Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-02-12 13:48
S. Zielińska / Dominika Chylewska

Plakat XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000

W dniu 8 lutego, w którym o. Jan Góra obchodziłby 70. urodziny, Wspólnota LEDNICA 2000 przedstawiła plakat na tegoroczne, XXII już Spotkanie Młodych.

Autor/źródło: lednica2000.pl

XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem „Jestem” odbędzie się już za niecałe 110 dni!

W tym roku spotkanie odbędzie się na Polach Lednickich 2 czerwca, a jego uczestnikom towarzyszyć będzie hasło JESTEM. Plakat został stworzony dla każdego z nas, każdy odnajdzie w nim swoje JESTEM. 

Wybór padł na ten konkretny plakat, ponieważ opowiada on historię każdego z nas poprzez znaki, które się na nim znajdują. Każdy z nas mógłby znaleźć bliskie sobie symbole lub dorysować swoje. W ten sposób My wszyscy tworzymy ten plakat.

o. Wojciech Prus OP


Dlaczego hasłem XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 będzie słowo „Jestem”?

W 2017 roku opuszczaliśmy Pola Lednickie niesieni zawołaniem ,,Idź i kochaj”. W spotkaniach z innymi odkryliśmy jednak szybko jak niewystarczająca jest nasza miłość. Doświadczyliśmy kruchości własnych sił, często nie wiedzieliśmy jak kochać. Dlatego w 2018 roku na Lednicy poprowadzi nas słowo „Jestem”. To hasło tegorocznego Spotkania, a jednocześnie synteza ukochanego przez ojca Jana Górę i powtarzanego za świętym Janem Pawłem II zdania ,,Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego”. Pragniemy wspólnie odkrywać jak cenni jesteśmy w oczach Bożych i dzięki temu stawać się bezinteresownym darem dla innych. Tegoroczne Spotkanie będzie więc podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem swojego „Jestem”. Tylko ktoś zachwycony wielkością daru człowieczeństwa może ten zachwyt przekazywać innym. W ten sposób upodabnia się do Boga, który stworzył nas z bezinteresownej miłości.


Źródło: Dominika Chylewska, lednica2000.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: o. Jan Góra, lednica 2000, Spotkanie Młodych Lednica 2000