Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-29 09:50
AC / Krzysztof Bronk

Po wizycie patriarchy Konstantynopola u Papieża: nigdy nie było tak dobrych relacji

Zdaniem metropolity Genadiosa, Bartłomieja I i Franciszka łączą wyjątkowo silne relacje. Będzie to miało dobry wpływ na dialog między dwoma Kościołami.

Autor/źródło: Nir Hason, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org

„Nigdy w historii Papieża i patriarchę Konstantynopola nie łączyły tak bliskie relacje jak obecnie” – powiedział metropolita Genadios, zwierzchnik greckiego Kościoła prawosławnego we Włoszech i na Malcie. W ten sposób skomentował on kolejną wizytę patriarchy Bartłomieja w Watykanie. Honorowy zwierzchnik prawosławia złożył w Wiecznym Mieście czterodniową wizytę, zwieńczoną audiencją u Papieża.

Po raz kolejny Franciszek i Bartłomiej spotkają się już 7 lipca w Bari, gdzie Ojciec Święty zaprosił zwierzchników wszystkich wspólnot chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie. Jak podkreśla metropolita Genadios, tak intensywne więzi są czymś naprawdę wyjątkowym i dobrze rzutują na przyszłość katolicko-prawosławnych relacji.

- Łączy ich nie tylko osobista przyjaźń, ale głębokie braterstwo – powiedział Radiu Watykańskiemu metropolita Genadios. – Naprawdę są dla siebie nawzajem braćmi, w najgłębszym tego słowa znaczeniu. Są zgodni, co do tego, że musimy iść razem naprzód i współpracować na polu społecznym, ekologicznym, praw człowieka, dążąc przy tym do zjednoczenia naszych Kościołów. Są to bracia, którzy wspierają się nawzajem w nadziei, pokoju i solidarności. Razem idą naprzód i razem się modlą. Z czymś takim spotykamy się po raz pierwszy.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-05-29 08:04:38
miniaturka

Sycylia: program wizyty papieskiej 15 września

W sobotę, 15 września, z okazji 25. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Pino Puglisi, Papież uda się z jednodniową wizytą duszpasterską na Sycylię.
2018-05-29 08:42:35
miniaturka

Kościół w Irlandii po aborcyjnym referendum: czas na misję!

Kościół w Irlandii wyciąga wnioski z dramatycznych rezultatów piątkowego referendum. Ponad 66 proc. głosujących opowiedziało się za usunięciem z Konstytucji prawa ochrony nienarodzonych dzieci.
2018-05-29 09:08:42
miniaturka
play

Polska MOC

- Pierwsze marsze już się odbyły. Co weekend, przez całe lato aż do października, w jakimś mieście w Polsce odbywa się marsz dla życia i rodziny, a łącznie w skali roku jest to prawie 162 miasta - mówiła Sylwia Zborowska z Centrum Inicjatyw dla Życia i Rodziny.
2018-05-29 10:26:30
miniaturka

Licheń. Boże Ciało

Pojutrze przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), tego dnia ulicami naszych miast przejdzie uroczysta procesja będąca publicznym wyznaniem wiary w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
2018-05-29 10:34:20
miniaturka

Koncertowe Święto Fundacji Chrześcijańskie Granie z Antoniną Krzysztoń – fotorelacja

Antonina Krzysztoń w duecie z gitarzystą Marcinem Majerczykiem zagrała dla wszystkich mam, było to święto muzyki, najlepszy Dzień Matki w Dobrym Miejscu.
2018-05-29 11:21:48
miniaturka

Kraków: nowa odsłona popularnych rejsów ewangelizacyjnych po Wiśle

Kolejna edycja wiślanych rejsów ewangelizacyjnych pt. „Ewangelizacja na Barce” rozpocznie się w najbliższą środę 30 maja w Krakowie. Oprócz głoszenia Dobrej Nowiny spotkania będą popularyzować także wartości społeczne oraz dziedzictwo kulturowe regionu.