Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-16 14:59
AC / eg / KAI

Płock: wspólnota seminarium modli się o ustanie panedemii koronawirusa

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku prowadzi nieustanną adorację Najświętszego Sakramentu o ustanie pandemii koronawirusa.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Poza tym codziennie o godz. 20.30 prowadzona jest modlitwa różańcowa w tej intencji: - Zachęcamy do włączenia się on-line we wspólną modlitwę – mówi ks. Andrzej Pieńdyk, prorektor w WSD.

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku prowadzi nieustanną (przez 24 godziny na dobę) adorację Najświętszego Sakramentu w intencji osób chorych na COVID-19, ich rodzin oraz personelu medycznego, który z poświęceniem i w duchu miłości leczy i opiekuje się pacjentami zarażonymi koronawirusem. Społeczność seminarium: klerycy, wykładowcy, moderatorzy, pełnią godzinne dyżury przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Dobrego Pasterza.

- Jest to odpowiedź na apele biskupów, aby jak najwięcej osób włączyło się we wspólną modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa. Chcemy w ten sposób zintensyfikować nasze wołanie do Pana Boga w tym wyjątkowo trudnym czasie. Wiemy, że ludzie są pełni lęku o siebie i najbliższych, a modlitwa przynosi pokój serca – mówi ks. Andrzej Pieńdyk, prorektor w płockim seminarium duchownym.

Ponadto codziennie o godz. 20.30 społeczność seminarium modli się na Różańcu w intencji powstrzymania epidemii. Wierni mogą w tej modlitwie uczestniczyć za pośrednictwem transmisji na żywo w internecie: facebook.com/wsdplock.

eg / Płock


Podziel się tym materiałem z innymi: