Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-04-18 13:01
nc

Plan obchodów Święta Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

„Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka” – pod tym hasłem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w niedzielę, 19 kwietnia, odbędą się główne obchody Święta Miłosierdzia.

Autor/źródło: ©Mazur/episkopat.pl / flickr.com / CC BY-NC-SA 2.0

Transmisje z różnych punktów obchodów Święta Miłosierdzia w Sanktuarium w Łagiewnikach przeprowadzi TVP1, TVP3, TVP Polonia i TV Trwam. W sobotę 18 kwietnia o godz. 22.25 w pasmie ogólnopolskim TVP 3 będzie transmitowane nabożeństwo Droga Miłosierdzia z Bazyliki. W niedzielę, 19 kwietnia, o godz. 700 w TVP1 – Msza Święta z Kaplicy Klasztornej, natomiast o godz. 1000 w TVP1 i TVP POLONIA – Msza Święta z Bazyliki pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. O godz. 15.00 transmisję Godziny Miłosierdzia będzie można obejrzeć w TV Trwam. Ponadto  wszystkie Msze  i nabożeństwa z Bazyliki będą transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie milosierdzie.pl. Msze święte z Kaplicy Klasztornej będą transmitowane na stronie www.faustyna.pl.

W czasie Mszy Świętych i nabożeństw w Bazylice Bożego Miłosierdzia będzie mogło przebywać jedynie 5 osób. W związku z tym, jak czytamy w komunikacie rzecznika Sanktuarium, w pierwszej kolejności do Bazyliki będą mogły wejść osoby, które miały zamówioną Mszę Świętą na ten dzień. „W Kaplicy Klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny będzie jedynie możliwość krótkiej modlitwy przy wejściu do kaplicy dla ograniczonej liczby osób” – czytamy w komunikacie.

Rzecznik Sanktuarium Małgorzata Pabis zachęca do tego, by znakiem duchowej łączności dla tych, którzy nie będą mogli przybyć do Łagiewnik, był obrazek z tekstem Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Można go zamawiać, kontaktując się z Sanktuarium pod adresem mailowym pielgrzymki@milosierdzie.pl lub telefonicznie  w godz. 9.00-15.00 (numer telefonu: 12 252 33 11).


Za: www.milosierdzie.pl / BP KEP


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, obchody, Święto Miłosierdzia Bożego