Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-13 08:22
AC / PAP

Po feriach możliwy powrót nauki stacjonarnej lub hybrydowej?

Jeżeli będziemy do Bożego Narodzenia i po świętach przestrzegać obostrzeń, to przynajmniej część klas po feriach, czyli po 18 stycznia, będzie mogła wrócić albo w trybie stacjonarnym, albo w trybie hybrydowym w zależności od tego, w jakiej strefie będziemy – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Autor/źródło: PAP

Premier w sobotę w radiu RMF FM był pytany o to, czy młodzież wróci po feriach do szkoły. „Tego dzisiaj z całą pewnością nie możemy powiedzieć. Ale (...) jest szansa, że jeżeli będziemy do świąt i po świętach przestrzegali tych obostrzeń, to przynajmniej część klas po feriach, czyli po 18 stycznia, będzie mogła wrócić albo w trybie stacjonarnym, albo w trybie hybrydowym, w zależności od tego, czy będziemy w strefie żółtej, czy czerwonej, pewnie uzależnimy to również od tego" – powiedział premier.

Premier był dopytywany, kiedy zapadnie w tej sprawie decyzja np. 15 stycznia. „Wcześniej" – odparł.

„Wszystko zależy od tego, jak będziemy rygorystycznie, jako naród, przestrzegać tych przepisów do świąt. Ale później również, te kolejne trzy tygodnie do 18 stycznia będą kluczowe, czy będziemy potrafili zmniejszyć kontakty społeczne, zmniejszyć mobilność, bo od tego będzie zależało, czy zmniejszy się liczba zakażeń" – tłumaczył premier.

Jeśli chodzi o ferie i czas poświąteczny - to zdaniem premiera - powinien to być czas, „kiedy zmniejszymy naszą mobilność, kiedy będzie to czas takiej dobrowolnej kwarantanny". „Dzięki temu przerwiemy szybciej ten łańcuch zakażeń. Przestrzegam mocno przed trzecią falą. Bo widzę jakie są też rezultaty w Zachodniej Europie tego, jak niektóre kraje poluzowały swoje restrykcje" – powiedział Morawiecki.

Dopytywany, czy rząd trochę poluzuje obostrzenia na czas świąt, premier odparł: „nie". „Dzisiaj widzimy i słyszymy, że w całej Unii Europejskiej zastanawiają się nie nad poluzowaniem, tylko nad zwiększeniem restrykcji" – powiedział.

źródło: aop/ krap/ PAP


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-12 18:04:12
miniaturka

„Kocham Cię, Tato! Kocham Cię, Mamo!”. Niezwykły prezent dla rodziców od dzieci

Czasem łatwiej napisać „kocham”, niż powiedzieć... Trwa przedświąteczny, ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat, oparty na prostej, ale pięknej zasadzie: dziecko pisze życzenia przez formularz z wyznaniem miłości rodzicom, a organizatorzy w Wigilię dostarczają do rodziców SMS.
2020-12-12 18:39:44
miniaturka

Błogosławiona jesteś między niewiastami, ponieważ przyniosłaś nam błogosławionego!

„Kontemplując obraz Naszej Matki, prośmy Boga, aby dał nam trochę ze stylu, który Go charakteryzuje” – mówił Franciszek podczas Mszy we wspomnienie Maryi z Guadalupe. Papież podkreślił znaczenie trzech słów: obfitość, błogosławieństwo i dar.
2020-12-12 19:00:48
miniaturka

Kongres Młodzieży Polonijnej online

„Nie jesteś samotna wyspą” - pod takim hasłem odbyło się 12 grudnia 2020 r. kolejne spotkania dla młodzieży polonijnej, w ramach cyklu Kongres Młodzieży Polonijnej online. W spotkaniu wzięło udział ok. 100 osób z Anglii, Australii, Białorusi, Francji, Grecji, Luksemburga, Niemiec, Polski, Portugalii, Szkocji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Ukrainy, Uzbekistanu i Włoch.
2020-12-12 23:53:27
miniaturka
play

Papież Franciszek na Jubileusz archidiecezji łódzkiej: Niech napełniają nas słowa Pisma!

„Dziś Pan chce do nas dotrzeć z nową świeżością: ze Słowem i działaniem, które ciągle potrafią nas zaskoczyć, uzdrowić, wyzwolić, wskrzesić! Pamiętajcie: Ewangelia jest ciągle przed nami!” – napisał Franciszek w liście przygotowanym na Jubileusz archidiecezji łódzkiej. Odczytał go kard. Krajewski.
2020-12-13 09:51:20
miniaturka

39 lat temu wprowadzono stan wojenny

39 lat temu, w niedzielę 13 grudnia 1981 r. o szóstej rano, Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.
2020-12-13 12:17:41
miniaturka

Rząd Erdogana poddaje chrześcijan ostrym prześladowaniom?

Na Białorusi nasilają się represje wobec katolików. W Pakistanie chrześcijanie protestują przeciwko przemocy i łamaniu ich praw. A co dzieje się obecnie w Turcji? Według organizacji „International Christian Concern and Middle East Concern”, prawa chrześcijan są mocno łamane.