Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-22 14:36
AC / eg / KAI

Płock: 14 litrów krwi dla Niepodległej

Zbiórka krwi pod hasłem „Niepodległą mamy we krwi” odbyła się przed Wojskową Komendą Uzupełnień przy ul. Kilińskiego 12 w Płocku.

Autor/źródło: photogenica.pl, Pavel Misak

Około 14 litrów krwi udało się zebrać w czasie akcji „Płock - Niepodległą mamy we krwi” na terenie Wojskowej Komendy Uzupełnień: „Przybywa kobiet decydujących się na krwiodawstwo” - stwierdził Karol Krajewski, koordynator Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział w Płocku. Akcję przeprowadzono w czasie Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Zbiórka krwi pod hasłem „Niepodległą mamy we krwi” odbyła się przed Wojskową Komendą Uzupełnień przy ul. Kilińskiego 12 w Płocku, gdzie stanął ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Płocku. Krew mogły oddać osoby w wieku od 18 do 65 lat. Swój udział zarejestrowały 42 osoby, krew można było pobrać od 31 osób. Oddały one około 14 litrów krwi.

W związku z wybuchem niewypału w Kuźni Raciborskiej i śmiercią saperów, postanowiono zebrać krew dla tych żołnierzy, którzy znaleźli się wtedy w szpitalu. W akcję włączyli się przedstawiciele wszystkich służb mundurowych: Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, 64. batalionu lekkiej piechoty 6. Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej i szkół wojskowych: PUL i Feniks.

„Płocczanie zdecydowali się na oddanie krwi, ponieważ chcieli uratować komuś życie. Nie bez znaczenia jest fakt, że służby mundurowe zawsze wspierają się w czasie zdarzeń podobnych do tego z Kuźni Raciborskiej. Zauważyliśmy też, że w czasie akcji poboru krwi przybywa wolontariuszy oraz że wśród krwiodawców jest coraz więcej kobiet” – podsumował Karol Krajewski, koordynator Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział w Płocku.

Akcja krwiodawcza „Niepodległą mamy we krwi” odbywa się w całej Polsce w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej celem jest m.in. prowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych, zachęcających do częstego oddawania krwi oraz pielęgnowanie polskości i rozwoju świadomości patriotycznej.

Organizatorem zbiórki krwi w Płocku był Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock. Akcję krwiodawczą przeprowadzono w czasie Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

eg / Płock

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-22 12:59:19
miniaturka

Kard. Ryłko: być bardziej odpowiedzialnymi za dziedzictwo duchowe św. Jana Pawła II

W homilii podczas Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II, kard. Stanisław Ryłko zachęcał do odnowienia refleksji nad znaczeniem pontyfikatu i nauczania papieża-Polaka.
2019-10-22 13:24:50
miniaturka
play

Nagroda dla filmu NIEPLANOWANE!

Nagroda prezydenta Andrzeja Dudy w kategorii "Film, który zmienia życie" przyznana podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów trafiła do twórców filmu „Nieplanowane”!
2019-10-22 13:52:47
miniaturka

Jan Paweł II inspiracją dla dzieł miłosierdzia Caritas

Jak mówił św. Jan Paweł II, „Miłosierdzie jest “drugim imieniem” miłości, ujmującym jej aspekt najgłębszy i najbardziej wzruszający: jej gotowość do zaspokojenia wszelkich potrzeb, a zwłaszcza jej bezgraniczną zdolność przebaczania”.
2019-10-22 15:03:11
miniaturka

Prawo do życia zamiast prawa do aborcji

Petycja do premiera w sprawie szczytu w Nairobi.
2019-10-22 15:31:27
miniaturka

Prośba do Franciszka o ogłoszenie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy

Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się do Ojca Świętego Franciszka z prośbą o ustanowienie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy.
2019-10-22 16:12:17
miniaturka

Kraków: odpust św. Jana Pawła II na lotnisku w Balicach

W kaplicy Krakow Airport w Eucharystii uczestniczyli pracownicy portu lotniczego z prezesem Radosławem Włoszkiem, służby mundurowe oraz podróżni.