Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-31 11:50
ek / Paweł Pasierbek SJ

Plan drugiego dnia wizyty Papieża w Maroku

Drugi dzień swojej podróży apostolskiej do Maroka Papież poświęci w większości na spotkania ze wspólnotą katolików i chrześcijan mieszkających w tym kraju.

Autor/źródło: M.Mazur/episkopat.pl/Flickr/licencja: CC BY-SA

Pierwszym punktem dzisiejszego dnia była wizyta w Témara, mieście oddalonym o 15 km na południe od stolicy Rabatu, w Wiejskim Ośrodku Pomocy Społecznej prowadzonym przez Siostry Szarytki wspierane przez wielu wolontariuszy. Ośrodek ten stara się wspierać lokalną ludność prowadząc szkołę dla dorosłych, kursy douczania dla dzieci i młodzieży, jadłodajnię dla ubogich, przedszkole dla dzieci oraz pomoc medyczną i psychologiczną. Spotkanie to miało charakter prywatny stąd nie było żadnych oficjalnych wystąpień.

Stamtąd Papież powrócił do Rabatu, gdzie w miejscowej katedrze spotyka się z kapłanami, zakonnikami i zakonnicami oraz Ekumeniczą Radą Kościołów, która zrzesza przedstawicieli 5 wspólnot chrześcijańskich obecnych w tym kraju: katolików, anglikanów, ewangelików, grekoprawosławnych oraz rosyjskoprawosławnych. Spotkanie to zakończy się odmówieniem modlitwy „Anioł Pański”.

Po obiedzie, który Franciszek spożyje wraz z biskupami Maroka oraz towarzyszącymi mu osobami, przejedzie do centrum sportowego księcia Moulaya Abdellaha, gdzie odprawi Mszę św. Po jej zakończeniu Papież uda się na lotnisko, skąd, po ceremoni pożegnalnej, odleci do Rzymu. Przylot na lotnisko Ciampino przewidziany jest na godzinę 21.30.

Źródło: www.vaticannews.va

 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-31 09:46:29
miniaturka

W obliczu Brexitu potrzeba modlitwy o mądrość i szacunek

W klimacie wielkiej niepewności towarzyszącej procesowi wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, tamtejsze Kościoły lokalne różnych denominacji zapraszają wspólnoty chrześcijańskie do modlitwy za przywódców politycznych o dar mądrości i rozwagi.
2019-03-31 09:57:31
miniaturka

Apel dotyczący statusu miasta Jerozolimy

Papież Franciszek oraz król Mohammed VI uznając wyjątkowość oraz sakralność miasta Jerozolimy oraz uwzględniając jej znaczenie duchowe oraz szczególne powołanie podpisali apel w sprawie jej statusu.
2019-03-31 11:00:04
miniaturka

Strefa Gazy: dzieci ofiarami konfliktu

Co najmniej 49 dzieci zostało zabitych a ponad 6 tys. rannych na granicy ze Strefą Gazy. Mowa jedynie o ostatnim roku, kiedy to Palestyńczycy organizują tzw. „marsz powrotu” domagając się prawa powrotu w swe strony rodzinne.
2019-03-31 13:58:09
miniaturka

Franciszek do duchowieństwa Maroka: nawiązujcie dialog ze społeczeństwem

Jesteśmy wezwani do dialogu zbawienia i przyjaźni – powiedział papież podczas spotkania z kapłanami, osobami konsekrowanymi oraz Ekumeniczną Radą Kościołów w katedrze w Rabacie.
2019-03-31 14:21:10
miniaturka

Maroko: wizyta papieża pod znakiem pamięci o pierwszych męczennikach franciszkańskich

Wizyta papieża Franciszka w Maroku przypomina w dyskretny sposób także 800. rocznicę pierwszych męczenników zakonu franciszkanów, straconych 16 stycznia 1220 w Marakeszu.
2019-03-31 15:26:42
miniaturka
play

W duchu Taizé...

W okresie od 4 do 14 kwietnia 2019 roku trzech braci z Taizé będzie odwiedzało parafie i duszpasterstwa Wrocławia oraz okolicznych miejscowości.