maryi. 15 sierpnia stolica rządzonej przez komunistów Korei Północnej oficjalnie została zawierzona i poświęcona Matce Bożej Fatimskiej.

Autor/źródło: Anna Bajon, licencja: CC BY

Aktu tego dokonał kard. Andrew Soo-jung Yeom. Arcybiskup Seulu jest również administratorem apostolskim Pjongjangu. Było to pierwsze wydarzenie kościelne, którego podmiotem była wspólnota wierzących w stolicy komunistycznej Korei.

Kard. Yeom wskazał, że aby doszło do ewangelicznego wyzwolenia całego ludu koreańskiego, niezbędne jest autentyczne nawrócenie. “Jako administrator apostolski Pjongjangu błagam Maryję o wstawiennictwo w sprawie nawrócenia tych, którzy na tej ziemi uznają się za ateistów. Błagam Chrystusa zmartwychwstałego, aby na naszym Półwyspie Koreańskim wszystko uczynił nowe” - modlił się kard. Yeom.

Zwierzchnik Kościoła katolickiego w obydwu stolicach Korei wyraził nadzieję, że już niebawem wszyscy wierzący będą mogli wspólnie obchodzić uroczystość Wniebowzięcia, która jest też dla Koreańczyków świętem państwowym. Tego bowiem dnia w 1945 r. zakończyło się japońskie panowanie na półwyspie.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Matka Boża, Maryja, Korea Południowa, Korea Północna, Półwysep Koreański