Strona główna
opoka.org.pl
2019-07-29 15:04
AC / eg / Płock/ KAI

Płock: 11 litrów krwi zebrano podczas akcji „Audiokrew”

Około 11 litrów krwi zebrała parafia św. Wojciecha w Płocku w czasie akcji „Audiokrew”. Poza tym chętni mogli zgłosić się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

Autor/źródło: photogenica.pl, Pavel Misak

 - Wśród oddających krew był wiele kobiet oraz osób, które zrobiły to po raz pierwszy w życiu – komentuje Karol Krajewski, koordynator Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock, który zainicjował akcję.

Zbiórka krwi oraz rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS odbyła się w niedzielę 28 lipca przy kościele parafii św. Wojciecha w Płocku, na osiedlu Podolszyce Południe. Krew mogły oddać osoby w wieku od 18 do 65 lat, natomiast do bazy dawców szpiku kostnego DKMS mogły zapisać się osoby w wieku od 18 do 55 lat.

- W celu oddania krwi zgłosiło się 36 osób, ale mogliśmy ją pobrać od 24 dawców. Udało się zebrać około 11 litrów krwi. Trafi ona do obu płockich szpitali. Jeśli chodzi o bazę DKMS, to zgłosiło się 6 potencjalnych dawców. Warto zaznaczyć, że wśród oddających krew było wiele kobiet oraz osób, które zrobiły to po raz pierwszy w życiu, a więc przełamały strach niekiedy towarzyszący tej czynności – mówi Karol Krajewski, koordynator Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock.

Przedsięwzięcie „Audiokrew” odbyło się w Płocku po raz drugi, w czasie trwania festiwalu muzyki elektronicznej „Audioriwer”, choć nie było z nim organizacyjnie powiązane.

Organizatorami przedsięwzięcia, którego celem jest pomoc osobom chorym, byli: Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock i parafia pw. św. Wojciecha na płockim osiedlu Podolszyce Południe.

eg / Płock

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: